Strona główna » Kartonowe porady » Pakowanie prezentów świątecznych. 9 nowoczesnych inspiracji

Pakowanie prezentów świątecznych. 9 nowoczesnych inspiracji

przez Kartonsky
nowoczesne pakowanie prezentów świątecznych - estetyka i minimalizm

Papier pakowy w nowoczesnym wydaniu

Papier pakowy wrócił ostatnio do łask, a pakowanie prezentów przeszło sporą metamorfozę. Coraz rzadziej sięgamy po kolorowe rolki w złote renifery z sieciówek, a częściej wybieramy na przykład szary papier pakowy. Sam papier pakowy może być dla niektórych zbyt surowy w formie, ale dodatki jakie możecie wykorzystać sprawią, że prezent będzie wyglądał naprawdę stylowo.

Pakowanie prezentów w papier pakowy jest również łatwiejsze niż wykorzystanie błyszczącego papieru w rolkach, ponieważ nie musimy się martwić o to czy wzór zgra się na łączeniu.

Jakie dodatki możecie wykorzystać wybierając papier pakowy? Jeśli czujecie, że talent manualny nie jest Waszą mocną stroną, warto wybrać maksymalnie trzy lub cztery dodatki:

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów – propozycja od filozofiasmaków.pl

Pakowanie prezentów świątecznych ma tę zaletę, że wszystkie dodatki prawdopodobnie macie już w domu. Możecie wykorzystać gałązkę uciętą z choinki, bombkę lub ususzoną pomarańczę, a całość przewiązać sznurkiem jutowym, który sprawdzi się lepiej niż standardowa wstążka. Na koniec przywieszka z imieniem lub życzeniami i gotowe!

Pakowanie prezentów świątecznych o większym gabarycie daje Wam większe możliwości. Jeśli macie czas
(i chęci), papier pakowy możecie dodatkowo ozdobić stemplami lub namalować na nim jakiś wzór:

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów – propozycja od mamadesigner.pl

Zwróćcie uwagę na sam sposób pakowania dużego prezentu powyżej. Nawet jeśli papier pakowy nie przylega dokładnie do pudełka, w przypadku szarego papieru nie rzuca się to w oczy tak, jak w przypadku kolorowego papieru ozdobnego.

Sznurek bawełniany

Sznurek
bawełniany

sprawdź

Obrazek 2

Papier pakowy w roli
55 cm / 50 m

sprawdź

Sznurek jutowy

Sznurek
jutowy

sprawdź

 

Ci z Was, którzy mają w sobie ogromne pokłady kreatywności, mogą rozważyć inne nieoczywiste dodatki takie jak pióra i płócienne wstążki lub rebusy namalowane na papierze:

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów – propozycja od sklepantex.pl

Jeszcze do niedawna sam nie byłem przekonany do takiego stylu pakowania, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do błyszczących dodatków w złocie, czerwieni i zieleni. Ale pakowanie prezentu w papier pakowy, mimo że nie jest trudne, wymaga od nas wysiłku, który z pewnością zostanie doceniony przez obdarowaną osobę.

Minimalizm – eleganckie pakowanie prezentów

Minimalizm i elegancja od zawsze idą w parze. Eleganckie pakowanie prezentów to jak najmniejsza liczba dodatków i jeszcze mniej kolorów. Kluczem do eleganckiego pakowania prezentów nie jest już satynowa wstążka, a sznurki naturalne. Jeszcze do niedawna sznurek był używany wyłącznie do pakowania paczek na poczcie, a teraz jest kluczowym elementem w minimalistycznym pakowaniu:

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne – propozycja od silversharky.pl

Eleganckie pakowanie prezentów warto zacząć od zakupu szarego papieru pakowego, który posłuży do owinięcia pudełka. Mając tak przygotowaną bazę, potrzebne są Wam dodatki, na przykład suszone liście, kwiaty lub ozdobne gałązki a także sznurki naturalne.

Sznurki naturalne dają Wam więcej możliwości niż zwykłe satynowe wstążki, ponieważ nie tylko idealnie wtapiają się w papier pakowy, ale również można nimi opleść prezent kilkukrotnie – czego nie można zrobić w przypadku wstążki, ponieważ może to wyglądać nieatrakcyjnie.

Jeśli w lecie udało Wam się ususzyć jakieś kwiaty, możecie ich śmiało użyć, a jeśli nie, możecie zakupić w kwiaciarni popularną gipsówkę, która nada całości elegancji:.

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne – propozycja od kuchniaagaty.pl

W przypadku kwiatów takich jak gipsówka, czyli kwiatów z bardzo kruchymi łodygami, eleganckie pakowanie prezentów bardzo lubi różnego rodzaju naklejki, którymi przymocujecie kwiaty do całości prezentu, bez obaw o uszkodzenie ich.

Jeśli nie boicie się odważnych pomysłów, pewnie nie zaskoczy Was fakt, że eleganckie pakowanie prezentów może również obejmować wykorzystanie starych gazet. Tak wiem, brzmi jak niemała kontrowersja, ale spójrzcie sami:

Sznurek bawełniany biało-czerwony

Sznurek bawełniany
biało-czerwony

sprawdź

Naklejki czarne okragłe

Naklejki okrągłe
40 mm

sprawdź

Sznurek bawełniany biało-czarny

Sznurek bawełniany
biało-czarny

sprawdź

 

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne

Eleganckie pakowanie prezentów i sznurki naturalne – propozycja od westwing.pl

Biała gazeta, sznurki naturalne i jarzębina idealnie się ze sobą komponują, a dodatek złota dodaje całości niezwykłej elegancji. I oczywiście całość pozostaje w duchu minimalistycznym.

Artystyczne pakowanie prezentów

Artystyczny pakowanie prezentów zdobywa coraz większą popularność. Zauważyłem, że przykładamy dużą wagę nie tylko do tego co dajemy, ale również jak to pakujemy. Jak pakować artystycznie? Z pomocą może przyjść tutaj papier nacinany.

Jeśli nigdy nie mieliście styczności z papierem nacinanym i nie wiecie jak wygląda, spójrzcie:

Papier nacinany od Kartony24

Papier nacinany od Kartony24

Papier nacinany jest przez artystów zwany również papierem o strukturze plastra miodu ze względu na swój wygląd. Jest to papier nieoczywisty, ponieważ się rozciąga i w zależności od tego na jakim efekcie Wam zależy, możecie rozciągnąć go bardziej lub mniej. Jeśli artystyczne pakowanie prezentów, to tylko papier nacinany:

Papier nacinany od Kartony24

Papier nacinany od Kartony24

Propozycja, którą widzicie powyżej może początkowo wydać się surowa w formie, ale spójrzcie sami jak wyjątkowo i oryginalnie się prezentuje. A to tylko papier nacinany i sznurek. Papier nacinany sprawdza się nie tylko u tych dla których artystyczne pakowanie prezentów to codzienność, ale również u osób, które nie potrafią starannie owinąć pudełka zwykłym papierem.

Kto z nas nie zastanawiał się czy artystyczne pakowanie prezentów ma również zastosowanie w przypadku alkoholu? No bo jak gustownie zapakować butelkę i nie wykorzystać po raz kolejny torebki ozdobnej? Papier nacinany jest tym czego szukacie ponieważ dzięki swojej strukturze dopasowuje się to kształtu i rodzaju butelki. Wystarczy owinąć butelkę papierem i przewiązać ją sznurkiem na wysokości szyjki:

Artystyczne pakowanie prezentów

Artystyczne pakowanie prezentów – propozycja od www.felicit.ro

Oczywiście osoby, które chcą przenieść artystyczne pakowanie prezentów na wyższy poziom mogą zaopatrzyć się dodatkowo w płócienne wstążki lub inne rodzaje ozdób, które dodadzą charakteru prezentowi. Ogranicza Was tylko wyobraźnia, ponieważ tutaj nie ma złych wyborów. Papier nacinany świetnie skomponuje się z każdym dodatkiem.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas