Strona główna » Kartonowe porady » Ile osób potrzeba do spakowania prezentu w celofan (celafon)?

Ile osób potrzeba do spakowania prezentu w celofan (celafon)?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
kosz prezentowy zapakowany w celofan giftbox

Celofan czy celafon? Ile razy zastanawialiście się jak to poprawnie wypowiedzieć, gdy ponownie chcieliście kupić ten przezroczysty i szeleszczący materiał do pakowania prezentów? Oczywiście celofan (celafon?) to nie wszystko. Do tego dochodzi zakup fikuśnego wiklinowego kosza, a na koniec jeszcze ułożenie w nim wszystkich produktów. Ci bardziej kreatywni zawiązują jeszcze na czubku kokardę, ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

Koniec końców jeden pracownik (najczęściej z miękkiego HRu) pakuje gifty do kosza, a drugą ręką trzyma wysypujące się mandarynki, drugi z pracowników próbuje chwycić cela… celo… próbuje chwycić tę folię na górze, a trzeci okręca wszystko sznurkiem. Potrzeba zatem pięciu osób, bo dodatkowo dwie panie z twardego HRu stoją obok i kręcą głowami z dezaprobatą.

Jeśli kosz ma być upominkiem dla naszego kontrahenta lub klienta, cała konstrukcja musi dodatkowo znaleźć się w odpowiednio dużym pudle. Jeśli jest to prezent dla prezesa – wystarczy podjechać wózkiem z pakowalni i obejdzie się bez pudła.

Nie wiem jak Wam, ale mi celofan (sprawdziłem dla pewności – celofan) kojarzy się głównie z wielkimi koszami z hipermarketów. A takie kosze, mimo niekiedy całkiem niezłej zawartości, nie są najtrafniejszym pomysłem na prezent dla pracowników, kontrahentów lub klientów. A tym bardziej dla prezesa. Dlaczego? Bo nie wiadomo co potem z tym celofanem i wiklinowym koszem zrobić. Wyrzucić trochę szkoda, a wymięta folia nadaje się już tylko do kosza. Czyli to raczej mało eko rozwiązanie.

O czym warto pomyśleć?

Jakiś czas temu miałem okazję uczestniczyć w branżowej konferencji, która zbiorczo podjęła temat najczęstszych problemów giftboxów, brandingu oraz employee experience. I jak się nad tym zastanowiłem, to faktycznie nie jest to łatwy temat. No bo jak, w prosty sposób, załatwić kwestię prezentów dla pracownika, kontrahenta, partnera biznesowego czy klienta, tak aby:

 1. Każdy z nich czuł, że ten prezent jest dla niego i od Was. Albo od Was i dla niego, kolejność dowolna.
 2. Zadbać o ich experience i nasz branding. Bo dobry i niewymuszony branding jest teraz w cenie.
 3. Nie wydać połowy przychodów firmy na pakowanie i kuriera – jeśli wysyłamy kosz celofanowy – musimy go porządnie zabezpieczyć. Będzie ogromny – czyli wysyłka będzie również sporo kosztować.
 4. Nie martwić się o pakowanie – czy jest wystarczająco eleganckie? Czy nie za strojne?
 5. Nie ściągać na szybko tej złotej kokardy gdy kierowniczka HR już wyjdzie z pokoju 😉

Czym jest Giftbox i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć?

Gift box, znany również pod nazwami box prezentowy lub pudełko giftbox to nic innego jak pudełko prezentowe. Dla kogo? Na przykład dla pracowników, kontrahentów, partnerów biznesowych lub klientów. A skoro pudełko, to nie trzeba już celofanu. To jest tak proste!

Dla kogo i z jakiej okazji?

Przede wszystkim – dla pracownika. Giftbox to jedna z tych rzeczy, które faktycznie zwiększają poziom employee experience. No bo kto nie lubi prezentów? A okazji do wręczenia pudełka giftbox nie brakuje:

 • box prezentowy z okazji urodzin,
 • świąteczny giftbox,
 • wyróżnienia pracownicze,
 • mikołajkowe giftboxy,
 • onboarding i welcome pack,
 • offboarding i goodbye pack,
 • wszystkie wewnętrzne okazje wymyślone przez dział HR.

…a w czasach home office i pracy zdalnej? W zimie, w sezonie chorobowym chyba każdy pracownik ucieszy się giftboxa dostarczonego przez kuriera do domu (albo do paczkomatu) z bombą… witaminową, czyli pomarańczami, imbirem, syropem malinowym i rozgrzewającą herbatą.

Gdy każdy pracuje zdalnie w domu i nie ma bezpośredniego kontaktu z kolegami z działu i szefem, taki box prezentowy zwiększa zaangażowanie pracownika i pokazuje, że firma o nim pamięta.

Drugą pulą odbiorców naszych prezentów są klienci, kontrahenci i inni partnerzy biznesowi, którym najczęściej wysyłamy:

 • giftbox z okazji rebrandingu,
 • box prezentowy na święta,
 • pudełko giftbox jako podziękowanie za dotychczasową współpracę,
 • giftbox z nowymi katalogami,
 • pudełko prezentowe zapraszające do współpracy,
 • giftbox z gadżetami firmowymi,
 • …i wiele innych.

Jak właściwie przygotować giftbox? Giftbox a branding i customer experience.

No dobra, ale co ma zwykłe pudełko do brandingu i customer experience? Zwykłe pewnie nic, ale w Kartony24 przygotujemy dla Ciebie pudełko prezentowe zgodne z Twoim brandingiem. Ktokolwiek je otrzyma, od razu będzie wiedział, że to Ty jesteś adresatem. Na pudełku możesz nadrukować wszystko, zobacz sam jakie to proste w naszym kreatorze. Może to być po prostu napis dziękujemy albo Twoje logo albo dekoracja świąteczna – cokolwiek wymyślisz – wydrukujemy to na wybranym przez Ciebie kartonie.

Mamy dwa kolory kartonów: szary (czyli typowy kolor tektury) oraz biały (bielony na zewnątrz). Oba wyglądają świetnie po zadrukowaniu (przed oczywiście też). Karton z nadrukiem indywidualnym to dodatkowa przestrzeń reklamowa, ale w przypadku giftboxów to pierwszy krok do efektu wow – a przecież na takim efekcie nam zależy gdy wręczamy komuś prezent.

Wybierając giftbox z nadrukiem indywidualnym w Kartony24 macie pewność, że:

  1. Wasz klient, kontrahent czy inny partner biznesowy otrzyma schludną paczkę, którą chce się otwierać.
  2. Pracownik, który otrzyma prezent nie będzie się stresował, że wszyscy widzą zawartość.
  3. Pracownik nie będzie się zastanawiał i niepotrzebnie denerwował co ma teraz zrobić z tym koszem i celafonem. Produkujemy solidne i po prostu ładne opakowania, które szybko znajdą drugie życie w nowym miejscu.
  4. Jest eko – karton to karton.
  5. Dbacie o branding w niewymuszony sposób. Nikt nie lubi masy ulotek wrzuconych na samej górze (nikt ich też nie czyta).
  6. Wysyłając taką paczkę kurierem, nie zapłacicie za nią nie wiadomo ile i nic się nie uszkodzi.
  7. Najważniejsze… nie martwicie się o pakowanie – pudełko to pudełko. Wkładacie i wysyłacie.

Szykujecie drobiazg, czy wielką pakę? W Kartony24 mamy rozmiary dostosowane do wszystkich okazji:

długość: od 200 mm do 400 mm

szerokość: od 140 mm do 300 mm

głębokość: od 50 mm do 90 mm

A jeśli chcesz zabezpieczyć lub udekorować swoje gifty, możesz również skorzystać z oferowanych przez nas akcesoriów do pakowania, jak na przykład skropak, bibuła i papier pakowy.

To jak? Pamiętacie jeszcze co to ten celofan?

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas