Strona główna » E-commerce » Jak zapakować buty do wysyłki?

Jak zapakować buty do wysyłki?

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak zapakowac buty do wysylki

Jak zapakować buty do wysyłki, aby nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu? Oto pytanie, które zadaje sobie niejeden właściciel sklepu internetowego, oferującego obuwie. Z jednej strony ma być estetycznie, a z drugiej bezpiecznie. Aby klient był zadowolony i wrócił na kolejne zakupy, dostarczona do niego paczka powinna być w stanie idealnym. Jak zatem spakować buty? Sprawdź!

Pakowanie butów do wysyłki – jakie to ma właściwie znaczenie i o czym pamiętać?

Współcześni klienci są coraz bardziej wymagający w kontekście zakupów przez Internet. Kwestia ta dotyczy również obuwia, które powinno dotrzeć do klienta w nienaruszonym stanie. To jednak nie jedyny element, który wpływa na zadowolenie konsumenta w kontekście zakupu obuwia. W dzisiejszych czasach klienci oczekują, że zamówione buty dotrą w ekspresowym tempie, będą się charakteryzować wysoką jakością, a ponadto – zachwycą swym opakowaniem. Nie da się ukryć, że walory estetyczne coraz częściej wpływają na lojalizację kupujących. Pakując buty, warto o tym pamiętać, a tym samym ułożyć ładnie obuwie i zadbać o właściwą ich przestrzeń w opakowaniu. Jeśli Twój sklep internetowy miło zaskoczy klienta, zapadając mu jednocześnie w pamięć, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wróci do Ciebie po więcej.

A kiedy możesz mieć pewność, że klient już nie wróci, albo co gorsza – dokona zwrotu lub reklamacji? Na pewno w sytuacji, gdy zamówiony produkt dotrze do niego w złym stanie, w rozpadającym się kartonie, przemoknięty lub zabrudzony. Na szczęście możesz tego uniknąć. Prowadzisz sklep z obuwiem i zastanawiasz się teraz, jak zapakować buty do wysyłki, aby zadowolić każdego klienta? Mam dla Ciebie złoty środek!

Jak zapakować buty do wysyłki?

Po pierwsze musimy wziąć na warsztat dwa warianty, a mianowicie:

  • wysyłka butów w ich oryginalnym opakowaniu
  • wysyłka butów bez oryginalnego opakowania

Od tego, który z wariantów wybierzesz, zależy później zapotrzebowanie na odpowiednie narzędzia potrzebne do tego procesu.

[show_products product=”3549,3542,3544″]

Wariant 1 – Wysyłasz buty w ich oryginalnym opakowaniu

W tym przypadku potrzebne Ci będzie jedno z dwóch akcesoriów, a mowa tu o foliopaku lub folii stretch.

Folia stretch sprawdzi się doskonale jako dodatkowe zabezpieczenie dla Twojej przesyłki. Dzięki temu karton z butami nie zmoknie i nie ubrudzi się w transporcie. Za sprawą tej folii, do butów nie przedostanie się kurz ani wilgoć, a więc skutecznie zostaną one ochronione przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Aby zabezpieczyć przesyłkę folią stretch, wystarczy, że owiniesz nią karton. Nie potrzebujesz tutaj dodatkowej taśmy klejącej do zabezpieczenia paczki, ponieważ folia sama w sobie jest po jednej stronie pokryta klejem. To, co jest w tym przypadku bardzo ważne, to przede wszystkim fakt, iż folia stretch nie zostawia śladów na kartonie (tak jak taśma klejąca). Dzięki temu paczka pozostanie w nienaruszonym stanie zaraz po jej ściągnięciu, co dodatkowo wpływa na walory wizualne przesyłki, a tym samym – usługi Twojego sklepu.

Inną opcją w tym wariancie jest foliopak wykonany z wielowarstwowej folii LDPE, co sprawia, że jest niezwykle wytrzymały. Trudno go zniszczyć lub rozerwać, a więc możesz być spokojny o ochronę zapakowanego obuwia.

Wariant 2 – wysyłasz obuwie w innym kartonie niż oryginalny

W tym przypadku musisz zacząć od wybrania właściwego kartonu na buty do wysyłki. Doskonałym rozwiązaniem okaże się karton fasonowy, który jest mocny i wytrzymały. Decydując się na karton inny niż oryginalny, masz dużo więcej możliwości. Możesz bowiem zamówić taki model, na którym znajdzie się nadruk Twojego sklepu e-commerce, co dodatkowo pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji. Dzięki temu klient jeszcze lepiej zapamięta nazwę Twojej firmy oraz zwróci uwagę na Twoje starania. Wydawać by się mogło, że to drobnostka, ale pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach.

Warto zauważyć, że tutaj może Ci się przydać wypełnienie, które dodatkowo ochroni obuwie, sprawiając, że nie będzie się ono ruszało w środku podczas transportu. Podobnie, jak w wariancie pierwszym, możesz tu również skorzystać z folii stretch oraz foliopaku. Możesz mieć pewność, że tak zapakowana przesyłka z pewnością trafi do adresata w nienaruszonym stanie.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości w kwestii tego, jak zapakować buty do wysyłki. Jak widzisz, nie jest to wcale trudne i czasochłonne, a może się okazać kluczowe w kontekście sukcesu Twojego e-commerce. Pamiętaj, że klienci coraz częściej zwracają uwagę nie na sam produkt, ale całość doświadczeń zakupowych z Twoim sklepem internetowym. Dbaj o to, aby te doświadczenia były jak najlepsze. Postaw na jakość we wszystkim – od samego produktu, aż po sposób jego dostarczenia i komunikację z klientem po zakupie. Zobaczysz, że przyniesie to doskonałe efekty!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas