Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Jak wysłać ciężką paczkę kurierem?

Jak wysłać ciężką paczkę kurierem?

przez Kartonsky
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak wyslac ciezka paczke

Wysłanie przesyłki to tak naprawdę jedna z najważniejszych czynności w Twoim sklepie internetowym. Aby klient był w pełni zadowolony z zakupu, powinieneś się do tego przyłożyć. Paczka musi dotrzeć do jego rąk terminowo oraz w nienaruszonym stanie. Jak wysyłać ciężkie przedmioty? Dowiedz się więcej z mojego artykułu!

Wysyłka paczek powyżej 31,5 kg, czyli naprawdę ciężka przesyłka

Za pośrednictwem kuriera możesz wysłać przesyłkę o każdej wadze – pod warunkiem, że nie przekracza maksimum zależnego od danej firmy kurierskiej (zwykle jest to 1000 kg wraz z paletą). O dużej i ciężkiej paczce mówimy w sytuacji, gdy jej waga przekracza 31,5 kg. Może to być zatem wysyłka mebli, wyposażenia ogrodowego i wiele innych przedmiotów. Takie przesyłki muszą być wysyłane na paletach.

Nie da się jednak ukryć, że przesyłka o wadze np. 20 kg również do lekkich nie należy. Ciężkie paczki do 31,5 kg nie muszą być wysyłane na paletach, jednak one również potrzebują „specjalnego” traktowania. Pozostaje zatem pytanie – jak wysłać ciężką paczkę kurierem? Poznaj moje sposoby.

Postaw na wytrzymały karton

Mówi się, że liczy się wnętrze, ale w tym przypadku, żeby je dobrze ochronić, powinniśmy zadbać głównie o to, co na zewnątrz. Z tego też względu należy wybrać jak najwytrzymalszy karton – najlepiej karton 5-cio warstwowy, który jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany z mocnej pięciowarstwowej tektury np. o fali EB. Tego rodzaju kartony charakteryzują się wzmocnieniem ścian, przez co są dużo bardziej odporne na działanie czynników mechanicznych. Wykorzystując je, minimalizujesz ryzyko niezadowolenia Twoich klientów czy ewentualnych reklamacji.
A jeśli szukasz jak najłatwiejszego sposobu na zapakowanie ciężkiej przesyłki, to bezwzględnie powinieneś rozważyć 5-cio warstwowy, automatyczny karton z samoskładającym się dnem! Niesamowicie szybki i bardzo prosty w składaniu usprawni cały proces w Twojej firmie. Nadaje się on idealnie do ciężkich przesyłek, ponieważ charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością w stosunku do innych kartonów, a także obecnością podwójnego dna, co pozwala przesyłać w nim naprawdę ciężkie przedmioty.

[show_products category=”329″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Zabezpiecz każdy element wysyłanego towaru

W zależności od tego, co wysyłasz – meble, sprzęt AGD czy coś jeszcze innego, musisz zadbać o to, by każdy element w kartonie był odpowiednio zabezpieczony. Jeśli są to meble, które składają się z kilku elementów, owiń każdy z nich folią stretch. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie ulegną żadnemu uszkodzeniu w transporcie. Na tym etapie zadbaj także o mniejsze elementy dodatkowe takie jak m.in. śrubki, nakrętki, uchwyty itp. One powinny się znaleźć w osobnym kartoniku lub woreczku strunowym, osadzonym wewnątrz kartonu.

Kiedy już przejdziesz przez powyższe punkty, spakuj wszystkie elementy do 5-cio warstwowego kartonu, w razie potrzeby uzupełniając zawartość o folię bąbelkową. Karton zaklej solidną taśmą pakową – najlepiej sprawdzi się taśma z klejem solvent. Tak zapakowaną przesyłkę ułóż odpowiednio na palecie (jeśli jej waga przekracza 31,5 kg) i gotowe!

Współpracuj z zaufaną firmą kurierską

Przy wyborze kuriera wielu przedsiębiorców kieruje się ceną usługi, co jest w pełni zrozumiałe. Decydując się jednak na stałą współpracę, warto więcej czasu poświęcić na znalezienie odpowiedniego w tym wypadku partnera biznesowego. Sprawdź dokładnie opinie na temat każdej firmy i nie obawiaj się pytać innych znajomych przedsiębiorców o polecenia. Poczta pantoflowa to zwykle najlepszy doradca.

Podsumowanie

Jak wysłać ciężką paczkę kurierem? Jeśli zastosujesz się do powyższych punktów, to nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu. Pamiętaj o najważniejszych aspektach, które musisz spełnić, a Twoi klienci z pewnością będą zadowoleni z otrzymanego towaru. Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas