Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Jak dobierać wypełnienie kartonu do produktu?

Jak dobierać wypełnienie kartonu do produktu?

przez Kartonsky
wypełnienie paczki podczas pakowania produktu

Posiadasz w swoim asortymencie produkty różnego typu? Za każdym razem podczas wysyłki zastanawiasz się czy pakując elektronikę powinieneś wybrać inny rodzaj wypełnienia niż w przypadku wysyłki odzieży? W procesie pakowania każdego z produktów warto postawić na solidne wypełnienie kartonu. Wypełniacze do kartonów są bardzo ważne, jeżeli wysyłasz przedmioty delikatne, kruche lub mające dużą wartość. Jak wybrać właściwie i uniknąć uszkodzeń przesyłki? Podpowiadam!

Wypełnienie papierowe – be eco.

Opakowanie jest bardzo ważnym elementem przesyłki, podobnie jak jego wypełnienie powinno być dopasowane do zawartości. Jeśli masz już odpowiednio dobrany karton, czas na jego wypełnienie. Po pierwsze, wypełniacz odpowiada za zabezpieczenie produktu przed uszkodzeniem. Jest rodzajem amortyzatora, który sprawia, że produkt nie przemieszcza się wewnątrz kartonu podczas transportu. Niektóre wypełniacze możesz wykorzystać zarówno do owinięcia i zabezpieczenia przedmiotów jak również do wypełnienia wolnej przestrzeni w kartonie. Dobrze zabezpieczone produkty nie ulegną uszkodzeniu w czasie transportu i trafią do rąk klienta w całości. Po drugie, pełni funkcję estetyczną. Spokojnie, nawet najlepiej dopasowane wypełnienie nie odwróci uwagi od zawartości a tylko sprawi, że będzie świetnym uzupełnieniem produktu. Chyba każdy lubi otrzymywać estetycznie zapakowaną a przy tym nie uszkodzoną przesyłkę.

Idealne wypełnienie do kartonu istnieje. O jakim mowa? Papierowe wypełniacze to ten element, któremu powinieneś poświęcić dłuższą chwilę. Ekologiczne wypełniacze wykonane są z papieru pochodzącego z makulatury lub innych odpadów z recyklingu, które później mogą zostać kolejny raz wykorzystane. Jest to alternatywa dla tradycyjnych wypełniaczy, takich jak styropian lub pianka, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Papierowe wypełniacze, które znajdziesz w ofercie sklepu Kartony24, sprawią, że przesyłki będą zarówno bezpieczne, przyciągające uwagę a przy tym przyjazne dla środowiska.

Wypełnienie do kartonu – rodzaje.

Aby dobrać odpowiednie wypełnienie kartonu do produktu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Waga i rozmiary produktu – wypełnienie powinno być wystarczająco mocne, aby utrzymać produkt w miejscu podczas transportu i magazynowania. Upewnij się, czy wybrane wypełnienie nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogłyby uszkodzić produkt.
  • Rodzaj produktu – produkty delikatne, takie jak szkło czy ceramika, wymagają specjalnego wypełnienia, które zapewni im dodatkową ochronę (wybór wypełnienia jest szczególnie ważny również w przypadku produktów o nieregularnych kształtach, warto się upewnić czy wypełniacz bez problemu dostosowuje się do różnych kształtów i rozmiarów produktów).
  • Warunki transportu – wypełnienie powinno być odpowiednie do warunków transportu, takich jak temperatura czy wilgotność (jeśli produkt jest wrażliwy na wilgoć, upewnij się, że wybrane wypełnienie jest wodoodporne).
  • Wpływ na środowisko – wypełniacz powinien być ekologiczny i przyjazny dla środowiska a przy tym ekonomiczny.

No dobrze, więc czym dokładnie wypełnić wnętrze kartonu aby zawartość nie została uszkodzona? Jak już wiesz, wypełniacz do kartonów jest szczególnie ważny w przypadku przedmiotów delikatnych, wyjątkowo kruchych lub rzeczy o dużej wartości. Warto sięgnąć po biodegradowalne wypełnienia do paczek, które łączą dwie najważniejsze cechy – odpowiednio zabezpieczają produkt a przy tym są przyjazne środowisku. Papierowe wypełniacze to dość uniwersalne rozwiązanie, możesz je wykorzystać przy wielu rodzajach produktów w zależności od potrzeb.

Jeżeli nie wiesz, jaki wypełniacz wybrać do zabezpieczenia swojej przesyłki, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań:

  1. Jaki kształt i rozmiar ma produkt?
  2. Czy produkt jest delikatny i kruchy?
  3. Czy posiada wystające lub ostre elementy?
  4. Ile waży pakowany produkt?
  5. Ile pustego miejsca zostało wewnątrz kartonu?

Odpowiedzi zapisane? No to teraz postaram się podzielić z Tobą moimi doświadczeniami z pakowania, każdym z dostępnych wypełniaczy. Zaczynając po kolei:

Papier pakowy w roli – to najbardziej uniwersalny wypełniacz papierowy. Istnieje odkąd pamiętam. Może być wykonany z różnych rodzajów papieru, takich jak kraft, papier falisty lub papier ozdobny. Jeśli zależ Ci na wypełnieniu wolnych przestrzeni w kartonie to sięgnij Papier pakowy w roli ECO. Jest ekonomicznym wypełniaczem – niskim kosztem wypełnisz sporą liczbę paczek. Jeśli zależy Ci na estetycznym owinięciu poszczególnych przedmiotów w przesyłce o kształcie prostokąta lub kwadratu wybierz papier pakowy w roli KRAFT.

Papier pakowy w roli eco 200mm/250mb

Papier pakowy
ECO
200 mm / 250 mb

sprawdź

Papier pakowy w rolii 55cm/50m

Papier pakowy
KRAFT
55 cm / 50 m

sprawdź

Papier pakowy w roli ECO 400mm/250mb

Papier pakowy
ECO
400 mm / 250 mb

sprawdź

Folia bąbelkowa – będzie niezastąpiona w przypadku wysyłki kruchych i delikatnych przedmiotów np. szklanych, porcelanowych itd. Starannie owiń każdy przedmiot, a następnie zaklej go taśmą klejącą. Folia pęcherzykowa czy jak kto woli – bąbelkowa, jest wytrzymała i odporna na rozdarcia a przy tym bez problemu dopasuje się do kształtu pakowanych przez Ciebie przedmiotów.

Folia bąbelkowa 20cm/100m

Folia bąbelkowa
20 cm / 100 m

sprawdź

Folia bąbelkowa 40cm/100m

Folia bąbelkowa
40 cm / 100 m

sprawdź

Folia bąbelkowa 120cm/100m

Folia bąbelkowa
120 cm / 100 m

sprawdź

Papier nacinany – to ekologiczny i elegancki zamiennik wspomnianej przed chwilą folii bąbelkowej. Wykorzystasz go do zabezpieczania przedmiotów podczas wysyłki i transportu. Papier nacinany o strukturze plastra miodu po rozciągnięciu niemalże dwukrotnie zwiększa swoją długość oraz objętość, dzięki czemu zabezpiecza delikatne i kruche przedmioty podobnie jak bąbelki ale będzie zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska.

Papier nacinany do pakowania 20cm/100m szary

Papier nacinany
20 cm / 100 m

sprawdź

Papier nacinany do pakowania 30cm/100m biały

Papier nacinany
30 cm / 100 m

sprawdź

Papier nacinany do pakowania 40cm/25m szary

Papier nacinany
40 cm / 25 m

sprawdź

Folia stretch – wykorzystasz do dodatkowego owinięcia zapakowanych już produktów np. w papier, co zabezpieczy przed wilgocią, kurzem lub zabrudzeniem. Wybierz czarną folię stretch, którą wykorzystasz do zabezpieczania przesyłek, które nie są wysyłane w pudełkach np. karma dla zwierząt. Nie potrzebujesz do niej dodatkowej taśmy klejącej do zabezpieczenia paczki – folia jest po jednej stronie pokryta klejem.

Folia stretch transparent - 1,5kg

Folia stretch
1,5 kg

sprawdź

Folia stretch transparent - 3kg - 12mic

Folia stretch
3 kg – 12 mic

sprawdź

Folia stretch czarna - 3kg

Folia stretch
3 kg

sprawdź

Przekładki tekturowe – jeśli prowadzisz sprzedaż hurtową lub wielkogabarytową na paletach to obowiązkowo wyposaż się w przekładki tekturowe. Arkusze tekturowe sprawdzą się do oddzielania przedmiotów między sobą np. w przypadku piętrowania na palecie ale również podczas wysyłki w kartonie.

Przekładka tekturowa 600x400mm

Przekładka tekturowa 600x400mm

sprawdź

Przekładka tekturowa 800x600mm

Przekładka tekturowa 800x600mm

sprawdź

Przekładka tekturowa 1200x800mm

Przekładka tekturowa 1200x800mm

sprawdź

Skropak – idealnie sprawdzi się w przypadku wysyłki delikatnych i kruchych artykułów np. szklanych lub o nieregularnych kształtach. Łatwo wypełnisz nim wolne przestrzenie w kartonie. Skropak (piankowe chipsy) jest ekologicznym wypełniaczem, który można wrzucać do pojemnika z bioodpadami lub rozpuścić w wodzie. Posiada przy tym właściwości antystatyczne, dzięki czemu sprawdzi się również do zabezpieczania paczek ze sprzętem elektronicznym.

Wypełniacz SKROPAK - 100L

SKROPAK
100 L

sprawdź

Wypełniacz SKROPAK - 200L

SKROPAK
200 L

sprawdź

Wypełniacz EKOLOGICZNY SKROPAK - BIO - 400L

SKROPAK BIO
400 L

sprawdź

Bibuła – elegancki wypełniacz, którym otulisz wysyłany produkt. Idealnie sprawdzi się do wysyłki produktów hand made, zestawów prezentowych, odzieży, drobnej galanterii czy dodatków. Wybór kolorów w tym przypadku jest wyjątkowo szeroki, dzięki czemu możesz go dopasować do zawartości. Bibułę do pakowania, wykorzystasz również jako wypełniacz, po zmięciu sprawdzi się do wypełnienia wolnych przestrzeni w kartonie.

Bibuła do pakowania czarna 50x70cm

Bibuła 50 x 70 cm

sprawdź

Bibuła do pakowania szara 50x70cm

Bibuła 50 x 70 cm

sprawdź

Bibuła do pakowania pudroworóżowa 50x70cm

Bibuła 50 x 70 cm

sprawdź

SizzlePak – papierowe zygzaki bezbłędnie wypełniają wolną przestrzeń w kartonie i dodatkowo podkreślają przyjazne dla środowiska opakowanie. SizzlePak to ozdobny wypełniacz wyprodukowany z papierowych włókien powstających w procesie recyklingu, dzięki czemu jest w 100% ekologiczny. Papierowe włókna podwajają swoją objętość przy wstrząśnięciu i są odporne na zgniatanie a dzięki temu zawartość przesyłki jest bezpieczna. Wykorzystasz je do pakowania kosmetyków, porcelany, książek oraz produktów klasy Premium.

Wypełniacz papierowy ozdobny brązowy kraft SizzlePak - 1kg

SizzlePak
kraft

sprawdź

Wypełniacz papierowy ozdobny brzoskwiniowy jasny SizzlePak - 1kg

SizzlePak
brzoskwiniowy

sprawdź

Wypełniacz papierowy ozdobny czarny SizzlePak - 1kg

SizzlePak
czarny

sprawdź

Ostateczny wybór należy do Ciebie!

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas