Strona główna » Kartonowe porady » Jak wybrać pudła archiwizacyjne na dokumenty?

Jak wybrać pudła archiwizacyjne na dokumenty?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak wybrać pudła archiwizacyjne

Masz sporo dokumentów i szukasz właściwego sposobu na organizację przestrzeni w domu lub biurze? Do tej pory znalezienie konkretnego dokumentu w pudłach zajmowało Ci zbyt wiele czasu? Zależy Ci na bezpiecznym przechowywaniu dokumentacji? Chcesz, aby dokumenty były odpowiednio zabezpieczone i nie chcesz, żeby pudła archiwizacyjne spadały Ci na głowę za każdym razem gdy otwierasz szafę?

Dlaczego właściwie pudła archiwizacyjne?

Chyba mogę Ci pomóc, bo wiem co jest problemem – niewłaściwe pudła archiwizacyjne. A jakie są zatem właściwe? Przecież pudło jak pudło. Ale czy na pewno? Czy pudło pudle równe? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Jako firma zajmująca się kartonami, mamy część produkcyjną i część biurową, a co za tym idzie ogrom dokumentów związanych z maszynami, gwarancjami i oczywiście tonę dokumentacji technicznej. Mamy również część kadrową, czyli umowy, rachunki i sam nie wiem co jeszcze. To wszystko musieliśmy gdzieś trzymać, a segregatory okazały się niewystarczające – jeśli w segregatorze było (za) dużo dokumentów w koszulkach, te lubiły się urywać i wypadać. I to zmotywowało nas do zaprojektowania i stworzenia produktów, które znajdziecie na naszej stronie wpisując w wyszukiwarkę kartony archiwizacyjne, pudła archiwizacyjne oraz pudła na dokumenty A4.

Czym kierować się przy wyborze kartonów archiwizacyjnych?

Twoimi indywidualnymi potrzebami i ilością wolnego miejsca. Być może Twoim największym problemem jest zbyt duża liczba dokumentów. A może zależy Ci na tym aby mieć większy porządek i jasny podział na kategorie. Być może jest również tak, że masz segregatory z dokumentami, które chcesz dodatkowo zabezpieczyć zanim włożysz je do właściwego kartonu archiwizacyjnego. Pomogę Ci znaleźć właściwe rozwiązanie zgodne z Twoimi potrzebami. Jeśli większość dokumentacji, którą posiadasz ma standardowy rozmiar, warto zadbać o odpowiednie pudła na dokumenty A4. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie pomieścisz faktury lub umowy i będziesz mieć pewność, że nie będą przemieszczać się po całym kartonie. Jeśli masz sporo dokumentów, nie warto umieszczać ich wszystkich w jednym pudle, które pozostało Ci po pralce, piekarniku, albo telewizorze. Dużo lepszym pomysłem jest umieszczenie ich wszystkich w mniejszych kartonach lub pudłach archiwizacyjnych, ponieważ pozwoli to na szybsze zlokalizowanie konkretnego dokumentu. Stare, zużyte pudło ma też inne wady – w większości przypadków ma niestabilne dno, które trzeba podklejać. Dodatkowo, są one za duże na standardowe dokumenty w formacie A4, więc niestety papiery mogą migrować po całym pudle.

Jaki karton archiwizacyjny wybrać na Kartony24.eu?

Po przeanalizowaniu naszych własnych wewnętrznych potrzeb w firmie, które odpowiadają również potrzebom w domu, bo i tu i tu gromadzimy dokumentację, wymyśliliśmy dwa produkty, które po wielu testach zaakceptowała nasza księgowość i kadry (oraz nasze żony):

Pudełko archiwizacyjne i karton archiwizacyjny zbiorczy

Karton archiwizacyjny zbiorczy, jak sama nazwa wskazuje, to duży i wytrzymały karton, do którego bez obaw możesz „luźno” wrzucić dokumenty w formacie A4, jeśli nie chcesz ich gromadzić w segregatorze lub mniejszym pudełku.

Możesz też włożyć do niego segregatory z dokumentami lub mniejsze pudełka. Zależało nam na tym, aby segregatory idealnie się w nim mieściły. Nasz karton archiwizacyjny pomieści:

  • 8 segregatorów z grzbietem o szerokości 60 mm lub
  • 6 segregatorów z grzbietem o szerokości 80 mm lub
  • 5 segregatorów z grzbietem o szerokości 100 mm lub
  • 6 pudełek archiwizacyjnych DATA BOX ECO
  • 3 segregatory z grzbietem o szerokości 60 mm oraz 3 pudełka archiwizacyjne DATA BOX ECO.

Duży karton archiwizacyjny do bardzo fajne rozwiązanie do małej domowej księgowości. Wkładasz wszystkie dokumenty zawsze w jedno miejsce, odkładasz zawsze na tę samą półkę i masz porządek.

Jakie zalety mają kartony archiwizacyjne od Kartony24?

Pudełko archiwizacyjne na dokumenty i karton archiwizacyjny zbiorczy z serii DATA BOX ECO idealnie ze sobą współgrają i łączy je sporo wspólnych cech:

Są łatwe w przechowywaniu
Zarówno w pionie, jak i w poziomie. Nic nie wystaje, tworzą spójną całość.

Są przemyślane
Z naszymi kartonami stworzysz modułową serię, którą możesz dowolnie modyfikować, rozbudowywać, bez obawy o to, że cała konstrukcja runie. Pudła archiwizacyjne są doskonale do siebie dopasowane i spokojnie możesz kłaść jedno na drugim.

Są łatwe w montażu
Kolejną zaletą naszych kartonów archiwizacyjnych i pudeł archiwizacyjnych jest to, że łatwo i bardzo szybko je złożysz. Nie potrzebujesz taśmy klejącej, kleju ani żadnych innych narzędzi do montażu. Kilka ruchów i pudło jest gotowe do użycia.

Są łatwe w użytkowaniu
W razie potrzeby pudełka od Kartony24 możesz łatwo przenieść bez obawy o zgniecione palce przy podnoszeniu, ponieważ zadbaliśmy o wygodne otwory po bokach. Wystarczy za nie złapać i przenieść karton w nowe miejsce.

Są łatwe w organizacji
Przy dużej ilości dokumentów, kartony i pudła trzeba jakoś opisać. Zadbaliśmy o to, aby znalazło się na nich miejsce na podpis. Jeden rzut oka i wiesz co gdzie leży.

Są wielofunkcyjne
Jeśli z czasem pozbędziesz się niektórych dokumentów i zwolnisz miejsce w kilku pudłach, nie oznacza to, że je również musisz wyrzucać. Nasze kartony i pudła są na tyle mocne i solidne, że spokojnie możesz je wykorzystać ponownie do innych celów. Wzmocniliśmy tekturę po bokach, aby całość nie łamała się na środku jak w przypadku zużytych pudeł z marketu.

Są uniwersalnie stylowe
Mogłoby się wydawać, że estetyka przy wyborze pudła to kwestia drugorzędna. I pewnie tak jest, dlatego abyś nie marnował czasu na zastanawianie się nad wyglądem, stworzyliśmy pudła i kartony, które pasują do każdego wnętrza. Są proste i niewyróżniające się, dzięki czemu nie zakłócają stylu wnętrza.

Pudełka archiwizacyjne na dokumenty - producent Kartony24
Są eko
W codziennym pędzie warto pamiętać o środowisku. Nasze kartony archiwizacyjne i pudła archiwizacyjne są w 100% biodegradowalne i mają certyfikat FSC. To jeszcze garść informacji technicznych o kartonie archiwizacyjnym:

Długość wewnętrzna: 500 mm
Szerokość wewnętrzna: 325 mm
Wysokość wewnętrzna: 290 mm
Kolor: szary z czarnym nadrukiem

Z kolei pudło archiwizacyjne ma następujące cechy:

Długość zewnętrzna: 320 mm
Szerokość zewnętrzna: 80 mm
Wysokość zewnętrzna: 285 mm
Kolor: szary z czarnym nadrukiem

Sięgaj po te najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Planujesz archiwum? A może domowe lub firmowe porządki? Jesteś w dobrym miejscu – Kartony24.eu to e-commerce, w którym znajdziesz prawdopodobnie najlepsze kartony archiwizacyjne na rynku.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas