Strona główna » E-commerce » 7 sposobów, jak poprawić czas wysyłki w e-commerce

7 sposobów, jak poprawić czas wysyłki w e-commerce

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak poprawic czas wysylki w e-commerce

Termin dostawy jest dziś jednym z najważniejszych czynników wpływających na decyzje zakupowe klientów. Najlepiej, jeśli produkty dostarczane są następnego dnia roboczego – a nawet w dniu złożenia zamówienia! W końcu komu chciałoby się czekać tydzień czy, o zgrozo, dwa? Dla e-sprzedawców to nie lada wyzwanie. Oczekiwania konsumentów i tempo narzucane przez konkurencję są jednak nieubłagane. Co zatem zrobić, by przesyłki zawsze docierały w oczekiwanym terminie? Sprawdź 7 sposobów, dzięki którym poprawisz czas wysyłki w e-commerce.

Jak poprawić czas wysyłki w e-commerce?

Zatrudnić więcej pracowników? Ograniczyć liczbę zamówień? Jasne, że nie. Poznaj skuteczne metody, które pozwolą przyspieszyć Ci proces wysyłania produktów – bez dodatkowych kosztów.

1. Wybieraj kartony w odpowiednich rozmiarach

Jeżeli kartony będą za duże, będziesz musiał tracić czas na umieszczanie w nich wypełniaczy. Zamiast tego uważnie przejrzyj listę sprzedawanych produktów i zamów pudełka w odpowiednich rozmiarach.

Unikniesz też w ten sposób rozczarowania klienta, który otwierając karton sporych rozmiarów, liczy na intrygujące gratisy, a otrzymuje stertę papierowych wypełniaczy.

2. Postaw na kartony z automatycznym dnem

Nawet ja wiem doskonale, że nie każdy lubi składanie kartonów. Jeśli nie jest to Twoje hobby, śmiało możesz z tego zrezygnować, oszczędzając przy tym sporo czasu!

A jak? Wybierając kartony z automatycznym dnem zamiast standardowych kartonów klapowych. Składa się je błyskawicznie. Ich dno nie wymaga również sklejania. Problem uciążliwego składania i klejenia pudełek zniknie również, jeśli postawisz na kartony fasonowe.

3. Foliopak zamiast kartonu

Jeśli wysyłany produkt jest niewielki i lekki, jak np. odzież, prawdopodobnie nie ma potrzeby, by pakować go do kartonu. Znacznie szybszym sposobem będzie użycie foliopaka (koperty foliowej). Bez obaw – jest on odporny na rozerwania i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

4. Używaj dyspensera do taśmy

Szukanie początku taśmy może trwać długie minuty… Podobnie jest z owijaniem jej wokół przesyłek. Ale przecież trzeba je zabezpieczyć, prawda? Będzie to jednak znacznie łatwiejsze i szybsze (!), gdy użyjesz specjalnego dyspensera.

[show_products category=”332″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]


Doskonale wiem, że wysyłka to nie tylko kwestie związane z pakowaniem. Czas wysyłki w e-commerce możesz także poprawić, korzystając z następujących metod:

5. Automatycznie wysyłaj zamówienia do magazynu

To oczywista oszczędność czasu. Zamiast wysyłać maila informującego o każdym zamówieniu, taka informacja może być przekazywana automatycznie, bezpośrednio do magazynu, gdy tylko klient złoży zamówienie.

Większość oprogramowań sklepów internetowych posiada takie funkcje.

6. Obsługuj całą sprzedaż z poziomu jednego panelu

Wielu sprzedawców stawia na więcej niż jeden kanał sprzedaży. To bardzo słuszna strategia – możesz w ten sposób dotrzeć do znacznie większej liczby klientów, niż sprzedając np. tylko w sklepie internetowym. Jest to jednak bez wątpienia wyzwanie logistyczne.

By wysyłka odbywała się maksymalnie szybko, zamówienia powinny pojawiać się w jednym panelu administracyjnym – niezależnie od tego, czy zostały złożone na Allegro, w sklepie czy na eBay. Nie będę polecać konkretnych rozwiązań, ale na rynku jest naprawdę dużo firm, które stwarzają takie możliwości.

7. Komunikuj się ze swoimi klientami

Być może nie jest to sposób na skrócenie czasu oczekiwania na przesyłkę, jednak sprawi, że klienci nie będą mieć z tego powodu żadnych roszczeń czy zażaleń. Nawet jeżeli z przeróżnych względów nie jesteś w stanie przyspieszyć czasu wysyłki, możesz dać kupującym poczucie zaopiekowania i kontroli – dzięki przejrzystej komunikacji.

Informuj więc o przewidywanym czasie wysyłki, a gdy ta się opóźnia, niezwłocznie dawaj znać klientom. Umożliwiaj im również śledzenie przesyłek.

Podsumowanie

Czas wysyłki w e-commerce można znacznie skrócić dzięki odpowiedniej strategii pakowania produktów. Zapomnij o długim składaniu kartonów czy umieszczaniu w nich setek wypełniaczy – postaw na opisane wyżej rozwiązania, które zoptymalizują Twoją pracę.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas