Strona główna » Kartonowe porady » Jak nadać paczkę w Paczkomacie bez etykiety?

Jak nadać paczkę w Paczkomacie bez etykiety?

przez dr Box
nadanie paczki w paczkomacie InPost za pomocą aplikacji mobile bez drukowania etykiety

Czy Ty również nie przepadasz za nadawaniem paczek, bo trzeba coś pobierać, coś drukować – a żeby coś wydrukować, trzeba najpierw znaleźć papier. No i mieć na czym to wydrukować.

A czy wiesz, że aby nadać paczkę w paczkomacie nie potrzebujesz drukarki? Powiem więcej! Nie musisz niczego pobierać, nie musisz nawet otwierać laptopa! Niewiarygodne? A jednak! Wystarczy tylko aplikacja mobilna na smartfon i tyle. No, jeszcze jakiś długopis lub market też się przyda. Czytaj dalej aby dowiedzieć się jak nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety. To prostsze niż myślisz.

Jak nadać paczkę w Paczkomacie bez etykiety?

Aplikacja do obsługi paczek zaprojektowana przez InPost jest skierowana do każdego, kto chciałby coś komuś wysłać. Dzięki prostemu, intuicyjnemu i przyjaznemu interfejsowi jest bardzo łatwa w obsłudze, a samo nadanie paczki zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Aplikacja sama krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces nadawania paczki bez etykiety, jednak jeśli ciągle masz jakieś obawy, możesz najpierw zapoznać się z jej działaniem, które prezentuję w dzisiejszym wpisie.

Pierwszy krok. Pobierz aplikację.

Jak nietrudno się domyślić, pierwszym krokiem do sukcesu jest pobranie aplikacji Inpost na swój smartfon. Następnie należy utworzyć konto, podając podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, telefon i adres. Aplikacja może poprosić o weryfikację numeru telefonu wysyłając kod sms, który należy wkleić w odpowiednie miejsce w aplikacji.

pobieranie aplikacji InPost Mobile system Android i IOS pobierz aplikację

Drugi krok. Załóż konto

Założenie konta jest tu najistotniejszym punktem, ponieważ bez rejestracji nie można nadać paczki bez etykiety. Gotowe? To idziemy dalej. Będąc już zarejestrowanym użytkownikiem możemy przejść od razu do nadawania paczki. Aby to zrobić, klikamy w ikonkę nadaj, która znajduje się w dolnym menu. Jest to druga ikonka obok śledź.

nadanie paczki w aplikacji InPost mobile bez drukowania etykiety

Teraz musimy zdecydować, czy chcemy nadać paczkę, którą odbiorca odbierze w paczkomacie, czy paczkę, którą kurier dostarczy naszemu odbiorcy do domu. Uzupełnij dane odbiorcy. Pole z Twoim numerem telefonu wypełni się automatycznie. Mamy to?

Trzeci krok. Wybór gabarytu przesyłki

Teraz czas na zapakowanie paczki i zmierzenie jej gabarytu. Znając wymiary paczki musimy określić czy jest tak zwany gabaryt A (mała), gabaryt B (średnia), czy gabaryt C (duża). Ale jak to zrobić? W aplikacji Inpost znajdziesz dokładne informacje jakie są wymiary każdego z gabarytów, ale dla Twojej wygody opiszemy je również tutaj:

gabaryt A (mała) – 8 x 38 x 64 cm
gabaryt B (średnia) – 19 x 38 x 64 cm
gabaryt C (duża) – 41 x 38 x 64 cm

Pamiętaj, niezależnie od tego jakie wymiary ma Twoja paczka, jej maksymalna waga nie może przekroczyć 25 kilogramów!

wybierz gabaryt wielkość i wymiary paczki InPost

Czwarty krok. Opłacenie przesyłki.

Najtrudniejsze za nami. Sprawdź, czy wszystkie informacje zostały prawidłowo uzupełnione. Teraz czas na ostatni krok, czyli opłacenie wysyłki. Wybierz dogodną dla siebie formę płatności. Jeśli płatność zostanie zaakceptowana, w aplikacji pojawi się Twoja paczka z dziewięciocyfrowym kodem nadania oraz kod QR.

kod nadania i QR code do zeskanowania w celu nadania paczki InPost

Jeśli chcesz, możesz umieścić ten kod na paczce, zapisując go mazakiem lub markerem, ale nie jest to konieczne. Teraz, jedyne co musisz zrobić to udać się do paczkomatu, dowolnego – tego który znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, lub tego którego mijasz jadąc do pracy.

Podejdź do czytnika paczkomatu i:

  1. zeskanuj kod QR z aplikacji ALBO
  2. wybierz opcję “mam kod nadania lub kod zwrotu” i wpisz go na ekranie.

Skrytka otworzy się automatycznie. Włóż do niej paczkę i… to wszystko! Twoja paczka wyruszy w dalszą drogę.

paczkomat InPost nadanie paczki

W co spakować paczkę bez etykiety?

Paczki opisane dziewięciocyfrowym kodem wygenerowanym uprzednio w aplikacji pakujesz tak samo jak paczki z naklejoną etykietą. Nie ma tu żadnej różnicy!

Nadając paczkę bez etykiety, warto pamiętać aby podobnie jak w przypadku paczek z etykietą, kartony wysyłkowe były dobre jakościowo. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja przesyłka dotrze w nienaruszonym stanie nawet na drugi koniec naszego kraju. Jeśli chcesz mieć pewność, że paczka będzie bezpiecznie i solidnie zapakowana, zobacz Kartony do paczkomatów InPost, które mamy dostępne w naszym asortymencie. Wśród nich znajdziesz:

  • kartony fasonowe
  • kartony automatyczne
  • kartony klapowe
  • e-boxy z paskiem klejowym i zrywalną taśmą

Bez względu na to, które opakowania do Inpost wspomniane powyżej wybierzesz, możesz mieć pewność, że świetnie sprawdzą się do pakowania produktów do wysyłki.

Jak zapakować, żeby nie przepłacić?

Jeśli miałeś już okazję zajrzeć lub korzystać z aplikacji Inpost, pewnie zdążyłeś zauważyć, że im większy gabaryt paczki, tym cena za wysyłkę jest wyższa. Dlatego aby nie przepłacać za większy gabaryt, skoro być może dany produkt zmieści się w mniejszym pudełku, warto sięgnąć po idealnie dopasowane pudełka, które znajdziesz pod wieloma nazwami: kartony do paczkomatów InPost, kartony wysyłkowe, opakowania do Inpost. Możesz również kliknąć tu i zamiast szukać, od razu wybrać interesujące Cię rozmiary.

Z myślą o tym jak cenny jest Twój czas, zorganizowaliśmy naszą stronę internetową w taki sposób, aby kartony były podzielone i uporządkowane zgodnie z ich wymiarami.

Wystarczy, że klikniesz w interesujący Cię gabaryt – kartony gabaryt A, kartony gabaryt B, czy kartony gabaryt C – i na ekranie wyświetli Ci się lista kartonów posortowanych według rozmiaru i pasujących do danej skrytki.

Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz rozmiary skrytki i obniżysz koszty nadania paczki.

Dlaczego warto nadawać paczki bez etykiety?

Chyba największym ułatwieniem w możliwości nadawania paczek bez etykiety jest fakt, że nie musisz posiadać drukarki. A jeśli ją posiadasz, nie musisz zastanawiać się czy masz tusz i papier, gdzie jest taśma i nożyczki. I wiadomo, mniej papieru = bardziej eko.

Co jeszcze?

  • cały proces przebiega szybciej – potrzebujesz jedynie aplikacji Inpost
  • możesz wysłać co chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz (jeśli tylko masz pod ręką jakieś kartony do paczkomatów inpost)
  • produkty i przedmioty spakowane w kartony wysyłkowe możesz nadawać 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Paczkomaty są czynne cały czas!

To jak? Jesteście gotowi aby nadać swoją pierwszą paczkę w aplikacji InPost?

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas