Strona główna » Kartonowe porady » Jak pakować książki do przeprowadzki?

Jak pakować książki do przeprowadzki?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak zapakowac ksiazki przeprowadzka

Książki zajmują bardzo ważne miejsce w domu każdego bibliofila. Ułożone w nieprzypadkowej kolejności, starannie odkurzane, wyeksponowane – napawają dumą ich właścicieli i wzbudzają uznanie wśród gości.

Jednak przy przeprowadzce ich pakowanie może się okazać prawdziwym wyzwaniem. I nie tylko dlatego, że są ciężkie – przede wszystkim z tego powodu, że zależy nam, by dotarły do nowego miejsca w nienaruszonym stanie. Powyrywane strony, zagięte krawędzie czy zniszczone okładki to prawdziwy koszmar miłośników literatury.

Aby ułatwić Ci przeprowadzkę, poniżej zebraliśmy wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie przetransportować Twoje cenne książki.

Pakowanie książek zacznij od… sprzątania

Jeśli sprzątasz regularnie, to możesz pominąć ten punkt. Jeżeli jednak Twoje książki od miesięcy czy może nawet lat nie były odkurzane – pora je wyczyścić! Musisz mieć pewność, że wszystkie przedmioty, które niedługo włożysz do pudełek lśnią czystością.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz odkurzać książek, możesz przetrzeć je suchą szmatką. Pamiętaj, że nie mogą być one wilgotne podczas transportu.

W trakcie porządków przejrzyj książki

Być może znajdziesz wśród nich takie, których już nigdy nie masz zamiaru czytać lub takie, które zwyczajnie Ci się nie podobały? Jeśli ich przeznaczeniem miałoby być tylko zbieranie kurzu, rozważ ich sprzedaż lub oddanie do biblioteki czy domu dziecka.

Nie potrzebujesz ogromnych pudeł, by spakować książki

Zamiast tego zainwestuj w więcej mniejszych. Książki są naprawdę ciężkie. Jeżeli więc masz ich naprawdę dużo, a nie dysponujesz siłą Mariusza Pudzianowskiego, najlepiej będzie jeśli rozsądnie zapakujesz je do co najmniej kilku pudełek.

→ Sprawdź naszą ofertę kartonów przeprowadzkowych!

Warto postawić właśnie na nie, gdyż cechują się wyjątkową wytrzymałością i stabilną konstrukcją. Pamiętaj, że nawet kilka książek może stanowić nie lada obciążenie dla kartonu (i Twojego kręgosłupa). Pod żadnym pozorem nie przewoź książek luzem czy w workach – zwłaszcza tych w miękkich okładkach.

W naszym sklepie znajdziesz również gotowe zestawy pudełek przeprowadzkowych, dzięki którym kompleksowo przygotujesz się do przeprowadzki.

Jak pakować książki do przeprowadzki?

Pamiętaj, że jeżeli przesadzisz z liczbą książek, nawet najbardziej solidny karton może nie wytrzymać takiego obciążenia. Nie mówiąc już o Twoich mięśniach.

Podczas samego procesu pakowania pamiętaj o zachowaniu ostrożności – uważaj, aby nie zagiąć rogów i nie ściskać książek. Układaj je w poziomie, w kolejności od największej do najmniejszej.

Ważne są jednak nie tylko gabaryty, ale także zawartość książek. Twoja biblioteczka prawdopodobnie jest zorganizowana w określony sposób. Uwzględnij to podczas pakowania tak, by w trakcie rozpakowywanie nie powstał chaos.

[show_products category=”333″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie pudełek

Jeżeli zależy Ci na tym, by dotarły w nienaruszonym stanie, książki nie mogą swobodnie przemieszczać się w kartonach w trakcie transportu. Możesz użyć do ich zabezpieczenia starych gazet, ale znacznie pewniejszym wyborem będzie folia bąbelkowa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by owinąć nią nawet każdą z książek.

Dobrym pomysłem będzie również użycie wypełniaczy piankowych lub papierowych. Skutecznie uchroni to książki przed zarysowaniem oraz wgnieceniami.

Pamiętaj również, by zakleić kartony za pomocą wytrzymałej taśmy. Postaw na taśmy z klejem kauczukowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o pakowaniu książek do przeprowadzki?

O pakowaniu mogę pisać w nieskończoność – nie chcę jednak niepotrzebnie Cię zanudzać. Na koniec podzielę się z Tobą jeszcze kilkoma radami, które pomogą bezpiecznie dotrzeć Twoim książkom do nowego domu:

  • Umieszczaj książki w pudełkach według autorów czy serii wydawniczych, tak by łatwo było Ci się później odnaleźć.
  • Układaj książki równo, żeby bezpiecznie można było położyć na nich następne pudełko.
  • Nie zapełniaj całego kartonu. Zostaw trochę miejsca na samej górze, dzięki czemu łatwo będzie Ci bezpiecznie zamknąć pudełko.
  • Podpisz pudełka tak, aby wiedzieć, jakie książki znajdują się w środku. Na naszych kartonach przeprowadzkowych jest nawet na to specjalne miejsce!

Podsumowanie

Przeprowadzka to dość stresujący etap w naszym życiu. Warto więc oszczędzić sobie dodatkowych nieprzyjemności, wybierając niezawodne akcesoria do pakowania.

Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym transporcie książek, przede wszystkim zadbaj o to, by mieć w czym je przewieźć. Reklamówki czy worki nie wchodzą w grę – wytrzymałe kartony to jedyna rozsądna opcja. Pamiętaj również o odpowiednim zabezpieczeniu pudełek.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas