Strona główna » Kartonowe porady » Co zrobić z kartonami po przeprowadzce?

Co zrobić z kartonami po przeprowadzce?

przez Papa Stretch
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
co zrobic z kartonami po przeprowadzce

Jak wykorzystać kartony po przeprowadzce? To pytanie zadaje sobie każdy, kto ma ten etap już za sobą i może się cieszyć nowym domem lub mieszkaniem. Problem niepotrzebnych pudeł dotknął również i Ciebie? Spokojnie. Mam kilka pomysłów, które z pewnością wykorzystasz. Zapraszam do lektury!

Kartony z pozoru niepotrzebne

Kiedy pakujesz cały swój dobytek, nie myślisz o tym, co zrobisz z pudłami, które zostaną. I słusznie! W tym momencie nie ma to kompletnie znaczenia, a więc szkoda sobie zaprzątać tym głowę. Mimo to po rozpakowaniu wszystkich rzeczy w nowym domu lub mieszkaniu orientujesz się, że puste już kartony są wciąż w dobrym stanie i nierozsądnym byłoby je wyrzucać. I tu zaczyna się prawdziwa zagwozdka. Co zrobić z kartonami po przeprowadzce? Pozwól, że coś podpowiem.

Zaprojektuj dom dla swojego kota

Ten punkt dotyczy jedynie szczęśliwych posiadaczy tych miłych czworonogów. Brzmi jak szaleństwo? Absolutnie nie! Przecież koty uwielbiają siedzieć w pudłach, a więc to doskonały sposób, by sprawić zwierzakowi przyjemność. Taki „domek” możesz postawić pupilowi wszędzie – w domu, na balkonie, w ogrodowej altanie. Włóż do środka miękką poduszkę i obserwuj, jak smacznie Twój kociak sobie drzemie.

Włącz kreatywność w zabawach z dziećmi

Kartony do przeprowadzki – co z nimi zrobić? Wykorzystaj je do zabaw z dziećmi! Możecie je wspólnie pomalować farbami, tworząc tym samym domek dla lalek, czy po prostu kostkę o różnych wzorach. Takie pudła mogą być również materiałem budulcowym zamku lub innej konstrukcji, którą wspólnie wymyślicie.

W tym przypadku każdy pomysł będzie dobry, a ograniczać Was może jedynie wyobraźnia!

Idealne do przechowywania różnych rzeczy

Kolejne rozwiązanie będzie bardzo proste i… praktyczne. Pudła po przeprowadzce możesz wykorzystać do przechowywania rzeczy, które używasz sezonowo. Mam tu na myśli choćby ozdoby choinkowe, które wyciągasz jedynie raz do roku. W wytrzymałym i twardym kartonie będziesz miał pewność, że przetrwają do kolejnego sezonu. To samo może dotyczyć letnich akcesoriów, które wyciągasz dopiero przed wyjazdem na upragniony urlop. Mniejsze pudełka mogą posłużyć również do przechowywania butów w zależności od sezonu.

Ciekawym patentem w tym przypadku jest także oklejenie pudła ładną tapetą lub okleiną meblową. Wówczas możesz wykorzystać karton do przechowywania mniejszych rzeczy, które trzymasz w widocznym miejscu. Jeśli dysponujesz kartonami naprawdę dobrej jakości, to z pewnością posłużą Ci one bardzo długo, jeśli wcielisz w nie drugie życie.

[show_products category=”333″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Znakomite rozwiązanie do ogrodu

Kartony są bogate w celulozę, którą uwielbiają dżdżownice oraz mikroorganizmy glebowe. Z tego też powodu doskonale nadadzą się do ogrodu. Jeśli pozbędziesz się taśm oraz wszystkich naklejek, możesz takie pudło wykorzystać jako materiał kompostowy. Jak to zrobić? Wystarczy, że rozdrobnisz i wymieszasz karton ze zgrabionymi liśćmi, odpadkami kuchennymi pochodzenia zwierzęcego oraz skoszoną trawą. Taka mieszanka potrzebuje czasu, aby się „przerobić”, ale z pewnością w kolejnym sezonie będzie gotowa do użycia zarówno w ogródku warzywnym, jak i na działce.

To jeszcze nie koniec możliwości, jakie oferują kartony w ogrodzie. Pudłami po przeprowadzce możesz także ściółkować ogród, aby ograniczyć wzrost chwastów. Ich wykładanie jest też sposobem na pozbycie się trawy bez przekopywania. Wystarczy, że obłożysz słomą, trocinami lub kompostem warstwę kartonu i poczekasz na efekt!

Materiał do DIY

Tektura to znakomity budulec do różnego rodzaju ekologicznych ozdób, dlatego warto wykorzystać pudło w taki sposób. Samodzielnie przygotowane ozdoby na choinkę lub efektowny łapacz snów z pewnością zrobi wrażenie na innych, a dla Ciebie okaże się świetną zabawą!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że już wiesz, co zrobić z kartonami po przeprowadzce! Jak widzisz, możliwości jest mnóstwo – pod warunkiem, że dysponujesz kartonami dobrej jakości, jak te z naszego sklepu. Nie ma na co czekać – pora wcielić w pudła nowe życie. Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas