Strona główna » Kartonowe porady » Jak pakować się przy przeprowadzce? 6 zasad, które musisz znać!

Jak pakować się przy przeprowadzce? 6 zasad, które musisz znać!

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak pakować się przy przeprowadzce

Czeka Cię przeprowadzka i chcesz się do niej dobrze przygotować? Boli Cię już głowa na samą myśl o pakowaniu i logistyce całego przedsięwzięcia? W tym artykule poznasz kilka zasad, którymi najlepiej się kierować przy przeprowadzce. Dzięki nim przeprowadzisz się szybko, bez większych komplikacji i zbędnego stresu.

Pakowanie do przeprowadzki – powód nie jednej nieprzespanej nocy

Przeprowadzanie się do nowego miejsca powinno się kojarzyć z ekscytacją i radością – przecież jest to swego rodzaju rozpoczęcie nowego etapu życia! Najczęściej jednak przeprowadzka to bardzo stresogenne doświadczenie. Co jest tego powodem? Może to być za mało czasu, brak planu czy dezorganizacja i związany z nią chaos. Poniższe zasady jednak pomogą Ci go zminimalizować.

Zasada 1 – daj sobie czas i zacznij wcześniej

Pamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano. Nie stawiaj sobie celów, które trudno Ci będzie zrealizować. Przeprowadzka w weekend? To rzadko kiedy kończy się dobrze. Najlepiej zacznij o niej myśleć już wcześniej, a całą pracę rozplanuj ją na 1-2 tygodnie. Najpierw zaopatrz się w najpotrzebniejsze akcesoria, m.in. pudła i worki (jakie najlepiej wybrać napiszemy dalej) – tak, byś nie musiał się stresować, że czegoś Ci zabraknie, gdy zaczniecie przenosić rzeczy.

Zasada 2 – zgromadź swój przeprowadzkowy niezbędnik

Przy przeprowadzce na pewno przydadzą Ci się:

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, to optymalnym rozwiązaniem będzie wybór kartonów do przeprowadzki. Tego typu kartony to sprawdzone rozwiązanie – są bardzo wytrzymałe, więc możesz w nie pakować cięższe rzeczy, posiadają specjalny uchwyty ułatwiające ich przenoszenie, a dodatkowo możesz je wykorzystywać wielokrotnie.

[show_products category=”333″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Zasada 3 – rozplanuj pracę

Doświadczenie pokazuje, że najlepiej zaczynać pracę i pakowanie od przedmiotów, których najrzadziej używamy. Na pierwszy rzut niech więc pójdą książki, rzadko używane sprzęty, dekoracje i akcesoria. Skoro ich nie używasz tak często, to mogą spokojnie przeleżeć kilka tygodni w kartonach, prawda? Dzięki temu Ty możesz robić wszystko wolniej i bez stresu, a przy okazji masz czas na zastanowienie się, czy na pewno potrzebujesz tych rzeczy. W następnych etapach przechodź do pakowania przedmiotów bardziej potrzebnych, a na samym końcu zajmij się kuchnią i łazienką. W takim trybie przeprowadź też rozpakowywanie rzeczy w nowym domu.

Zasada 4 – zachowaj porządek i podpisuj pudła

Pakowanie do przeprowadzki nie jest takie trudne. Pamiętaj tylko, żeby nie tworzyć zbędnego chaosu. Wszystkie kartony dokładnie podpisuj. Zawsze! Na początku wydaje nam się, że na pewno zapamiętamy, co jest w danym pudełku, ale przy dużej ilości rzeczy jest to naprawdę niemożliwe i rodzi tylko niepotrzebny stres.
W podpisywaniu dobrze sprawdza się schemat: co się znajduje w pudle, pomieszczenie, z którego jest i do którego ma trafić w nowym domu, oraz imię właściciela. Na początku najlepiej jest zostawić kartony w pomieszczeniach, w których są i po przeprowadzce od razu przenieść je do docelowych miejsc.

Zasada 5 – wyrzucaj niepotrzebne rzeczy

Przeprowadzka to świetny pretekst do porządków i wyrzucenia rzeczy, które od dawna składujemy, a do niczego się nie przydają. Nie miej więc litości wobec tzw. przydasi w szufladach, ubrań, których nie nosisz, i przedmiotów, które szkoda było do tej pory wyrzucić. Dzięki temu nie dość, że zachowasz porządek w nowym domu, to jeszcze będziesz miał mniej do przenoszenia.

Zasada 6 – zapakuj bagaż podręczny

Ostatnia zasada, ale bardzo istotna. Przy przeprowadzce w jedną dużą walizkę zapakuj niezbędne do przeżycia kilku dni rzeczy dla siebie i innych domowników. Pomyśl o tym w kategoriach kilkudniowej wycieczki. Co byś wtedy zabrał? Weź pod uwagę kosmetyki, ubrania na przebranie i jedzenie, które się szybko nie psuje. Pozwoli Ci to w spokoju przeżyć kilka dni w nowym domu.

Podsumowanie

Wiesz już, jak zorganizować bezstresową przeprowadzkę i o czym pamiętać przy pakowaniu. Do dzieła!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas