Strona główna » E-commerce » 5 inspiracji, jak lepiej pakować swoje produkty do wysyłki

5 inspiracji, jak lepiej pakować swoje produkty do wysyłki

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak lepiej pakowac swoje produkty do wysylki

Korzyści z estetycznego oraz bezpiecznego pakowania przesyłek jest całe mnóstwo, a najważniejszą z nich jest uśmiech zadowolonego klienta. Jak pakowanie produktów wpływa na odbiór Twojego sklepu? W jaki sposób zapakować przesyłkę, aby zrobić wrażenie na kliencie? Dowiedz się więcej z mojego artykułu!

Pakowanie produktów – rób to z głową!

Według badań aż 73% osób, które otrzymały niewystarczająco zabezpieczoną paczkę, niechętnie poleciłoby sklep internetowy, w którym dokonało zakupu. Dlaczego? Ponieważ taka praktyka budzi niepokój o przesyłkę. W trakcie transportu może się wydarzyć mnóstwo rzeczy, które ostatecznie wpłyną na to, w jakim stanie zamówienie dotrze do rąk klienta. Zadbaj więc o pozytywne doświadczenia zakupowe każdego z Twoich klientów, dostarczając coś więcej – estetykę na najwyższym poziomie.

Dbając o wspomnianą powyżej estetykę pakowania, nie tylko kreujesz pozytywny wizerunek swojej marki, ale również sprawiasz klientowi przyjemność, co w dalszej perspektywie wpływa na jego lojalizację. Zadowolony klient zapamięta Twój sklep i do niego powróci, a ponadto chętnie zarekomenduje go swoim bliskim. Takie rekomendacje są szczególnie ważne, ponieważ współcześni odbiorcy coraz chętniej robią to publicznie poprzez media społecznościowe – zostawiając komentarz lub robiąc tzw. „unboxing” na swoim profilu.

Przed Tobą 5 inspiracji, które pozwolą Ci zadbać o odczucia kupujących:

1. Dobierz odpowiedni karton

Postaw na dopasowany do przesyłki wymiar kartonu. Przemyśl również odpowiednią liczbę warstw tektury. Do standardowych i lżejszych przesyłek wybierz karton 3-warstwowy, a ciężkie i bardziej wymagające przesyłki zapakuj do 5-warstwowego kartonu.
Ciekawą możliwością są również kartony z automatycznym dnem, które ułatwiają pakowanie produktów. Za sprawą tych kartonów nie tylko szybko zapakujesz przesyłkę, ale również będziesz miał pewność, że dotrze ona bezpiecznie, ponieważ dno jest bardzo wytrzymałe.

2. Wybierz odpowiednią taśmę

Pamiętaj, że przesyłka, którą nadajesz, powinna wyglądać estetycznie również z zewnątrz. Do tego będzie Ci potrzebna wytrzymała taśma klejąca, która dokładnie zabezpieczy strategiczne miejsca na kartonie. Jedną z najchętniej wybieranych przez klientów taśm pakowych jest ta z klejem solvent. Nadaje się ona do klejenia kartonów, papieru, folii oraz szeregu innych materiałów.

Oczywiście mam świadomość, że klejenie wielu kartonów dziennie może być uciążliwe, dlatego w nawiązaniu do tego punktu mam dla Ciebie pewną wskazówkę. Jeśli chcesz zoptymalizować pracę swoją oraz swoich pracowników, zaopatrz się w dyspenser do taśmy pakowej. Będąc w posiadaniu tego produktu, usprawnisz cały proces pakowania, dbając jednocześnie o estetyczny efekt końcowy. Sama taśma będzie też lepiej nałożona na przesyłkę.

[show_products product=”3462,3455,3446″]

3. Wyróżnij swoją markę za pomocą… kartonu

Karton z oryginalnym logo Twojego sklepu pomoże Ci w nadaniu paczce indywidualnego charakteru. Klient, który otrzyma od Ciebie przesyłkę, na pewno zapamięta ten akcent i w przyszłości będzie Cię kojarzył między innymi z tego oto zabiegu. Dzięki zastosowaniu kartonu z własnym nadrukiem popracujesz nad budowaniem świadomości oraz wizerunku swojej marki w prosty sposób.

4. Spersonalizuj przesyłkę

Uznajmy, że dzięki powyższym poradom już wiesz, jak powinno wyglądać pakowanie produktów od zewnątrz. Pora zatem zatroszczyć się o to, co jest w środku przesyłki. Postaw zatem na personalizację!
Dołącz do wysyłanych produktów ładną kartkę z podziękowaniem za zakupy i napisz, kto zajął się przygotowaniem produktów do wysyłki, a jeśli jest to świąteczny czas – życz swoim klientom Wesołych Świąt! Niby drobny akcent, ale potrafi zdziałać cuda!

5. Dołącz coś w prezencie

Oto ostatnia z inspiracji, aczkolwiek nie mniej ważna! Stosowanie prostych form gratyfikacji zawsze pozostawia miły akcent, dlatego warto korzystać z tej praktyki. Zaoferuj klientowi rabat na kolejne zakupy, dołącz firmowe słodkości lub próbki produktów, które mogą go zainteresować.

Podsumowanie

Czy już wiesz, w jaki sposób zadbać o klienta na końcowym etapie jego doświadczeń z Twoim sklepem? Mam nadzieję, że tak! Pamiętaj, że pakowanie produktów jest tak samo ważnym elementem, jak sama ich prezentacja na stronie. Dbaj o swoich kupujących i generuj coraz większe zyski!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas