Strona główna » Kartonowe porady » Jak pakować kwiaty do wysyłki? Najlepsze kartony na kwiatki.

Jak pakować kwiaty do wysyłki? Najlepsze kartony na kwiatki.

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
wysyłka roślin i kwiatów karton klapowy na kwiaty i rośliny

Moja żona jest kwiaciarką. Nie wiem nawet, czy istnieje takie słowo, ale ja tak właśnie ją nazywam. Nasz salon przypomina już ogród botaniczny, chociaż gdy żony nie ma w pobliżu, określam to pomieszczenie mianem małpiego gaju. A w korytarzu co chwilę piętrzą się pudła, z których notorycznie wysypuje się ziemia do kwiatów. Ale co to ma wspólnego z kartonami? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Karton na kwiaty budzi emocje

Ile razy już słyszałem jej frustrację przeplataną na zmianę polszczyzną podwórkową i bliżej nieokreślonymi wstawkami dźwiękonaśladowczymi, gdy roślina, którą zamówiła do swojej (naszej) kolekcji przyszła w opłakanym stanie lub – co również miało miejsce – w kawałkach.

Ten jeden jedyny raz coś mnie podkusiło i rzuciłem od niechcenia, że przecież to tylko kwiatki. I wtedy zrozumiałem, że spojrzenie może chłodzić lepiej niż klima odkręcona na ful przez naszą Marzenkę z działu HR.

Z zaciekawieniem zacząłem oglądać kartony na kwiaty, w których przychodziły rośliny. Często zdarzało się, że karton był uszkodzony, ale jeszcze częściej, że tektura, z której był zrobiony była bardzo słabej jakości – cienka i giętka.

Szybko podłapałem temat w pracy i ruszyłem do magazynu zobaczyć jakie kartony dla branży ogrodniczej oferujemy w Kartony24. Byłem ciekaw, bo skoro w ofercie mamy naprawdę przeróżne opakowania, to z pewnością musimy mieć również jakieś kartony ogrodnicze.

Wiem, że dbasz o swoich Klientów i ich zadowolenie jest dla Ciebie priorytetem. To świetne podejście! Jeśli trafiłeś na ten wpis, zapewne szukasz sposobu na ulepszenie wysyłki kwiatów, roślin i artykułów około-ogrodowych. Nie mogłeś lepiej trafić. W tym wpisie podpowiem, od czego możesz zacząć.

Jakie kartony na kwiaty? Transport kwiatów.

Jak się nad tym zastanowić, transport kwiatów to naprawdę niełatwa sprawa. Rośliny doniczkowe, zarówno te dwumetrowe fikusy jak i małe okazy do stworzenia na przykład lasu w słoiku, bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu w transporcie jeśli nie zostaną dostatecznie dobrze zapakowane.

Za duży karton na kwiaty to problem.

Bardzo często kartony na kwiaty, w których wysyłane są rośliny są za duże, przez co w trakcie transportu migrują po całym pudełku, niejednokrotnie gubiąc liście, łamiąc łodygi lub rozsypując wszędzie dookoła ziemię.

Za miękkie pudełko na kwiaty.

Innym, równie częstym problemem jest zbyt miękkie pudełko, które ugina się pod naporem innych cięższych kartonów. Mało która roślina jest w stanie przetrwać takie warunki. Temat transportu roślin i kartonów na kwiaty jest jak widać dość szeroki i nie spodziewałem się, że aż tak mnie pochłonie. Przejdźmy zatem do tego jak rozwiązać tę kwestię i co udało mi się znaleźć w naszym firmowym magazynie i co będzie doskonałym wyborem jeśli prowadzimy sklep z roślinami. Rozwiązanie? Karton klapowy 5-warstwowy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to jaki jest solidny. Produkujemy go z tektury z tektury 5-warstwowej o fali EB – mocniej się nie da. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że wysyłając rośliny swoim Klientom, zostaną one zgniecione w drodze przez inne kartony.

wytrzymałe kartony 5-warstwowe i opakowania na kwiaty i rośliny

Kartony ogrodnicze

Nie samymi roślinami sklepy ogrodnicze żyją. Kwiaty kwiatami, ale przecież większość sklepów oferuje również ziemię do kwiatków oraz przeróżne, nazwijmy to gadżety pomagające utrzymać nowo zakupione rośliny przy życiu. I to też trzeba jakoś zapakować.

Są to na przykład nawozy, odżywki, pałeczki przeciwgrzybicze, zraszacze i wiele, wiele innych o których sam nie mam pojęcia (ale moja żona już tak). Zwłaszcza produkty płynne, niezależnie od tego czy są pochodzenia naturalnego czy nie, muszą być spakowane w bardzo solidny karton, któremu nie straszne rzucanie i układanie jeden na drugim. Sprzedawca nie może sobie pozwolić niezadowolenia Klienta z rozlanego nawozu, ponieważ taki Klient już raczej nie wróci, a sprzedawca będzie musiał dostać kolejną butelkę na swój koszt. Rozwiązanie? Ponownie – karton klapowy 5-warstwowy.

Karton 600x400x300

Karton klapowy 600x400x300

sprawdź

Karton 800x400x600

Karton klapowy 800x400x600

sprawdź

Karton 300x200x150

Karton klapowy 300x200x150

sprawdź

Kartony klapowe 5-warstwowe, to wytrzymałe kartony dla branży ogrodniczej o szerokim zastosowaniu. Spokojnie możesz w nie zapakować wszelkiego rodzaju akcesoria oraz ciężkie worki z ziemią, ponieważ są bardzo wytrzymałe.

Są na tyle uniwersalne, że nie dość, że pomieszczą całe zamówienie, to jeszcze są odpowiednie zarówno do transportu za pośrednictwem firm kurierskich, ale również przesyłek pocztowych oraz paczkomatów.

Kartony dla branży ogrodniczej

Co nam jeszcze zostało w temacie wysyłki produktów około-ogrodniczych? Ogrodowe narzędzia!

Zejdźmy na chwilę z tematu tego co w domu, przecież utrzymanie ogrodu to też często nie lada wyzwanie i wymaga olbrzymiego nakładu pracy. Najwięksi pasjonaci ogrodnictwa, zarówno ci profesjonalni jak i ci zajmujący się roślinami amatorsko, zamawiają przeróżne sadzonki, flance, krzewy, a także konewki, węże ogrodowe oraz narzędzia do plewienia i utrzymania porządku. Rozwiązanie? Tak, dobrze myślisz – karton klapowy 5-warstwowy.

Łatwość składania kartonu klapowego 5-warstwowego sprawi, że bardzo szybko zapakujesz zamówienie dla Klienta. Największe tego typu kartony ogrodnicze dostępne na stronie Kartony24 pomieszczą ziemię, keramzyt, doniczki i specjalne podłoże do roślin zielonych.

Dzięki wytrzymałej tektury z której produkujemy kartony, dno kartonu nie wypadnie w trakcie transportu.

I taki jest właśnie wynik mojej wnikliwej analizy naszego stanu magazynowego w Kartony24. Kartony klapowe 5-warstwowe to najlepsze kartony na kwiaty, najlepsze kartony ogrodnicze i najlepsze kartony dla branży ogrodniczej. Zajrzyj tutaj i wybierz kartony w najodpowiedniejszym dla Ciebie rozmiarze. Jeśli na naszej stronie nie znalazłeś kartonu klapowego 5-warstwowego o wymiarach, które Ci najbardziej odpowiadają, możemy go dla Ciebie wyprodukować!

Klikając tutaj, możesz sprawdzić szacunkowy koszt takiego zamówienia oraz nakład minimalny. Wystarczy, że po przejściu w podany powyżej link, podasz wymiary Twojego wymarzonego kartonu, kolor oraz rodzaj tektury.

Teraz gdy już wiesz, że dobry karton to podstawa każdego zamówienia, możesz spokojnie wysyłać zamówienia swoim Klientom, nie martwiąc się czy na pewno dotrą w całości.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas