Strona główna » Kartonowe porady » Gdzie kupić papier do pakowania paczek?

Gdzie kupić papier do pakowania paczek?

przez Papa Stretch
ekologiczny papier pakowy kraft do pakowania paczek i prezentów eco

Papier jaki jest każdy widzi. Czy aby na pewno? Ostatnio sporo było o kartonie i tekturze, więc pomyślałem, że dziś napiszę trochę o papierze, zwłaszcza, że w naszym magazynie w Kartony24 mamy już trochę papieru w ofercie. Papier pakowy, który jest wykonany z najwyższej jakości surowców i posiada certyfikat dopuszczający go do kontaktu z żywnością, możecie kupić w naszym sklepie Kartony24.

Jakie są rodzaje papierów pakowych?

Papier w rolkach znany również pod nazwą: papier pakowy kraft i papier makulaturowy to najbardziej popularny i najczęściej wybierany typ papieru do pakowania paczek. Papier pakowy kraft przyda się zarówno do pakowania, jak i zabezpieczania przedmiotów – tych małych i tych całkiem sporych. Jeśli szukasz czegoś do pakowania nie tylko gotowych paczek, ale również mniejszych elementów, które się w nich znajdują, papier pakowy kraft to dobry pomysł.

Papier w rolkach jest często wybierany przez firmy sprzedające na przykład zastawę lub szklane elementy dekoracyjne dla domu, ponieważ bardzo dobrze zabezpiecza poszczególne elementy w środku paczki i wypełnia wolną przestrzeń, przez co amortyzuje ewentualne oddziaływanie czynników zewnętrznych w trakcie transportu. Oczywiście, jeśli oprócz wypełnienia samego pudełka, każdy produkt zabezpieczymy dodatkowo wykorzystując papier pakowy kraft, mamy pewność, że zabezpieczamy je przed otarciami i zabrudzeniami. Klient otwierający tak porządnie zapakowaną paczkę widzi, że sprzedawca dołożył wszelkich starań, aby produkt dotarł w takim stanie, w jakim wyszedł z magazynu.

Papier pakowy w roli ECO 200 mm/250mb

Papier pakowy
ECO
200 mm / 250 mb

sprawdź

Papier pakowy w roli KRAFT 55cm/50m

Papier pakowy
KRAFT
55 cm / 50 m

sprawdź

Papier nacinany do pakowania 20cm/100m szary

Papier
nacinany
20 cm / 100 m

sprawdź

Papier makulaturowy jest szary i prążkowany. Oczywiście jest eko i w 100% podlega recyklingowi. Stosując go, dbacie o środowisko naturalne. W zależności od tego co pakujecie oraz na jakim efekcie wizualnym i poziomie zabezpieczenia Wam zależy, papier pakowy może służyć tylko do wypełnienia wolnych przestrzeni w kartonie lub do owinięcia każdego z elementów składowych paczki.


papier pakowy brązowy kraft zastosowanie wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie z porcelaną papier pakowy brązowy kraft zastosowanie zabezpieczenie produktu z porcelany

Gdzie kupisz papier do pakowania paczek?

Kartony24 to najczęściej wybierana hurtownia opakowań, po pierwsze ze względu na naprawdę konkurencyjne ceny, a po drugie ze względu na asortyment. Hurtownia opakowań, jak sama nazwa sugeruje, to miejsce gdzie możemy znaleźć wszystkie artykuły niezbędne do pakowania. Oprócz papieru w rolkach, kupicie u nas w również wypełniacze papierowe i papier pakowy.

Każdy z Was ma inne oczekiwania. Dla jednych liczy się tylko bezpieczeństwo produktów w transporcie, dla innych ważne są również walory estetyczne nawet jeśli mowa o tak podstawowym produkcie jak wypełniacz papierowy.

Z racji, że o gustach się nie dyskutuje, projektując wypełniacze papierowe dostępne w Kartony24 postawiliśmy na bezpieczeństwo zawartości przesyłki. A skoro każdemu podoba się co innego – przygotowaliśmy kilka wariantów i kolorów. Więc bez względu na to co wybierzesz, masz pewność, że to co zapakujesz do środka będzie bezpieczne i będzie również naprawdę dobrze wyglądało. Skoro można pogodzić bezpieczeństwo z estetyką, to dlaczego nie?

wypełniacz papierowy do pakowania paczek i prezentów

Standardowy wypełniacz papierowy, który kolorem przypomina papier pakowy, to nic innego jak długi arkusz papieru makulaturowego zwinięty w rolę. Wysyłamy go w pudle, jest gotowy do użycia bez konieczności zastosowania dodatkowych narzędzi.

Natomiast wypełniacz papierowy Sizzlepak to bardziej artystyczna wersja standardowego wypełniacza papierowego, dostępna w czterech kolorach: brązowym, różowym, czarnym i brzoskwiniowym. Na ten wypełniacz papierowy składają się papierowe karbowane elementy, które z każdym ruchem podwajają swoją objętość. Dzięki temu paczka nie zwiększa swojej wagi, a poszczególne elementy nie przemieszczają się po całym kartonie.

wypełniacz papierowy ozdobny Sizzlepak wiórki pakowanie na prezent

Jeśli zatem potrzebujecie wielu różnych produktów i chcecie kupić wszystko w jednym miejscu, hurtownia opakowań Kartony24 to właściwe miejsce. Porządne opakowania, wytrzymały papier pakowy, przemyślane wypełniacze papierowe – wszystko to dostępne w jednym sklepie i w dobrej cenie.

Jakie są zastosowania papieru pakowego?

Zastosowań papieru pakowego jest bardzo dużo. W końcu to papier. Natomiast jeśli mielibyśmy wytypować dwa główne powody dla których nasi klienci kupują papier pakowy, będzie to z pewnością pakowanie prezentów oraz pakowanie zamówień. W dowolnej kolejności. Skupmy się może najpierw na pakowaniu prezentów. Jesteśmy przyzwyczajeni do pakowania i otrzymywania prezentów zapakowanych w piękne, kolorowe i błyszczące papiery z supermarketów oraz sieciówek oferujące produkty z kategorii home&decor. Przypuszczam, że zauważyliście już jednak, że powoli na salony wkracza zupełnie odwrotny trend – trend boho, eco, sauté. Prościej mówiąc, wszyscy idą w kierunku minimalizmu, nawet w przypadku pakowania prezentów i wybierają uniwersalny papier pakowy. Początkowo przyglądałem się temu z nutą sceptycyzmu, no bo jak to tak wręczyć komuś prezent zapakowany w zwykły szary papier? A jednak. Z czasem sam się do tego przekonałem, bo jeden kolor wydaje mi się bardziej elegancki i nie przekombinowany. Jest w tym coś artystycznego.

papier pakowy do pakowania prezentów eko minimalizm

Pakowanie zamówień to druga sytuacja w której z powodzeniem możemy wykorzystać papier pakowy. Wysyłasz paczkę zbiorczą? Żaden problem. Każdy z przedmiotów możesz osobno zabezpieczyć papierem pakowym, a następnie umieścić go w paczce. Czeka Cię pakowanie zamówień o nieregularnych kształtach? Chyba nie ma drugiego takiego produktu, który tak dokładnie pokryje powierzchnię na przykład rzeźby. A może nie wiesz jak zapakować szklanki lub kieliszki? Przed umieszczeniem ich w kartonie, zawiń każdy z elementów w papier pakowy i wypełnij nim również puste przestrzenie w paczce. Papier pakowy zminimalizuje ryzyko pęknięć lub stłuczenia.

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony gdy płytki, które zamówiłem do kuchni i do łazienki – a było ich dużo – przyszły zapakowane w papier pakowy. Każda płytka została osobno zabezpieczona, a cały karton został wypchany papierem gdzie tylko się dało. To chyba idealne potwierdzenie, że pakowanie zamówień w papier pakowy jest dobrym pomysłem.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas