Strona główna » Kartonowe porady » Karton z etykietą – pomysłowa ozdoba alternatywnie do Twoich opakowań

Karton z etykietą – pomysłowa ozdoba alternatywnie do Twoich opakowań

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
karton z etykietą

Każdy z nas kojarzy stare powiedzenie, że “nie szata zdobi człowieka”. Chwila zastanowienia i w głowie pojawia się małe “ale jak Cię widzą tak Cię piszą”. Mimowolnie pierwsze skojarzenie, które przywołują to wygląd. Można się kłócić na temat niedocenienia wydźwięku pierwszego i pejoratywności drugiego, jednak oba pozostają aktualne i prawdziwe. Jak ma się to do kartonów, pudełek, opakowań? Bardzo podobnie. Szczególnie przy prowadzeniu działalności wysyłkowej. Staranność i dbałość o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki to absolutny standard.

Idąc krok do przodu, możemy natomiast pokusić się o rozwiązania, które uwzględniają również preferencje estetyczne i wprowadzają klientów w dobry nastrój. Sposobów jest wiele, jednak idąc za przytoczonymi powiedzeniami zadbajmy o ładny “ubiór” naszej przesyłki. Technik i sposobów na upiększenie przesyłki jest sporo, rynek drukarski oferuje wiele możliwości. W poprzednim wpisie można przeczytać o podejściu tradycyjnym z wykorzystaniem sitodruku, plusach, minusach i korzyściach, które wynikają z wykorzystania tego pomysłu. Przedmiotem dzisiejszego wpisu jest rozwiązanie alternatywne – z wykorzystaniem systemu personalizacji kartonów LABEL box.

Co kryje się pod nazwą LABEL box?

LABEL box to rozwiązanie całościowe oferujące fazę przygotowania, wytworzenia i dostarczenia gotowego produktu – kartonu ze spersonalizowaną etykietą/ami. Zaletą rozwiązania jest oryginalność oraz nieograniczone możliwości kolorystyczne.

Jakie możliwości oferuje LABEL box?

  • nietuzinkowy i stylowy sposób oznakowania przesyłki,
  • alternatywę dla tradycyjnie kojarzonego nadruku, która w przeciwieństwie do sitodruku zapewnia możliwość wykorzystania nawet pełnej gamy kolorystycznej w jednym projekcie (full-color),
  • karton z dowolną grafiką. Jeśli ograniczenia – to tylko te wynikające z powierzchni kartonu i dopasowania odpowiedniej etykiety,
  • bezpłatny, elektroniczny projekt kartonu z etykietą z dowolną ilością poprawek,
  • szybki czas realizacji po akceptacji projektu dla niskich i wysokich nakładów.

[show_products product=”3446,3455,3462″]

Co z tego wynika?

Łatwo, szybko i stosunkowo tanio możesz nadać niepowtarzalny charakter swoim przesyłkom. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Zabawa z etykietami jest o tyle ciekawsza od tradycyjnie rozumianego nadruku (sitodruk), że skomplikowany kolorystycznie projekt jest gotowy w ciągu kilku minut, dokładnie taki, jakiego potrzebujesz, w dobrej jakości. Etykietę można umieścić w dowolnym miejscu, jeszcze przed aplikacją na kartonie można również zmienić miejsce jej lokalizacji (jeśli okaże się, że prawy dolny róg górnej klapy będzie lepszy od lewego górnego). Technika znakowania bezpośredniego jaką jest sitodruk nie jest elastyczna do tego stopnia. Więcej kolorów to również więcej kreatywnych pomysłów – również humorystycznych, jeśli możesz sobie na to pozwolić.

LABEL box szczególnie sprawdzi się na białych opakowaniach ze względu na dopasowanie kolorystyczne tła (białe samoprzylepne etykiety). Zaletą etykiet jest również połysk, który delikatnie wyeksponuje grafikę na opakowaniu.

Dlaczego warto?

Wracając do początku wpisu, oba powiedzenia są prawdziwe. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad wizerunkowym update’m w celu poprawienia satysfakcji klientów ze współpracy z Tobą.Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas