Strona główna » Kartonowe porady » Gdzie kupić pudełka archiwizacyjne do biura?

Gdzie kupić pudełka archiwizacyjne do biura?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
uporządkowane dokumenty w opakowaniach archiwizacyjnych

Szukasz sprawdzonych rozwiązań do przechowywania dokumentów dla swojego biura, firmy lub chcesz uporządkować domową dokumentację? Wybierz kartony z naszej oferty i zrób to szybko, ekonomicznie i estetycznie. Dlaczego stary karton po pralce nie nadaje się do przechowywania dokumentów? Przechowywanie i administrowanie dokumentów to nie lada wyzwanie, z którym mierzy się każda firma, czy to początkujący start-up, małe przedsiębiorstwo, czy olbrzymia korporacja. Dlaczego? Bo archiwizacja dokumentów to wymóg formalny i naprawdę nie chcecie zgubić przez przypadek jakiegoś dokumentu. Przyjdzie kontrola i na pewno poproszą akurat o ten dokument, który znajduje się na samym końcu pudła za szafą, o którym Twoja księgowa lub kadrowa już dawno zapomniała. Standard, takie już są realia. Mimo powszechnej i postępującej cyfryzacji – im większa firma, tym więcej papierów, segregatorów i… bałaganu. Dlatego każde, nawet najmniejsze usprawnienie jest na wagę złota, gdy liczba dokumentów rośnie z dnia na dzień. Czy da się nad tym w ogóle zapanować? I gdzie to wszystko schować? Pewnie pomyślisz – no przecież do segregatora. A segregator? No do pudła. A pudło? Co pudło? Pudło jak pudło.

Ale skąd wziąć dobre pudła na dokumenty? I co to właściwie znaczy „dobre”?

Może poszukasz starych kartonów na hali produkcyjnej albo wyślesz kogoś do sklepu budowlanego, gdy panie z kadr będą już zauważalnie marudzić na piętrzący się nieporządek. Jasne, to jest jakieś rozwiązanie, tylko że tych pudeł na dokumenty będziesz z czasem potrzebować w dziesiątkach albo setkach. I weź tu teraz ganiaj po tych wszystkich Castoramach, Lirojach, Ikeach. Przecież nie ma szans, żeby wszystko kupić w jednym miejscu. Zawsze czegoś braknie, czegoś nie będzie na stanie, bo niby jest na magazynie, ale Wiesiek na drugiej zmianie się przyucza i znowu gdzieś przełożył. Szaleństwo, po prostu, sza-leń-stwo!

A jeśli jakimś cudem uda Ci się kupić jakieś sensowne kartony archiwizacyjne w sklepie budowlanym, to nie oszukujmy się – na pewno sporo za nie zapłacisz i będziesz musiał je jeszcze jakoś dowieźć do firmy. Raczej nie zapakujesz takiej ilości pudeł o jaką prosiła księgowość do swojego samochodu.

Pojawia się zatem pytanie…

Czy można szybko i prosto kupić pudła archiwizacyjne?

Spróbuj wczuć się na chwilę w rolę pani z kadr, która codziennie pracuje z masą dokumentów. Jak ułatwiłbyś sobie przechowywanie i archiwizację będąc na jej miejscu? Na co zwróciłbyś uwagę pakując dokumenty?

Jakość
Ważne żeby tektura z której jest wykonany karton do przechowywania dokumentów była dobrej jakości. To zabezpieczy dokumenty przed możliwymi uszkodzeniami.

Konstrukcja
Karton na dokumenty powinien mieć stabilną konstrukcję, którą zagwarantują na przykład podwójne ścianki boczne. Dzięki temu panie z księgowości będą mogły układać jedno pudło na drugim, bez obawy, że ścianki kartonu złamią się w połowie.

Wytrzymałość
W końcu nadejdzie ten moment, gdy dokumenty się przedawnią i będzie można je zniszczyć w niszczarce. A co z pudłem? Powinno być na tyle wytrzymałe, aby można go było użyć ponownie. Po co dokładać sobie nowe koszty ponownego zakupu kartonów?

Porządek
Panie z księgowości lubią, kiedy wszystkie informacje są dostępne na pierwszy rzut oka. Dlatego karton do przechowywania dokumentów powinien być tak zaprojektowany aby w widocznym miejscu znalazło się pole do podpisania zawartości. Dzięki właściwym oznaczeniom księgowe szybko zidentyfikują zawartość pudła. A to ma szczególne znaczenie podczas niezapowiedzianej kontroli.

Oczywiście nawet w przypadku zwykłego – mogłoby się wydawać – kartonu archiwizacyjnego –  liczy się również aspekt wizualny. I nie chodzi tu bynajmniej o modne wzory na tekturze, ale o pierwsze wrażenie. Uniwersalny i nierzucający się w oczy nadruk będzie – po pierwsze – dobrze pasował do każdego wnętrza, a po drugie zapewni właściwą prezentację przechowywanych dokumentów na regale czy w szafie. Już na pierwszy rzut oka będzie widać, że w najważniejszym dziale w firmie panuje porządek.

Mogłoby się wydawać, że nie sposób sprostać tylu wytycznym naraz. A jednak. I tym razem zamiast kilku rozwiązań, chcę Wam zaproponować jedyne słuszne: karton archiwizacyjny od Kartony24. Archiwizacyjny… czyli jaki? Czyli karton zaprojektowany typowo do przechowywania dokumentacji. Solidny i bezpieczny. Zawsze w tych samych rozmiarach, o tych samych właściwościach, kurierem pod same drzwi firmy.

Kartony archiwizacyjne
Zalety kartonów archiwizacyjnych od Kartony24.
Teraz już z pewnością widzisz, że karton lub pudło z marketu budowlanego nie nadaje się do przechowywania i archiwizowania dokumentów. Oczywiście, jeśli chcesz, to dalej możesz korzystać z przypadkowych pudeł, ale czy taki karton:

 • Pozwoli właściwie zorganizować przestrzeń w biurze?
 • Umożliwi odszukanie konkretnego dokumentu?
 • Zagwarantuje bezpieczeństwo w przechowywaniu dokumentacji?
 • Nie rozpadnie się po pierwszym podniesieniu?

Zapewne nie, dlatego lepiej mieć wszystko w jednym stylu i rozmiarze, gdzie jedno pudło archiwizacyjne możesz położyć na drugim i tak aż do sufitu, bez obawy, że cała konstrukcja runie. I nie ma co robić sobie wrogów z pań z księgowości. W końcu to one zarządzają Twoimi pieniędzmi.

Takie kartony archiwizacyjne, pudła archiwizacyjne, czy pudła na dokumenty mamy w Kartony24. Kupując u nas nie musisz martwić się o “brak ciągłości”. Oznacza to, że gdy zdecydujesz się już na konkretny karton, zawsze możesz dokupić następną partię dokładnie tego samego produktu. Jeśli kupisz kartony w budowlanym, nie masz takiej gwarancji. W czym są lepsze od pudeł z marketów i resztek kartonów z produkcji?

Dostarczymy je kurierem do domu – nie musisz jeździć od sklepu do sklepu, żeby skomentować rozmiary i ilość.

 • Z naszych kartonów archiwizacyjnych ułożysz modułową serię, dzięki której pokój, w którym się znajdują pozostanie schludny, a szafa bez problemu się domknie.
 • Nasze pudła archiwizacyjne łatwo i szybko się składa – bez taśmy, nożyczek i noża do tapet.
 • Wyposażyliśmy je w wygodne otwory, które nasi klienci uwielbiają – otwieranie i przenoszenie kartonów stało się dużo łatwiejsze.
 • Aby nie zginąć w liczbie pudeł z dokumentami i żeby łatwiej było je segregować, warto wszystko podpisać. Dlatego każdy z kartonów posiada miejsce na podpis. Przy dużej liczbie kartonów wygląda to naprawdę spójnie i schludnie. Dużo lepiej niż 100 przypadkowych pudeł po różnych sprzętach.
 • Nasze kartony mają wzmocnioną strukturę, więc można je ponownie wykorzystać. Nie rozlecą się przy pierwszym załadunku. 
 • Są idealnie dopasowane, więc spokojnie możesz je układać piętrowo. Nic nie spadnie!
 • I najważniejsze: pudła archiwizacyjne od Kartony24 są przyjazne dla środowiska – wykonaliśmy je w całości z materiałów biodegradowalnych (posiadamy certyfikat FSC).

Szukasz sprawdzonych rozwiązań do przechowywania dokumentów dla swojego biura, firmy lub chcesz uporządkować domową dokumentację? Wybierz kartony z naszej oferty i zrób to szybko, ekonomicznie i estetycznie.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas