BDO – Jak poprawnie i szybko złożyć wniosek BDO?

Obowiązki wynikające z prowadzenia własnego biznesu to niekończąca się praca. Mimo, wielu udogodnień wynikających z automatyzacji niektórych procesów, przychodzi taki czas w roku kiedy pracy i zmartwień jest więcej :/ Z największa przyjemnością dołożymy cegiełkę, aby ułatwić Ci jedną z nich. Koniecznie czytaj dalej, opowiem jak to zrobimy.

 

Co to jest BDO i kogo dotyczy?

Mimo, że obowiązek ewidencji odpadami powstał w szczytnym celu – zapobieganiu szarej strefy i tworzeniu dzikich wysypisk śmieci to co roku przysparza kolejnej biurokracji. Odejście od papierowej ewidencji na rzecz ewidencji elektronicznej nieco ułatwiło sprawę ale to nadal kolejny obowiązek, który trzeba wypełnić.

Co to jest BDO? – rozwińmy skrót.

BDO- Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Długie rozwinięcie tych trzech liter to nic innego jak informacje o odpadach, substancjach i przedmiotach, których zamierzasz lub pozbycia się jesteś zobowiązany w firmie.

BDO odpady gov.pl

BDO – kogo dotyczy?

Prowadzisz firmę, kupujesz w Kartony24, interesujesz się tematem BDO zakładam więc, że jesteś podmiotem zobowiązanym do złożenia takiego sprawozdania. Pewnie wiesz też na czym polega. Jeśli ewidencję prowadzisz systematycznie przez cały rok bardzo szybko uporasz się się z tematem. Jeśli dopiero interesujesz się tym tematem- pomożemy! Koniecznie czytaj dalej, opowiem Ci jak.

BDO – Jak uzupełnić wniosek?

Jeśli korzystasz z profesjonalnej pomocy firm zewnętrznych, zostaniesz poinformowany o dokumentach, które musisz przedstawić i procedurach oraz terminach obowiązujących Cię przy składaniu sprawozdania. Jeśli robisz to sam, koniecznie doczytaj techniczne aspekty na zaufanych i posiadających aktualne informacje stronach tj. gov.pl.

Kartony24 – pomożemy Ci zebrać potrzebne informacje.

Kluczową informacją jaką pomożemy Ci zdobyć jest masa zakupionych w naszym sklepie opakowań. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 1. Przy każdym zakupie opakowań otrzymujesz od nas w papierowej formie “WZ-kę”, na której znajduje się informacja o masie zakupionych towarów. Informacja podana jest dla każdej z zakupionych pozycji. Znajdziesz ją też jako sumaryczną wartość, tak abyś w przypadku dużych zakupów nie musiał liczyć jej ręcznie. Podsumuj wszystkie zakupy i gotowe. Wygodne, prawda?

  dokument z informacją o masie opakowań

 2. Nie masz wszystkich “WZ-tek”? Nie szkodzi. Są inne sposoby! Na pewno gromadzisz faktury, które otrzymujesz przy każdym zakupie. Co prawda nie posiadają one informacji o masie produktów, które zamawiasz ale znajdziesz na nich inna istotną informację – ilość zamawianych kompletów. I co teraz?
  Teraz musisz:
  – wejść na kartę produktu każdego z zamówionych opakowań
  – poznać masę, która podana jest w tabeli –
  – przemnożyć ją przez ilość zakupionych kompletów
  – sumować wartości z wszystkich faktur
  i gotowe! …………………………. To żart, zapytasz!?

Tak to żart. Ale to naprawdę mogło tak wyglądać, gdybyśmy nie przygotowali dla Ciebie wygodnego pliku, w którym zebraliśmy masy wszystkich kompletów dostępnych w naszym sklepie produktów. Wystarczy, że go pobierzesz >>TUTAJ<<, wpiszesz liczbę kompletów z faktur i zsumujesz. I to wszystko w jednym, wygodnym pliku!

faktura z informacją o liczbie opakowań
BDO EXCEL

Dbamy o to abyś w naszym sklepie znalazł to, czego potrzebujesz. Staramy się ułatwiać, a nie utrudniać. Odwiedź nas czasem wirtualnie w Social Mediach na Facebooku lub Instagramie – skomentuj, zaczep oraz koniecznie zapisz się na listę odbiorców newslettera. Poczytaj prasówkę, poznaj nowości produktowe i baw się dobrze. Niech ten nadchodzący rok 2023 będzie pasmem sukcesów biznesowych, ale nie tylko 🙂 A BDO się nie martw, damy sobie radę.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.


author

Na jedno pytanie udziela aż pięciu odpowiedzi! Otacza każdego opieką i troską! Zaopiekuje się tobą niczym Papa Smerf Smerfikami. Podzieli się dobrą radą, zapobiegnie błędom, a te już powstałe obróci w żarcik. W nagłych sprawach uratuje z opresji.