Strona główna » E-commerce » 8 najczęstszych błędów podczas pakowania zamówień w sklepie internetowym

8 najczęstszych błędów podczas pakowania zamówień w sklepie internetowym

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
błędy podczas pakowania zamówień

Satysfakcja klienta jest najważniejsza. Nie można jednak o niej mówić, gdy dostanie on uszkodzoną przesyłkę. Nieestetyczne opakowanie również negatywnie wpływa na jego doświadczenia. Co zatem zrobić, by klient był zadowolony z zamówienia? Jakich błędów unikać podczas pakowania przesyłek? Sprawdź nasze zestawienie!

Najpopularniejsze błędy podczas pakowania

1. Źle dobrany rozmiar kartonu

Używanie opakowań w zbyt dużych rozmiarach tworzy wiele potencjalnych problemów:

  • Ryzykujesz, że produkty dotrą uszkodzone. Więcej przestrzeni to przecież większa szansa na usterki.
  • By dobrze zabezpieczyć produkty, musisz użyć wielu wypełniaczy, co wiąże się ze zbędnymi wydatkami.
  • Możesz zawieść oczekiwania klienta, który widząc duże pudełko, będzie liczył na podobnych rozmiarów zawartość.

Z kolei w przypadku wyboru zbyt małego kartonu względem wysyłanego produktu, wiązać się to może z jego zagnieceniami, uszkodzeniami mechanicznymi, a cała paczka będzie wyglądać bardzo nieestetycznie.

2. Nieodpowiedni rodzaj opakowania

Karton kartonowi nie równy. Płaskie przedmioty, jak chociażby laptopy czy książki, warto pakować do kartonów fasonowych. A produkty sporych rozmiarów najlepiej umieszczać w pudełkach klapowych.

Jednak nie wszystkie produkty należy wysyłać w kartonach. Na przykład ubrania czy inne niewielkie przedmioty warto pakować w foliopaki.
Takie podejście nie tylko spełni oczekiwania klientów, ale pomoże Ci także ekonomicznie zarządzać procesem wysyłki towarów.

3. Używane kartony

Troska o środowisko i recykling to bardzo istotne kwestie w dzisiejszym świecie. Wiedzą o tym także Twoi klienci, którzy doceniają działania na rzecz naszej planety. We wszystkim trzeba jednak zachować rozsądek.

Nie oszukujmy się, że kartony w transporcie czy przy otwieraniu praktycznie zawsze ulegają pewnym uszkodzeniom.

Nie zachęcam Cię oczywiście do wyrzucania starych pudełek! Możesz wykorzystać je chociażby do organizacji magazynu czy biura. Przesyłki do klientów dostarczaj jednak w nowych, estetycznych kartonach.

[show_products category=”331″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

4. Paczki (prawie) niemożliwe do otwarcia

To zrozumiałe, że chcesz uchronić przesyłkę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Uważaj jednak, by nie zabezpieczyć jej przed odbiorcą!
Zbyt dużo taśmy klejącej może jedynie wywołać frustrację u klienta. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z taśmy pakowej o wytrzymałym kleju (np. klej solvent), to nie musisz wtedy przesadzać z jej ilością.

5. Chaos w zarządzaniu

Błędy w adresowaniu lub brakujące produkty to jeden z najgorszych koszmarów, jaki może przydarzyć się podczas wysyłki. Podobnie jak zapominanie o przesłaniu istotnych dla klienta dokumentów lub akcesoriów niezbędnych do użytkowania produktu. Aby uniknąć takich scenariuszy, zawsze przed wysyłką dokładnie sprawdzaj zawartość przesyłki.

6. Nieodpowiednie zabezpieczenie przesyłki lub jego brak

Wrzucenie produktu do pudełka nie wystarczy. Musisz zadbać również o to, by ten się w nim nie przemieszczał – może to powodować zarysowania i innego typu uszkodzenia.

Możesz w tym celu wykorzystać różnego rodzaju wypełniacze oraz folię bąbelkową. Jeżeli zależy Ci na ekologicznym rozwiązaniu, wybierz papier pakowy lub skropak.

Oczywiście, że nie wszystkie produkty wymagają wielu warstw zabezpieczeń. Np. ubrania z solidnych materiałów wystarczy owinąć w folię lub po prostu wysłać w foliopaku opakowanie od producenta. Zachowaj więc umiar i rozsądek.

7. Brak materiałów do pakowania

Wyobraź sobie, że klient składa zamówienie, a Ty nie masz w co go zapakować. W efekcie cały proces wysyłki wydłuża się o kilka dni. Koszmar, prawda?

Dlatego dbaj o to, by zawsze mieć zapas kartonów i innych akcesoriów do pakowania.

8. Zapominanie o zwrotach

Żaden sprzedawca ich nie lubi, co nie zmienia jednak faktu, że się zdarzają. Warto więc zatroszczyć się już na etapie pakowania, by kupującemu łatwo było odesłać zakupiony towar. Dbaj również o to, by do przesyłki dołączać formularz zwrotu.

Pamiętaj, że jeżeli proces zwrotu przebiega bez problemu, doświadczenie klienta mimo wszystko może być pozytywne.

Podsumowanie

Zdarzało Ci się popełniać któryś z opisanych powyżej błędów? Mam szczerą nadzieję, że więcej się to nie powtórzy. Pamiętaj o powyższych radach i zapewnij swoim klientom najwyższą jakość. Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas