Strona główna » Kartonowe porady » Jak bezpiecznie zapakować szkło do przeprowadzki?

Jak bezpiecznie zapakować szkło do przeprowadzki?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
Przeprowadzka?

W końcu nadszedł upragniony moment – przeprowadzasz się do nowego miejsca. Teraz pozostaje tylko kwestia bezpiecznego przewiezienia rzeczy. Wiemy, jak bardzo może być to problematyczne – szczególnie gdy posiadasz wiele szklanych, łatwo tłukących się przedmiotów. Wykorzystaj nasze sprawdzone sposoby na pakowanie i przewożenie szkła.

Przewożenie szkła – najczęstsze problemy

Przeprowadzki potrafią kosztować wiele nerwów. Porządkowanie rzeczy, segregowanie na to, co zabieramy ze sobą, a co wyrzucamy, pakowanie, które wydaje się nie mieć końca… a Ty masz jeszcze mnóstwo szklanych, cennych przedmiotów. Nie wiesz, jak je najlepiej zapakować, żeby mieć pewność, że dotrą do domu całe? Martwisz się, że się potłuką czy zarysują w podróży i szukasz materiałów, w które możesz je owinąć? Nie wiesz, jaki transport będzie najbezpieczniejszy? Nie martw się – krok po kroku wytłumaczymy Ci, co musisz zrobić. Do dzieła!

Te akcesoria będą Ci potrzebne do bezpiecznego pakowania szkła

Tak naprawdę do pakowania możesz użyć rzeczy, które masz w domu od dawna. Są to na przykład pudełka po sprzętach RTV i AGD albo po butach, gazety czy inna makulatura. Jeśli jednak zabierasz się za pakowanie szkła – wykorzystaj sprawdzone sposoby i akcesoria.

Potrzebne Ci będą:

Dzięki takiemu zestawowi będziesz spokojny o wszystkie szklane, delikatne elementy.

bezpiecznie zapakowac szkło

Jak bezpiecznie zapakować szkło do przeprowadzki?

Krok 1. Przygotuj odpowiednie kartony

Do pakowania szkła najlepiej użyć solidnych kartonów o mocnej konstrukcji – takich, do których możesz mieć pewność, że nie otworzą się czy nie przedrą pod wpływem ciężaru. Szczególnie polecamy Ci nasze kartony do przeprowadzek – są skonstruowane z 3-warstwowej, mocnej tektury (fali B).

Przygotuj pudełka o różnych wielkości – najmniejsze i najdelikatniejsze szkło najlepiej pakować podwójnie; najpierw do małego pudełka, a potem do większego, dzięki czemu zyskasz dodatkową ochronę przed stłuczeniem. Do wazonów czy dużej zastawy stołowej naturalnie wybierz większe kartony. Pamiętaj, żeby nie upychać przedmiotów, bo mogą popękać.

Krok 2. Folia bąbelkowa wkracza do akcji

Pakowanie rozpocznij od wyłożenia pudełka folią bąbelkową (możesz ją kupić w dużych rolkach). Zabezpiecz nią spód i boki kartonu. Następnie zajmij się szkłem. Starannie owiń każdy przedmiot, a następnie zaklej go taśmą klejącą. Talerze i miski możesz układać na sobie na stosach. Pamiętaj tylko, żeby nie były za duże. Jeśli pakujesz wyjątkowo delikatne talerze, każdy z nich możesz przedzielić warstwą folii bąbelkowej.

Jak zapakować szklanki do przeprowadzki? To proste. Każdą z nich oczywiście owiń folią bąbelkową i zabezpiecz taśmą. Ważne jest jedynie, żeby szklanki układać tylko w jednym rzędzie. Podobnie sprawa się ma z kieliszkami czy literatkami.

Krok 3. Układanie w kartonach

Układanie w pudełkach zacznij od najcięższych i największych elementów. Na pierwszy ogień niech pójdą talerze, półmiski i misy. Następnie, jeśli w kartonie zostało Ci jeszcze trochę miejsca, możesz je wypełnić mniejszymi przedmiotami, np. kubkami. Wybieraj jednak bardziej wytrzymałe rzeczy – porcelanowe filiżanki wymagają specjalnego traktowania. Pozostałą przestrzeń możesz wypełnić tzw. wypełniaczem – dzięki temu Twoje rzeczy nie będą się poruszały po kartonie podczas transportu.

Szklanki, literatki i kieliszki do wina zapakuj w mniejsze pudełko. Pozostałe miejsce wypełnij najmniejszymi elementami, np. kieliszkami. Układaj je tak, żeby całe szkło było stabilne i nie przesuwało się. Całość możesz zasypać wypełniaczem – idealnie wypełni wszystkie luki.

Krok 4. Zamykanie kartonów

Gdy całe szkło już jest ułożone, możesz zamykać pudełka. Zaklej je dokładnie taśmą klejącą, tak żeby nie rozkleiły się w drodze. Następnie precyzyjnie opisz kartony – zobaczysz, przyda Ci się to przy rozpakowywaniu. Każde pudełko oznacz etykietą ostrzegawczą „Nie rzucać” czy „Ostrożnie, szkło” – dla każdego będzie jasne, że z tymi kartonami trzeba obchodzić się delikatnie.

Przewożenie szkła. Jaki rodzaj transportu wybrać?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej. Nie dość, że pomoże Ci w przenoszeniu rzeczy, to najczęściej w razie szkody firmy przewozowe wypłacają odszkodowanie za straty. Takie rozwiązanie będzie najlepsze, jeśli przeprowadzasz się daleko i masz dużo rzeczy.

Szkło możesz też spokojnie przewozić samodzielnie, jeśli tylko dysponujesz swoim samochodem i nie musisz przewozić na raz dużej ilości pudełek. Przy przewożeniu szkła pamiętaj o unieruchomieniu kartonów. Możesz na przykład przypiąć je pasami na tylnej kanapie albo zastawić innymi przedmiotami w bagażniku. Ważne, żeby nic nie ściskało kartonów.

Podsumowanie

Już wiesz, jak bezpiecznie zapakować szkło do przeprowadzki i jaki transport wybrać. Nie jest to nic trudnego. Wystarczy kilka akcesoriów (które kupisz w naszym sklepie) i trochę czasu. Zabezpiecz dokładnie wszystkie elementy folią bąbelkową, poukładaj je w odpowiednich kartonach i oznacza spokojną przeprowadzkę masz gwarantowaną. A jeśli chcesz dostawać na bieżąco otrzymywać wiadomości, to zapisz się do naszego newslettera. Możesz to zrobić tutaj.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.