Strona główna » Kartonowe porady » Jak zapakować prezent na Dzień Matki?

Jak zapakować prezent na Dzień Matki?

przez Kartonsky
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:

Jak zapakować prezent na Dzień Matki?

Jak zapakować prezent dla Mamy? To druga połowa problemu, gdy Mamy już za sobą kupno tej właściwej rzeczy, która skradnie jej serce. Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i kupić torebkę prezentową w supermarkecie lub ozdobny papier, ale jak widać moda dotarła nawet do tak prozaicznej czynności jak pakowanie i wspomniany papier ozdobny i torebka prezentowa stają się powoli passé.

pakowanie prezentu dla Mamy ekologiczne i efektowne Jak zapakować prezent na Dzień Matki? Poznaj sposoby, które doceni nawet najbardziej wymagająca Mama.
Jak zapakować szkło dla Mamy?

Szkło to zawsze bezpieczna opcja. Chyba nie ma Mamy, która nie ucieszy się z nowych filiżanek, szklanek, czy jakichkolwiek innych elementów zastawy. Jednak jak wiadomo, ze szkłem nie ma żartów i łatwo je uszkodzić jeśli nie jest dostatecznie dobrze zapakowane. Oczywiście wielu z Was pomyśli teraz, że trzeba być wybitnie uzdolnionym aby stłuc szkło w torebce prezentowej, ale naprawdę niewiele trzeba – wystarczy zbyt gwałtowne hamowanie lub kiepska jakość materiałów, z których jest wykonana torebka prezentowa. W przypadku szkła, w grę wchodzą też inne uszkodzenia takie jak zarysowania, czy utrącone elementy – jak chociażby nóżka od kieliszka, czy ucho od kubka. Dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w pakowaniu. Pakowanie szkła dla Mamy warto rozpocząć od zaopatrzenia się w papier pakowy kraft i karton, ponieważ szkło zawsze lepiej prezentuje w pudełku – Mama może od razu zobaczyć je w całej okazałości i z pewnością doceni wysiłek włożony w zabezpieczenie prezentu. Wybierając papier pakowy kraft do pakowania prezentu dla Mamy, na przykład wysokich szklanek, Mamy do wyboru dwie drogi. Możemy skupić się jedynie na wolnej przestrzeni w pudełku i papier pakowy kraft potraktować jako tło na którym zaprezentujemy szklanki. Wystarczy jedynie uciąć lub urwać wystarczającą ilość papieru, pognieść go i wyłożyć wolną przestrzeń:

pakowanie szklanych prezentów na Dzień Mamy z wykorzystaniem papierowego wypełniacza Jak zapakować prezent na Dzień Matki - najlepiej w papier pakowy kraft.Jeśli prezent dla Mamy ma dotrzeć za pośrednictwem paczkomatu lub z pomocą kuriera, warto zadbać o staranne zapakowanie szkła. Jeśli wybraliście designerskie szklanki, owińcie każdą z nich w papier pakowy kraft tak aby zapobiec ewentualnym zarysowaniom w trakcie transportu. Następnie zabezpieczcie całą wolną przestrzeń dookoła szklanek, żeby nie przemieszczały się w kartonie. I tak zapakowaną paczkę w papier pakowy kraft możecie spokojnie wysłać Mamie. Na pewno doceni tak dobrze przemyślane pakowanie.

ekologiczna propozycja pakowania szklanek na prezent dla Mamy Jak zapakować szklanki na prezent dla Mamy - wypróbuj papier pakowy kraft.Jeśli podoba Wam się szkło zapakowane w papier, ale chcecie nieco podkręcić efekt wizualny, papier pakowy nacinany będzie dobrym pomysłem. Jest ekologicznym zamiennikiem popularnej folii bąbelkowej o strukturze przypominającej plaster miodu, dzięki czemu podczas rozwijania praktycznie dwukrotnie zwiększa swoją objętość. Biorąc pod uwagę, że papier pakowy nacinany idealnie dopasowuje się do każdego, nawet najtrudniejszego kształtu, bardzo dobrze sprawdzi się do pakowania na przykład filiżanek:

pakowanie porcelanowych i ceramicznych filiżanek ze spodkami dla Mamy Jak zapakować filiżanki na prezent dla Mamy - papier pakowy nacinany.

Filiżanki nie są łatwe do zapakowania, chociażby ze względu na ucho, które może ulec uszkodzeniu w transporcie oraz mały talerzyk, który łatwo może się uszczerbać. Dlatego papier pakowy nacinany to rozwiązanie, któremu warto dać szansę.

Jak zapakować prezent dla świeżo upieczonej Mamy?

Świeżo upieczone Mamy docenią nie tylko praktyczność prezentu, ale również praktyczność opakowania. Wybierając designerską szklaną butelkę, warto wykorzystać papier w rolkach do wyłożenia wolnej przestrzeni w kartonie:

papier pakowy do wypełnienia wolnych przestrzeni w opakowaniu prezentowym na Dzień Mamy Zapakuj prezent dla młodej Mamy w papier w rolkach

Co jeszcze warto kupić młodej Mamie? Oczywiście zabawki, którymi będzie bawić się z maluchem:

propozycja zapakowania prezentu dla młodej Mamy na Dzień Matki Papier w rolkach doskonale sprawdzi się do pakowania zabawek, którymi Mama będzie bawić się z maluchem.Istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że papier w rolkach po rozpakowaniu prezentu przez Mamę, stanie się wspaniałą zabawką dla malucha. Jest miękki, szeleści i dziecko z chęcią będzie go zgniatać i rozkładać. Więc w sumie to dwa prezenty w jednym – Mama dostaje upominek z okazji swojego święta oraz godzinę wolnego czasu, bo maluch będzie zafascynowany papierem. Oczywiście w zależności od wieku, papier w rolkach w rękach dzieci będzie wymagał odpowiedniego nadzoru rodziców.

Jak elegancko zapakować prezent dla Mamy?

Jeśli Waszym priorytetem jest przede wszystkim wygląd paczki i chcecie aby była przede wszystkim elegancka, możecie zapakować całość w papier pakowy nacinany:

ekologiczne i ładne zapakowanie prezentu na Dzień Matki w papier i przewiązanie sznurkiem Zapakuj prezent dla Mamy w papier pakowy nacinany, jeśli chcesz postawić na elegancję.

Papier pakowy nacinany nie wymaga użycia taśmy, wystarczy owinąć nim paczkę i przewiązać sznurkiem lub wstążką. Dzięki temu, że papier pakowy nacinany dwukrotnie zwiększa swoją objętość przy rozciąganiu, nie musisz dokładnie mierzyć ile go potrzebujesz, więc na pewno nie utniesz go za mało.
Jeśli chcesz, żeby prezent dla Twojej Mamy do ostatniej chwili pozostał niespodzianką, możesz zapakować całość w papier pakowy nacinany, a następnie włożyć upominek do pudełka:

estetycznie zapakowany prezent dla Mamy
ekologiczne zapakowanie prezentu w papier nacinany na Dzień Matki.

Oczywiście wybierając w jaki sposób zapakujecie prezent dla Mamy i stawiając na aspekt wizualny, nie musicie rezygnować z bezpieczeństwa, jeśli zamierzacie na przykład wysłać paczkę, a nie wręczyć ją osobiście. Wszystko co zostanie zapakowane w papier pakowy nacinany jest bezpieczne w transporcie dzięki przemyślanej strukturze papieru. Co również ważne, paczka zapakowana w papier pakowy nacinany nie zwiększa niepotrzebnie swojego rozmiaru, ponieważ papier zwiększa swoją objętość dwukrotnie podczas rozwijania.

prezenty na Dzień Matki zapakowane z wykorzystaniem papierowego wypełniacza i papieru Papier pakowy nacinany jest idealny do pakowania eleganckich prezentów.

Oprócz wartości wizualnej, papier pakowy nacinany jest ekologiczny i w stu procentach biodegradowalny. Jest wytrzymały, nie niszczy się tak jak papier ozdobny z sieciówek lub supermarketu i można go wykorzystać ponownie do pakowania innych prezentów.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas