Strona główna » E-commerce » Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Jak zapakować laptopa do wysyłki?

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak zapakowac laptopa do wysylki

Wiele osób wciąż ma wątpliwości, czy zamawianie elektroniki online to dobry pomysł. Nietrudno sobie przecież wyobrazić, że delikatne urządzenia mogą ulec uszkodzeniu w trakcie transportu. Odpowiednie opakowanie i zabezpieczenie przesyłki może jednak wyeliminować takie ryzyko. Jak zatem zapakować laptopa do wysyłki, aby klienci byli zadowoleni z końcowego efektu? Sprawdź nasz poradnik!

Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Wydawałoby się, że odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wystarczy przecież przesłać dalej towar w oryginalnym opakowaniu producenta. Co jednak zrobić, jeśli sprzedajesz używany sprzęt? I czy rzeczywiście oryginalne pudełko wystarczy? Od razu podpowiemy, że nie – sprzęt zawsze warto dodatkowo zabezpieczyć.

Poniżej omawiamy dwa warianty pakowania laptopów.

Scenariusz nr 1: Brak oryginalnego opakowania

W takim wypadku świetnie sprawdzą się kartony fasonowe. Są one płaskie i aż proszą się o to, by zapakować w nie przenośny komputer. Co ważne, laptopy mają raczej standardowe rozmiary, więc na pewno bez problemu dobierzesz właściwy karton.

To jednak nie koniec zalet tego typu pudełek. Na pierwszy rzut oka zauważysz oczywiście ich estetyczny wygląd, ale to zdecydowanie nie wszystko. Zostały one zaprojektowane tak, by ich składanie było bardzo łatwe i szybkie. By bezpiecznie wysyłać w nich laptopy, nie potrzebujesz również oklejać ich taśmą.

Pamiętaj, że przed umieszczeniem laptopa w kartonie, warto odpowiednio go zabezpieczyć. Szczelnie owiń go więc folią bąbelkową, aby komputer nie przemieszczał się w pudełku. Użyj również wypełniacza piankowego, który ochroni go przed ewentualnymi zarysowaniami i wstrząsami. To zdecydowanie najbardziej skuteczne zabezpieczenie w przypadku elektroniki.

[show_products product=”3486,3542,3544″]

Scenariusz nr 2: Opakowanie od producenta

Jeżeli posiadasz oryginalne opakowanie, najlepiej będzie wysłać laptopa właśnie w nim. Jego rozmiar jest w końcu najlepiej dopasowany do komputera, co ograniczy ryzyko jego przemieszczania się podczas transportu.

Jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, że komputer dotrze do klienta bez najmniejszych uszkodzeń, możesz, podobnie jak w sytuacji opisanej powyżej, zabezpieczyć go wypełniaczem piankowym.

Wciąż nie masz pewności, że sprzęt dojedzie na miejsce w stanie idealnym? Dobrze się składa, bo jest jeszcze coś, co możesz zrobić. Owiń karton odpowiednio dużą folią bąbelkową, dzięki czemu laptop bezpiecznie pokona setki kilometrów.

Zadbaj o dodatkowe ubezpieczenie

Może się zdarzyć tak, że mimo starannego zapakowania przesyłki i podwójnych zabezpieczeń, laptop zostanie uszkodzony. Tego typu sytuacje należą oczywiście do ekstremalnych wyjątków, jednak każdy sprzedawca powinien być na nie przygotowany.

To zrozumiałe, że jeśli dojdzie do uszkodzenia, klient będzie żądał zwrotu pieniędzy. Warto więc wykupić ubezpieczenie przesyłki, które uchroni Twój sklep przed stratami finansowymi. Taką możliwość oferuje każda firma kurierska, świadcząca usługi na terenie naszego kraju.

Pamiętaj, by informować swoich klientów, by otwierali przesyłki w obecności kuriera. Tylko w takich sytuacjach będzie możliwe uzyskanie odszkodowania.

Podsumowanie

Pakując laptopa do wysyłki, musisz zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Pamiętaj, by zawsze upewnić się, że jest on gotowy do drogi. Wystarczy potrząsnąć opakowaniem i sprawdzić, czy laptop się nie przemieszcza. Jeżeli tak jest – warto dołożyć odrobinę wypełniaczy. Możesz także nacisnąć górną i dolną część opakowania – nie powinny się one odginać.

Miej jednak na uwadze, że opakowanie to nie tylko kwestie praktyczne, ale także estetyczne. Jeżeli chcesz się wyróżnić, zadbaj o dodatkowe elementy takie, jak taśma z własnym nadrukiem czy personalizowane etykiety – na pewno pozytywnie wpłynie to na doświadczenia Twoich klientów.

Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas