Strona główna » E-commerce » Nadruk na kartonie – sposób na subtelny tuning wyglądu opakowania

Nadruk na kartonie – sposób na subtelny tuning wyglądu opakowania

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
Nadruk na kartonie

Do dziś nadruk na kartonie kojarzy się głównie z artykułami elektronicznymi na półkach stacjonarnych sklepów AGD i RTV. Jednak nadruk na kartonie to już nie ekskluzywny dodatek firmowego image wielkich korporacji. Dlaczego?

W dobie zakupów w sieci, dostępności produktów na zawołanie konkurencja nie śpi – ważne stają się aspekty promocyjne i wizerunkowe, tak aby własną markę identyfikować z wytwarzanym produktem. A skoro istnieją gotowe rozwiązania, warto rozważyć, jak mogą przysłużyć się również naszemu biznesowi.
Jedną z propozycji jest wykorzystanie strategii wielkich graczy i skorzystanie z możliwości nadrukowania firmowego loga czy motta na kartonie. Na stronie Kartony z nadrukiem znajdziesz rozwiązanie, które gwarantuje kompleksową obsługę od wizualizacji projektu graficznego, wykonanie gotowego zamówienia na kartony z nadrukiem w technice sitodruk, po ich doręczenie do Twojego przedsiębiorstwa. Czy warto? Poniżej krótkie przybliżenie zalet i wad tego rozwiązania.

Na plus

Sitodruk to technika zapewniająca dokładność zadruku, odporność na ścieralność oraz zewnętrzne warunki atmosferyczne. Druk jest trwały, intensywny. Lokalizację nadruku ogranicza ilość ścian kartonu – w zależności od potrzeb, można zadrukować np. dwie ściany kartonu klapowego, górną pokrywę kartonu fasonowego, bądź finezyjnie – górną klapę i dwa boki. Tak naprawdę zależy to od naszej wyobraźni. Projekt może uwzględniać jedną lub więcej grafik, wiele kolorów bądź monochromię. Technika sprawdza się dla wielu rodzajów opakowań, niezależnie od koloru tektury. Znakowanie tą techniką to swego rodzaju kropka nad “i”, subtelny efekt, który odmienia wygląd opakowania. Trzeba jednak uwzględnić, że istnieją.

Minusy

Brak połysku i efektu multi-kolor. Jeśli zależy Ci na zadrukowanym, świecącym opakowaniu to możesz się rozczarować. Druk na kartonie będzie matowy bez efektu lśnienia. Nie umniejsza to w żaden sposób wyrazistości czy intensywności koloru. Dobrze mieć tego świadomość.

Cena

Nie oszukujmy się, jest do dodatkowy wydatek, który trzeba uwzględnić w kosztach. ‘Karton’ vs. ‘karton + nadruk’ to ‘cena kartonu’ vs. ‘cena kartonu + cena nadruku’. I ciężko tu walczyć z matematyką, szczególnie jeśli projekt jest skomplikowany, zakłada więcej niż jeden kolor i przekracza wielkość formatu A4. Istnieje jednak sposób na optymalizację. Wielkość zamówienia ma znaczenie – im większy nakład tym korzystniejsza cena jednostkowa. Zaprojektuj nadruk jednokolorowy i daj się zaskoczyć tym, jak niewiele potrzeba, żeby otrzymać opakowanie przyjemne dla oka i pożyteczne dla Twojego biznesu.

[show_products product=”3446,3455,3462″]

Korzyści

Po pierwsze to komunikacja. Sprzedaż internetowa staje się wygodnym narzędziem zakupów, często moment odebrania przesyłki jest pierwszym stykiem „na żywo” z produktem, z marką. Warto zadbać, aby od pierwszej chwili było to pozytywne doświadczenie. Nadruk na kartonie to informacja, przekaz i okazja do tego aby przesyłka była unikalna, efektowna i zachęcała do ponownego skorzystania z Twoich usług. Warto wykorzystać takie narzędzie do komunikowania własnych treści, danych kontaktowych czy danych o produkcie. Bezpośrednio, fizycznie, do rąk własnych. Po drugie wspomniana wcześniej identyfikacja marki.

Już od momentu odebrania przesyłki przez klienta stwarzasz okoliczność, do tego aby utrwalić własny wizerunek w jego oczach. Jest to nieoceniony nośnik informacyjny i swego rodzaju pstryczek w nos dla konkurencji. Kojarzenie produktu z marką przez konsumentów ma przełożenie na utrwalenie pozycji na rynku i stanowi narzędzie wyznaczania trendów. Po trzecie efekt. Karton z nadrukiem to również forma dbania o wrażenia estetyczne konsumentów, a co za tym idzie podniesie jakości świadczonych usług.

Podsumowanie

Podsumowując, nadruk na kartonie to dobry patent na kreowanie wizerunku oraz podniesienie konkurencyjności marki na rynku. Jest to dodatek, który warto uwzględnić w procesie zakupowym.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas