Strona główna » Kartonowe porady » Jak wybrać i zapakować prezenty świąteczne firmowe?

Jak wybrać i zapakować prezenty świąteczne firmowe?

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak wybrać i zapakować biznesowe prezenty świąteczne

Dlaczego warto wręczać prezenty biznesowe na święta?

Prezenty biznesowe wręcza się z różnych okazji. Najczęściej taką okazją są targi, konferencji, eventy branżowe, wyjazdy do klienta i kilka podobnych. A jak to jest ze świętami? Wręczać, czy nie wręczać? A jeśli wręczać prezenty biznesowe, to komu? Tym samym osobom. Prezenty biznesowe z okazji świąt możecie wręczyć oczywiście pracownikom, kontrahentom i partnerom biznesowym. Domyślam się jednak, że czym innym można obdarować pracownika, a czym innym kontrahenta. I pracowników jest jednak więcej niż partnerów biznesowych.

Jak to rozwiązać? Jeśli zależy Ci na tym, aby każdy pracownik dostał na święta jakiś upominek, warto zrobić zakupy hurtowo. Przeglądając Internet i szukając czegoś ciekawszego niż zwykłe cukierki (których nie jestem fanem) trafiłem na takie mini sole do kąpieli:

Prezenty firmowe - mini sole do kąpieli

Prezenty firmowe – mini sole do kąpieli od pracownika-wlasnymirekami.pl

To jest dopiero pomysł! Jest świątecznie? Jest? Jest ciekawie? Jak najbardziej! Pewnie zastanawiacie się dlaczego napisałem, że nie jestem fanem cukierków rozdawanych jako prezent na święta. W jakich firmach wręcza się cukierki? Zazwyczaj w dużych produkcyjnych. Dlaczego? Bo jest tanio. Czy warto? Nie do końca. Pracownik dużej firmy produkcyjnej, który na święta otrzymuje garstkę cukierków (albo mniej niż garstkę), raczej uśmiechnie się pod nosem z politowaniem. Taka duża firma i trzy cukierki… Nie idźcie tą drogą.

Lepsze od cukierków będą już świąteczne lizaki z dedykacją, ponieważ wtedy widać, że pracodawca włożył jakiś wysiłek w przygotowanie prezentu:

Prezenty biznesowe - lizaki

Prezenty biznesowe – lizaki od pracownika-wlasnymirekami.pl

Jeśli Wasz budżet na prezenty dla pracowników przekracza 10 zł, możecie pomyśleć na przykład o świecach zapachowych z wosku pszczelego lub sojowych:

Prezenty świąteczne - świece z wosku pszczelego

Prezenty świąteczne – świece z wosku pszczelego od pasiekalyson.pl

Prezenty świąteczne - świąteczna świeca sojowa

Prezenty świąteczne – świąteczna świeca sojowa od yush.pl

Inaczej ma się sprawa w przypadku partnerów biznesowych i kontrahentów – tutaj budżet jest już na pewno większy i musimy również zamówić opakowania świąteczne firmowe. Prezenty biznesowe dla partnerów to zawsze jakieś zestawy, albo kompletowane osobiście, albo gotowe. Chociaż w biznesie chyba jednak warto postawić na coś gotowego – wtedy mamy pewność, że będzie w dobrym guście i o świetnej jakości. Ten zestaw wyjątkowo mi się spodobał:

Prezenty biznesowe - zestaw

Prezenty biznesowe – zestaw od decoris.pl

Jednak ten, spodobał mi się jeszcze bardziej:

Prezenty biznesowe - zestaw

Prezenty biznesowe – zestaw od rewolucjaprezentowa.pl

Być może dla niektórych z Was alkohol jako prezent będzie trochę kontrowersyjny. I macie racje, nie można go wręczyć każdemu. Oczywiście jest też znacząca różnica między wręczaniem drogiej whisky a miodu pitnego w zestawie. Jednak zawsze przed takim zakupem należy się zastanowić, czy nie urazimy drugiej strony.

To teraz jeszcze opakowania świąteczne firmowe. Jeśli kupujemy pięknie zapakowany zestawy to czy opakowania świąteczne firmowe są jeszcze konieczne? Zdecydowanie tak. Pomyślcie, ile takich zestawów trafia w tym czasie do kontrahenta? 5? 10? A może 30? Wszystkie są eleganckie, a ich zawartość jest smaczna, dlatego warto w jakiś sposób podkreślić od kogo jest prezent. I tu z pomocą przychodzą opakowania świąteczne firmowe z Waszym własnym nadrukiem. Nadruk na opakowaniu również może być świąteczny (chociaż nie musi) i koniecznie powinien zawierać Wasze logo – może również w wersji świątecznej?

Karton z nadrukiem świątecznym 350x250x90

Karton z
nadrukiem świątecznym
350x250x90

sprawdź

Koperta rozszerzana z nadrukiem świątecznym

Koperta rozszerzana z nadrukiem świątecznym
450x570x100

sprawdź

Torba papierowa z nadrukiem świątecznym

Torba papierowa z nadrukiem świątecznym
240x100x320

sprawdź

 

Jak wybrać prezenty świąteczne firmowe?

Pytanie, które zaczyna krążyć w głowach pracodawców i pracowników HR już w okresie października to to o prezenty świąteczne firmowe. Kolejny rok to samo – co kupić? Nie ma lekko i często nie ma również budżetu. Obdarować tylko kadrę kierowniczą, czy może wszystkich pracowników? A może kupić prezenty działowe? Tyle pytań a tak mało odpowiedzi.

Prezenty świąteczne firmowe to wyzwanie, ponieważ w obecnych czasach pracownicy liczą, że w grudniu na ich biurku pojawią się jakieś upominki. Jak zatem wybrać prezenty świąteczne firmowe?

  1. Określ liczbę pracowników do obdarowania oraz budżet jakim dysponujesz
    Jasne sprecyzowanie budżetu jaki mamy jest bardzo istotne, ponieważ wtedy mamy czarno na białym jaką kwotę możemy przeznaczyć. Łatwiej również szukać prezentu jeśli wiemy ile możemy na niego wydać.
  2. Zdecyduj czy prezenty będą wręczane działowo czy indywidualnie
    Jeśli nie jesteś w stanie obdarować każdego pracownika z osobna, zrób prezenty działowe lub teamowe. Kosze z kawą, herbatą, miodami i słodyczami wyniosą Cię mniej niż kilkadziesiąt osobnych paczek. O, na przykład taki zastaw:

Prezenty świąteczne firmowe - zestaw herbat

Prezenty świąteczne firmowe – zestaw herbat od pysznykubek.pl

Wybierając gotowy zestaw dla działu nie musicie martwić się już o kartony z logo. W końcu każdy wie od kogo jest ten prezent.

Jedyna wada prezentów działowych jaka przychodzi mi do głowy jest taka, że są pracownicy którzy mogą się krępować przez wzięciem czegoś z takiego kosza. Są też pracownicy, którzy najchętniej wzięliby… wszystko dla siebie. Tu już musi zadziałać dobry kierownik lub team leader.

Prezenty dla partnerów biznesowych są mniej problematyczne, ponieważ budżet jest dużo większy i w internecie jest naprawdę sporo gotowych zestawów. Jeśli kupujemy prezenty świąteczne firmowe dla kontrahentów, pamiętajcie, że dużą rolę odgrywają również kartony z logo. Wszystkie, nawet najbardziej estetyczne zestawy dla kontrahenta warto pakować w kartony z logo Waszej firmy, ponieważ dzięki temu od razu widać od kogo jest prezent.

Prezenty świąteczne firmowe są również bardzo często wysyłane kurierem lub za pośrednictwem paczkomatu, dlatego wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Kartony z logo to najlepszy wybór ponieważ zapewnią bezpieczeństwo przesyłce, a logo na kartonie zawsze wygląda profesjonalnie. Kartony z logo i nadrukiem wyglądają lepiej niż zwykłe szare pudełka:

Kartony z logo od Kartony24.eu

Kartony z logo od Kartony24.eu

Chyba przyznacie mi racje? Takie kartony z logo po prostu prezentują się lepiej. I wyróżniają się na tle kilkunastu innych prezentów od firm, z którymi Wasz kontrahent prowadzi interesy.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas