Strona główna » Kartonowe porady » Jak zorganizować transport podczas przeprowadzki?

Jak zorganizować transport podczas przeprowadzki?

przez KartoNova
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
kartony do przeprowadzki które ułatwią i pomogą zorganizować przeprowadzkę

Krok 1 – Transport przeprowadzka

Przeprowadzka to ciężki temat, zwłaszcza dla takich bałaganiarzy i zbieraczy jak ja. Ostatnio zmieniałam mieszkanie i cała sprawa prawie mnie pokonała, ale starałam się zachować spokój i jakoś poszło. W dzisiejszym wpisie, polegając na swoim własnym doświadczeniu przeprowadzkowym i tym, co słyszałam od znajomych, zebrałam dla Was kilka fajnych wskazówek jak zorganizować transport podczas przeprowadzki.

Jak już ustaliliśmy, przeprowadzka to naprawdę spore przedsięwzięcie i wiele jej elementów warto zaplanować wcześniej. Od czego najlepiej zacząć?

 1. Po pierwsze: daj sobie pomóc!
  Już na sam dźwięk słów transport, przeprowadzka odechciewa nam się zmiany miejsca zamieszkania. Dokładnie tak było ze mną. Ilekroć wpisywałam w wyszukiwarkę frazę “transport przeprowadzka” w poszukiwaniu tipów jak zmieścić całe mieszkanie i trzy koty do forda fiesty, mnogość informacji po prostu mnie przytłaczała. Kluczem było uświadomienie sobie, że nie muszę robić wszystkiego sama, tak zwanym “własnym sumptem”.
  Jeśli jest ktoś, kto może Ci pomóc – daj sobie pomóc. Może znajomi mają jakieś większe auto? Może ktoś z rodziny? Na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie Ci pomoże. Jeśli mieszkasz daleko, wyprowadzasz się kilkaset kilometrów dalej, albo chwilowo nikt z Twoich bliskich nie dysponuje autem lub wolnym czasem, wybierz firmę transportową. To naprawdę łatwe! Wystarczy wpisać w google frazę “transport przeprowadzka” i dodać nazwę miasta, w którym mieszkasz, lub do którego się przeprowadzasz, na przykład “transport przeprowadzka Kraków” lub “transport przeprowadzka Warszawa”. Jeśli zdecydujesz się na firmę transportową, pamiętaj, aby sprawdzić opinie tych, którzy już korzystali z jej usług.
 2. Po drugie: podejmij stanowcze decyzje!
  To prawdopodobnie jedyna taka okazja, kiedy wyjmiesz wszystko z szaf i szuflad i zobaczysz, co faktycznie masz. Zastanów się, które rzeczy chcesz zabrać ze sobą w nowe miejsce, a z którymi najwyższy czas się pożegnać. Nowy start nie idzie w parze ze starym bałaganem. Jest jeszcze druga kwestia. Im więcej rzeczy zdecydujesz się zatrzymać, tym więcej transport i przeprowadzka będzie kosztować, lub tym więcej kursów Twoi znajomi i rodzina będą musieli zrobić.
  Tylko pomyśl, jeśli padło na Warszawę i szukasz w Google hasłem “transport przeprowadzka Warszawa”, lub Kraków i szukasz firmy wpisując “transport przeprowadzka Kraków”, lub na jakiekolwiek inne miasto – im więcej kursów, tym więcej będziecie musieli zapłacić. Zatem jeśli chodzi o transport, przeprowadzka musi odbyć się z głową.
 3. Po trzecie: (à propos głowy) pakuj z głową.
  Pakowaniu poświęciłam cały krok 2, który opisałam poniżej. Porządne kartony mogą naprawdę wiele ułatwić.

  transport podczas przeprowadzki

Krok 2 – Kartony przeprowadzkowe

Temat transportu mamy już obgadany, teraz czas na tę przyjemniejszą część, czyli pakowanie w kartony przeprowadzkowe. Jak wiecie, pracuję w Kartony24, czyli w firmie produkującej najlepsze kartony do zadań specjalnych. Jednak, gdy zmieniałam mieszkanie, byłam zielona jak trawa na wiosnę, bo dopiero zaczynałam pracę w nowej firmie. Odpowiednio dobrane kartony przeprowadzkowe potrafią pomóc w samym procesie pakowania, a także zaoszczędzić miejsce w ciężarówce.

Na co zwrócić uwagę? Kartony do przeprowadzki powinny być wykonane z dobrej jakości tektury, ponieważ szkoda by było, gdyby nasze ulubione szkło wylądowało na chodniku z hukiem, tylko dlatego, że dno kartonu nie trzymało wystarczająco mocno. Pierwsze co przyszło mi do głowy i co na szczęście moi znajomi szybko mi z niej wybili, to wykorzystanie starych kartonów ze sklepu. Na szczęście zdecydowałam się na kartony do przeprowadzki od Kartony24, a jedna sztuka nie kosztowała mnie więcej niż 3,07 zł! Dzięki temu wszystkie przedmioty były bezpieczne i finalnie zużyłam mniej kartonów, niż gdybym zdecydowała się na jakieś pozostałości z zaplecza.

Do tej pory pamiętam, gdy nierozważny pan kierowca przewrócił kilka kartonów ponieważ, jak twierdzi, “nie zauważył ich”. Były to kartony z porcelaną od babci, która pamięta jeszcze czasy przedwojenne (porcelana, nie babcia). Na szczęście nic im się nie stało, ponieważ – owszem – zabezpieczyłam każdy z elementów porcelany z osobna, ale sam karton przeprowadzkowy wykonany jest z mocnej 3-warstwowej tektury o fali B, która stanowi odpowiednią amortyzację podczas transportu.

Tabela rozmiarów kartonów przeprowadzkowych Kartony24.eu

Nazwa Rozmiar
Karton przeprowadzkowy 320x280x330 mm – 25 L
Karton przeprowadzkowy 500x300x340 mm – 50L
Karton przeprowadzkowy średni 600x350x380 mm – 80L
Karton przeprowadzkowy duży 600x400x500 mm – 120L
Karton przeprowadzkowy na segregatory
i dokumenty ECO
320x80x285 mm
Pudełko przeprowadzkowe na dokumenty ECO 500x325x290 mm

Zalety kartonów przeprowadzkowych od Kartony24

Typowe (i topowe) kartony przeprowadzkowe znajdziecie na stronie Kartony24 w czterech rozmiarach – 25L, 50L, 80L oraz 120L

 • Są również stabilne i skonstruowane tak, by nie spadały, gdy ułożycie je jeden na drugim.
 • Wyposażyliśmy je w wygodne uchwyty, które ułatwiają podnoszenie i przenoszenie kartonu.
 • Oprócz uchwytów, które wiadomo, są pomocne, kartony do przeprowadzki od Kartony24 mają coś jeszcze, co mnie absolutnie przekonało i co tak naprawdę przeważyło na ich korzyść w porównaniu do używanych kartonów z zaplecza sklepu. O czym mowa? O mega przemyślanym zamknięciu. W górnej klapie znajduje się specjalny otwór, który zabezpiecza karton przed niekontrolowanym otwieraniem. Po prostu rewelacja, zwłaszcza jeśli do danego kartonu pakujecie drobne rzeczy.
 • Każdy karton posiada również odpowiednio oznaczone miejsce do opisania zawartości, co ułatwi późniejsze rozpakowywanie. Wiem, że nie wszyscy przykładają do tego wagę, zwłaszcza, gdy mowa o przeprowadzce, ale w Kartony24 dbamy o ekologię, więc nasze kartony przeprowadzkowe produkujemy w 100% z materiałów biodegradowalnych i przeznaczonych do recyklingu.
25L karton przeprowadzkowy

Karton przeprowadzkowy
25L

sprawdź

50L karton przeprowadzkowy

Karton przeprowadzkowy
50L

sprawdź

120L karton przeprowadzkowy

Karton przeprowadzkowy
120L

sprawdź

Zestaw mini 4w1 zestaw przeprowadzkowy

Zestaw przeprowadzkowy
4w1 MINI

sprawdź

Zestaw midi 4w1 zestaw przeprowadzkowy

Zestaw przeprowadzkowy
4w1 MIDI

sprawdź

Zestaw 7w1 zestaw przeprowadzkowy

Zestaw przeprowadzkowy
7w1 MAXI

sprawdź

Oczywiście to nie jest tak, że mamy cztery kartony do przeprowadzki w ofercie i to tyle, nic bardziej mylnego. Te cztery, o których wspomniałam wyżej są po prostu najbardziej uniwersalne. Jeśli tak jak ja macie w domu sporo dokumentów i segregatorów, możecie je spakować w kartony archiwizacyjne stworzone specjalnie w tym celu. Dzięki temu wszystkie faktury, umowy i rachunki zostaną bezpiecznie dostarczone do nowego lokum. Wiele z dokumentów, które umieściłam w kartonach przeprowadzkowych, początkowo tylko na czas transportu, nadal w nich przechowuję, ponieważ świetnie się do tego nadają. Moja mała domowa księgowość nigdy nie była tak uporządkowana.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas