Taśmy pakowe, to jedne z tych produktów, o które często pytacie w kontekście wytrzymałości i kleistości. Sprawdź, jak przedstawia się ranking trzech typów taśm pakowych.

Taśmy samoprzylepne są łatwym sposobem na zabezpieczenie różnych opakowań kartonowych. Ale, którą wybrać? Czy najtańsza będzie równie dobra, co ta droższa? W krótkim ujęciu, chcemy przedstawić zalety poszczególnych taśm pakowych.

  • Taśma akrylowa – jest bardzo popularnym rozwiązaniem ze względu na cenę. Sprawdzi się do gładkich i suchych powierzchni o małej chropowatości. 
  • Taśma Hotmelt – dzięki zastosowaniu kleju na bazie kauczuku syntetycznego jest bardziej wytrzymała i elastyczna niż w przypadku taśm akrylowych. To bardzo uniwersalne rozwiązanie. Nie nadaje się do stosowania w ujemnych temperaturach.
  • Taśma Solvent – naturalny kauczuk jako klej jest źródłem najlepszej przyczepności tego rodzaju taśm pakowych. Jest najbardziej odporna na warunki atmosferyczne. Paradoksalnie, wybór tego rodzaju taśmy może okazać się bardziej ekonomiczny – być może nie trzeba będzie kilka razy oklejać paczki. 
Pakowe taśmy klejące do zaklejania kartonów - ranking taśm
Pakowe taśmy klejące do zaklejania kartonów – ranking taśm

Jeśli akurat przypomniałeś sobie, że czas na zakupy, taśmy pakowe w kilku dostępnych rozmiarach i dwóch wersjach kolorystycznych (brąz i transparent), znajdziesz w naszym sklepie: taśmy klejące, taśmy klejące z nadrukiem, dyspensery do taśm.


author

Stary wyjadacz, mistrz kategorii. Zawsze jest na bieżąco z tematyką branży, ale i sprawami spoza niej. Karton renesansu! Wskaże najlepsze rozwiązanie i poklepie po ramieniu.