Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Jak wysłać meble? Poradnik krok po kroku

Jak wysłać meble? Poradnik krok po kroku

przez Kartonsky
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak wyslac meble

Wysyłka mebli wymaga właściwego zaplanowania, ponieważ w przeciwieństwie do drobnych przesyłek, narażona jest na wiele niepowodzeń. Jak wysłać meble kurierem, aby dotarły bezpiecznie do klienta? Zapoznaj się z moim artykułem, w którym krok po kroku przeprowadzę Cię przez cały proces.

Wysyłka mebli w pigułce

Zacznijmy od podstawowych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, a mianowicie wielkość oraz ciężar mebli. Zupełnie inaczej podejdziesz do zadania, jeśli będziesz wysyłał jedynie małe biurko, a inaczej do wysyłki mebli ważących powyżej 31,5 kg. To znaczna różnica zarówno dla Ciebie, jak i dla kuriera. Drugą kwestią są wszelkie elementy dodatkowe jak m.in. śrubki, które musisz skupić w jednym miejscu, aby klient mógł je spokojnie znaleźć. Ostatnim, a tym samym nie mniej ważnym punktem jest jakość kartonu, w który zapakujesz meble do wysyłki. Musi on być wytrzymały i dostosowany do wagi towaru. Ponadto, pudło musi mieć regularny kształt i nie może być oklejone innymi naklejkami, starymi etykietami czy kodami kreskowymi.

Wysyłka mebli poniżej 31,5 kg

Pierwszą, a zarazem oczywistą kwestią jest ustalenie, czy wysyłany mebel można rozkręcić, a tym samym zmniejszyć jego rozmiar. Nie ulega wątpliwości, że taką opcję preferują firmy kurierskie.

Przygotuj mebel do wysyłki

Jeżeli możesz tak zrobić, zadbaj o bezpieczeństwo każdego z elementów. Do tego może Ci się przydać folia stretch, którą owiniesz poszczególne części, przed spakowaniem ich do kartonu. Warto wiedzieć, że decydując się na tę folię, nie potrzebujesz dodatkowo taśmy klejącej, ponieważ jest ona pokryta klejem po jednej stronie. Bez obaw – klej nie pozostaje na zapakowanym przedmiocie, a więc po jej zdjęciu, każdy element wysyłanego mebla pozostanie w nienaruszonym stanie. Takie zabezpieczenie jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób elementy w kartonie nie uszkodzą się wzajemnie.

Drobne dodatki takie jak m.in. śrubki, nakrętki lub uchwyty spakuj do osobnego opakowania. Może to być woreczek strunowy lub mały kartonik. Ważne jest to, aby opakowanie trwale przymocować wewnątrz, aby nie mogło się ono przemieszczać podczas transportu. W innym przypadku – istnieje szansa, że śrubki porysują meble.

[show_products product=”3623,3627,3628″]

Zapakuj całość do kartonu

Jeśli powyższe kroki masz już za sobą, pora na zapakowanie wszystkich elementów do właściwego kartonu. Dotyczy to również mebli, których nie da się rozkręcić. Pakując poszczególne części do pudła, pamiętaj o tym, by oddzielić je dodatkowo od siebie za pomocą przekładek tekturowych. Dzięki prostej formie oraz możliwości zaginania, arkusze spokojnie dopasujesz do rozmiaru i kształtu przedmiotów. Ponadto, są one bardzo proste w użytkowaniu. Aby zapakować towar, będziesz potrzebował jedynie taśmy klejącej w celu zabezpieczenia tektury. W razie potrzeby możesz również docinać przekładki do potrzebnego formatu.

Jeżeli wszystko już zrobiłeś według instrukcji, pora zabezpieczyć krawędzie kartonu. Wolne przestrzenie uzupełnij wypełniaczem lub folią bąbelkową, a następnie zamknij karton i zaklej go taśmą klejącą (zastosuj przynajmniej 3 warstwy dla pewności).

Wysyłka mebli powyżej 31,5 kg

Cięższe meble przesyłamy na palecie. Pierwszy etap pakowania wygląda w tym przypadku tak samo, jak opisywałem to powyżej. Mebel musi znaleźć się w odpowiednim kartonie, właściwie zabezpieczony. Jeżeli masz to już za sobą, pora na kolejne kroki.

Wysyłając karton na palecie, ważne jest, aby nie wystawał on poza jej podstawę. Karton należy ułożyć w pionie, mając jednocześnie na uwadze, iż jego wysokość nie może przekraczać pewnego pułapu. W tym przypadku wszystko jest zależne od firmy kurierskiej, ponieważ przykładowo w UPS jest to 180 cm, a w Raben 200 cm.
W tym przypadku ważne jest również samo miejsce ustawienia przesyłki. Aby waga mogła się rozłożyć równomiernie, przedmiot powinien znaleźć się na środku palety. Odpowiednio ustawiony karton musisz przytwierdzić do palety za pomocą pasków mocujących. Tak zabezpieczoną przesyłkę owiń dokładnie folią stretch i… gotowe!

Podsumowanie

Jak wysłać meble kurierem? Jak widzisz, nie jest to wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać! Nie zapomnij o tym, by w razie potrzeby przykleić właściwą etykietę jak np. „OSTROŻNIE SZKŁO”, jeśli mebel zawiera delikatne elementy. Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas