Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Kartony ogrodnicze – poradnik jak pakować w branży ogrodniczej Kartony24.

Kartony ogrodnicze – poradnik jak pakować w branży ogrodniczej Kartony24.

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
kartony dla ogrodnictwa do wysyłki i transportu krzewów i kwiatów

Teściowie kupili działkę rekreacyjną. No i się zaczęło. Najpierw remont domku, potem zastanawianie się co i gdzie będzie rosło a na samym końcu niekończące zamawianie drzew, krzewów, nasion i akcesoriów ogrodniczych. Z niemałym zainteresowaniem przyglądałem się całemu procesowi, chociaż nie chciałem się wychylać, żeby teść przypadkiem nie zaplanował mi każdej wolnej soboty do końca sezonu letnio-jesiennego.

Jednak bardziej niż sama działka i to co na niej rośnie, ciekawiło mnie to w jaki sposób przyjdą zapakowane te wszystkie rośliny i nasiona, no bo nie oszukujmy się – chyba niełatwo jest wsadzić drzewo do kartonu w taki sposób, aby bezpiecznie dotarło do klienta.

Kartony ogrodnicze – jak zapakować drzewka?

Jak zapakować drzewka i krzewy? Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, dopóki nie zaczęła się ta cała akcja z działką. Wyposażony w nowe i niekoniecznie dobre doświadczenia, standardowo udałem się do naszego firmowego magazynu, aby sprawdzić jakie kartony dla branży ogrodniczej oferujemy w Kartony24. Zacznijmy od małych drzew i krzewów, bo ten temat nie przestaje mnie fascynować. W co najlepiej wsadzić coś co jest cienkie i długie? Najlepiej w coś, co będzie zapewniało stabilność roślinie, czyli tuby kartonowe.

Tak, dobrze przeczytałeś – tuby kartonowe. Gdy się tak nad tym zastanowić, to naprawdę ma sens. Tuby kartonowe, dzięki swojemu kształtowi są idealne do wysyłki drzew i krzewów. Dlaczego? Przede wszystkim są świetnie dopasowane do wąskich i stosunkowo długich produktów, które w zwykłym kartonie będą miały za dużo miejsca. I wiadomo – tubę łatwo złożyć.

tuby kartonowe do wysyłki krzewów, drzew, roślin i narzędzi

Jeśli interesują Cię kartony ogrodnicze, skorzystaj z kartonowych tub dostępnych w Kartony24 w dwóch formach – o przekroju okrągłym i kwadratowym. Tuby o przekroju okrągłym produkujemy z tektury zwijanej, więc cały proces pakowania nie wymaga składania. Jedyne co musisz zrobić to zamknąć je z dwóch stron zatyczkami, które dołączamy do zestawu.

Wybierając tuby o przekroju okrągłym, nie musisz dodatkowo kupować taśmy, ponieważ wspomniane elastyczne zatyczki wystarczająco dobrze zabezpieczą całą przesyłkę. Tuby tekturowe o przekroju kwadratu wymagają co prawda użycia taśmy klejącej ale z drugiej strony zaoszczędzą przestrzeń w magazynie – zajmują niewiele miejsca, gdy są złożone.

Dzięki kształtowi, który idealnie nadaje się do wysyłki krzewów i drzew, masz pewność, że paczka dotrze bezpiecznie do klienta bez dodatkowego zabezpieczania jej folią bąbelkową czy innym wypełniaczem.

Kartony na kwiaty – jak wysłać nasiona?

Wydawałoby się, że nasiona to najmniej wymagający produkt dla sprzedawcy, jeśli mówimy o wysyłce. Małe opakowania, zazwyczaj dość płaskie, ponieważ nie mają zbyt wielkiej zawartości. Dlatego jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy nasiona zamówione przez teścia przyszły w całkiem sporym kartonie. Przecież nawet dziesięć, czy dwadzieścia opakowań nasion nie jest w stanie wypełnić po brzegi kartonu przeznaczonemu do najmniejszej skrytki paczkomatowej. Oczywiście, domyślam się, że sprzedawca chciał po prostu mieć pewność, że wszystko bezpiecznie dotrze do klienta – w tym przypadku do mojego teścia – ale co mój teść ma potem zrobić z tymi wszystkimi kartonami?

Jeśli sprzedajesz nasiona i chcesz zaoszczędzić na koszcie kartonów, weź pod uwagę zakup kopert bąbelkowych.

Koperty bąbelkowe to genialna alternatywa dla wysyłki drobnych przedmiotów w kartonach. Dlaczego? Bo wystarczy wrzucić opakowania nasion do koperty i ją zakleić. Nie trzeba nawet wypełniacza. W zależności od tego czy wysyłasz kilka czy kilkadziesiąt opakowań nasion, w ofercie Kartony24 znajdziesz małe i duże koperty bąbelkowe.

Dlaczego warto? Dzięki wykorzystaniu zarówno koperty papierowej oraz folii bąbelkowej, nasiona dotrą do klienta w nienaruszonym stanie. Wysyłka w kopercie bąbelkowej to również oszczędność czasu – to szybkie i chyba najłatwiejsze w obsłudze opakowanie wysyłkowe.

Kartony dla branży ogrodniczej – jak zapakować… wszystko?

To teraz najcięższy kaliber – przyrządy około-ogrodnicze. Grabki, łopatki, jakieś konewki i inne spryskiwacze. Teść zaszalał, poleciał z rozmachem. Jak się bawić, to się bawić, stare wyrzucić, nowe wstawić. Wsadzić. Wszystko naraz.

A ja jak zwykle przyjąłem rolę bacznego obserwatora i zamiast skupić się na zawartości, skupiłem się na kartonach dla branży ogrodniczej. I jak zwykle, ku mojemu zaskoczeniu, wiele z przedmiotów zamówionych przez szefa można było zapakować lepiej. Weźmy taką na przykład kosiarkę. Nie jest to najtańsza rzecz, a przyszła zapakowana w… czarną folię. Chociaż “zapakowana” to zbyt duże słowo. Przyszła w oryginalnym opakowaniu producenta, owiniętym na szybko w folię. Oczywiście żadne to zabezpieczenie i w pudle były dwie dziury.

Jak pakować takie przedmioty? Najlepiej w kartony dla branży ogrodniczej. To gruby karton 5-warstwowy, który w Kartony24 produkujemy z pięciowarstwowej tektury o fali EB. Dzięki niej, są one dużo bardziej wytrzymałe niż standardowe kartony. Wysyłając przedmioty typu kosiarka, lub glebogryzarka masz pewność, że przesyłka zostanie dostarczona w nienaruszonym stanie.

Taki karton jest znacznie bardziej wytrzymały na ewentualne działanie czynników mechanicznych. Jest to szczególnie ważne, gdy sklepy ogrodnicze wysyłają do klientów paczki zawierające na przykład zestawy narzędzi ogrodniczych, w którego skład wchodzą przedmioty takie jak sekator ogrodowy, widły ogrodowe, kultywator trójpunktowy, łopatki i mini motyka. Takie narzędzia mogą łatwo uszkodzić opakowanie, dlatego warto postawić na sprawdzone kartony dla branży ogrodniczej.

Karton 5-warstwowy 400x300x300

Karton fala EB
400x300x300

sprawdź

Karton 5-warstwowy 500x300x400

Karton fala EB
500x300x400

sprawdź

Karton 5-warstwowy 600x400x300

Karton fala EB
600x400x300

sprawdź

W kartony pięciowarstwowe (które oferujemy w wielu rozmiarach), zapakujesz również różnego rodzaju nawozy, ziemię, a także sadzonki czy węże ogrodowe lub zraszacze. Pamiętaj, aby przy kompletowaniu paczki dla klienta zwrócić uwagę na rozmiar kartonu – dobierz ten jak najbardziej zbliżony do wielkości zamówienia, a wolną przestrzeń zabezpiecz wypełniaczem. Będziesz mieć pewność, że wszystko dotrze w całości i bez uszkodzeń.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas