Strona główna » Kartonowe porady » Jak zapakować duży prezent?

Jak zapakować duży prezent?

przez Papa Stretch
pakowanie dużego prezentu na prezent

Sposób na pakowanie dużego prezentu

Mały prezent, mały problem, duży prezent… dużo radości. Pakowanie dużego prezentu jest prostsze niż tego o mniejszych gabarytach, ponieważ łatwiej ukryć ewentualne mankamenty jeśli kreatywność nie jest naszą mocną stroną.

Pakowanie dużego prezentu nie wymaga użycia specjalnych narzędzi i materiałów, w wersji basic wystarczą bibuła i papier pakowy. Moda na pakowanie w duchu minimalizmu trwa w najlepsze, a bibuła i papier pakowy świetnie wpisują się w ten trend.

Jeśli zestawimy papier pakowy i ozdobny papier dostępny w każdym małym i dużym sklepie, to właśnie ten pierwszy ma więcej zalet i jest łatwiejszy w „obróbce”. Ewentualnie zagniecenia, w przeciwieństwie do papieru błyszczącego, można zamienić w zaletę i potraktować jako zamierzony efekt artystyczny.

Być może zastanawiacie się czy pakowanie dużego prezentu, jeśli to co mamy do dyspozycji to bibuła i papier pakowy, może przynieść efekt atrakcyjny wizualnie. Zdecydowanie tak, spójrzcie poniżej:

pakowanie dużego prezentu papier pakowy eko propozycja

Pakowanie dużego prezentu – propozycja od homla.pl

Bibuła i papier pakowy wystarczyły aby pakowanie dużego prezentu było szybkie, ale przede wszystkim efektowne. Takie prezenty możemy z dumą umieścić pod choinką. Aby zapakować duży prezent, potrzebujecie tyle papieru pakowego żeby można nim było owinąć cały karton, czyli wszystkie cztery boki. Pamiętajcie, aby uciąć nieco więcej niż potrzebujecie. Bibuła i papier pakowy mają to do siebie, że nie musimy się martwić o ewentualne zagięcia, ponieważ ich faktura nie jest gładka, ani o dopasowanie wzoru, ponieważ bibuła i papier pakowy go nie posiadają. Całości dopełni sznurek jutowy i małe prezenty zrobione na przykład z pudełek po zapałkach lub herbacie i przyklejone na górze. Wisienką na torcie będzie ciekawy kolorystyczny akcent, jak na przykład szyszka, gałązka jodłowa lub ususzona jarzębina.

Papier pakowy 55cm x 50m

Papier pakowy
KRAFT
55 cm / 50 m

sprawdź

Papier nacinany od Kartony24 do pakowania 40/25

Papier
nacinany
40 cm / 25 m

sprawdź

Sznurek jutowy 3mm/100g

Sznurek
jutowy
3 mm / 100 g

sprawdź

Pakowanie dużych prezentów to zajęcie do którego możemy zaprosić dzieci. Nic tak nie cieszy najmłodszych jak nożyczki plus bibuła i papier pakowy. Logika pakowania jest taka sama – potrzebujemy tyle papieru pakowego, aby spokojnie owinąć każdy z boków, a resztę zawijamy do środka. I teraz zaczyna się zabawa dla najmłodszych:

pakowanie dużego prezentu dla dzieci na święta w papier pakowy renifer z czerwonym nosem

Pakowanie dużego prezentu – propozycja od niebalaganka.pl

Potrzebujecie czarnego markera, którym dziecko narysuje na prezencie twarz zwierzątka, które najbardziej kojarzy mu się ze świętami – na przykład renifera lub łosia. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię. Jeśli macie jakieś resztki wstążek lub kolorowego papieru – pozwólmy dziecku puścić wodze fantazji.

Pakowanie dużego prezentu w taki sposób aby cieszył oko to łatwa sprawa. Papier pakowy jest na tyle uniwersalny, że z pomocą odpowiednich dodatków wyczarujecie taki styl, na jakim Wam zależy, nawet glamour:

pakowanie świątecznego prezentu w stylu glamour i papier ozdobny pakowy

Pakowanie dużego prezentu – propozycja od eurofirany.com.pl

Prawda, że robi wrażenie? Cała tajemnica tkwi w prostocie. Moim zdaniem, prezenty zapakowane w ten sposób wyglądają lepiej niż te zapakowane w papier ozdobny dostępny w każdym sklepie i sieciówce. A co najważniejsze – papier ozdobny ciężko wykorzystać ponownie do zapakowania jakiegoś prezentu, ponieważ będzie już poprzecierany na krawędziach i po prostu jest niezwykle delikatny. Taki papier ciężko ponownie wykorzystać ze względu na zagniecenia, które pojawiły się podczas pakowania.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku papieru pakowego – jeśli nie będzie się już nadawał do ponownego pakowania innych prezentów, to z powodzeniem można go wykorzystać do zabezpieczania rzeczy w transporcie.

Jeśli pakowanie dużego prezentu wymaga użycia dużej torby papierowej, efekt wizualny możemy polepszyć korzystając z bibuły:

torba papierowa na duży świąteczny prezent wypełniona bibułą do pakowania od Kartony24.eu

Pakowanie dużego prezentu – torba papierowa. Propozycja od Kartony24.

pakowanie dużego prezentu w torby papierowe eko propozycja pakowania

Pakowanie dużego prezentu – propozycja od tipy.interia.pl

Bibuła do pakowania szara 50x70cm

Bibuła do pakowania
szara
50 x 70 cm

sprawdź

Bibuła do pakowania biała 50x70cm

Bibuła do pakowania
biała
50 x 70 cm

sprawdź

Bibuła do pakowania ecru 50x70cm

Bibuła do pakowania
ecru
50 x 70 cm

sprawdź

Bibuła (i papier pakowy w pewnym sensie też), to materiały, które świetnie ozdobią górę każdej torebki papierowej i dodadzą nutę tajemniczości, jeśli nie chcemy żeby było widać co jest w środku.

Bibuła i papier pakowy dają nam całkiem spore możliwości dekoracyjnie. Dzięki swojej strukturze, oba materiały świetnie nadają się do stworzenia kokardy, którą następnie można umieścić na prezencie. Poniżej kilka filmików instruktażowych, jak zrobić prostą kokardę:

Kokardka z bibuły – Tutorial
Quick and Easy Tissue Paper Bow

To były kokardy w wersji łatwej, a teraz pokażę Wam jak szybko zrobić kokardę w wersji ekspert:

pakowanie dużego prezentu kokarda 3D z papieru pakowe w prążki eko

Bibuła i papier pakowy: pakowanie dużego prezentu – propozycja od antywieszak.pl.

Aby zrobić kokardę 3D ze zdjęcia powyżej, potrzebujecie od kilku do kilkunastu długich pasków wyciętych z bibuły lub papieru pakowego. Każdy z pasków składamy na kształt znaku nieskończoności (lub po prostu ósemki) i sklejamy w miejscu łączenia. Teraz wystarczy skleić ze sobą wszystkie ósemki lub zszyć.

Takiej kokardy 3D możemy z powodzeniem użyć jeśli pakowanie dużego prezentu sprawia nam kłopot. Możemy również skorzystać z bardziej zaawansowanej techniki tworzenia kokardy, ale tutaj będą już potrzebne pewne zdolności artystyczne:

artystyczne i efektowne pakowanie prezentów eko opakowanie przyjazne dla środowiska papier pakowy

Bibuła i papier pakowy: pakowanie dużego prezentu – propozycja od antywieszak.pl

pakowanie dużego prezentu krok po kroku papier pakowy

Bibuła i papier pakowy: pakowanie dużego prezentu – propozycja od antywieszak.pl

Aby stworzyć taką kokardę jak powyżej, która zdecydowanie ułatwi pakowanie dużego prezentu, musicie:

  1. wyciąć pasek z papieru, który jest długi i wąski
  2. pasek składacie na pół
  3. i znowu na pół
  4. miejsce gdzie pasek się zgina zaokrąglacie nożyczkami
  5. nacinacie wolne końce tak aby powstało coś na kształt rybiego ogonka
  6. mamy rybkę!
  7. naklejacie taśmę dwustronną po wewnętrznej stronie ogonka
  8. naklejacie rybkę ogonkiem na prezent
  9. teraz czas na skrawek taśmy po wewnętrznej stronie dzióbka…
  10. …i sklejenie go z ogonkiem.

Bibuła i papier pakowy, jak sami widzicie, są materiałami uniwersalnymi i wszechstronnymi jeśli czeka Was pakowanie dużego prezentu. Oprócz swojego standardowego zastosowania, czyli owijania i zawijania, możecie z nich wyczarować inne elementy potrzebne do dekoracji prezentu. Dzięki temu oszczędzacie czas i pieniądze, bo nie musicie szukać wszystkiego na kilku aukcjach lub, w najgorszym scenariuszu – w kilku sklepach. Wystarczy po prostu bibuła i papier pakowy. Są to również surowce stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Koszt papieru ozdobnego jest niejednokrotnie kilkanaście razy wyższy niż bibuła i papier pakowy razem.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas