Strona główna » E-commerce » Jakie kartony do Paczkomatów?

Jakie kartony do Paczkomatów?

przez dr Box
jakie opakowania do paczkomatów i automatów paczkomat InPost

Kartony do paczkomatów InPost – jakie? Pewnie nie raz już wpisywałeś to hasło w wyszukiwarkę. Wcale się nie dziwię – czasem naprawdę ciężko się zdecydować, ponieważ jest z czego wybierać. Niby masz już swój ulubiony sposób pakowania wysyłek, ale jednak zawsze rozglądasz się za czymś innym, co być może będzie szybsze, być może wygodniejsze i koniec końców usprawni pracę w Twojej firmie – niezależnie od tego czy jesteś właścicielem małego początkującego startupu, czy dużej firmy zatrudniającej kilkuset pracowników i eksportującej produkty poza granice naszego kraju. Sam doskonale wiesz, że jeśli można coś usprawnić bez większego wysiłku, to dlaczego nie spróbować?

Kartony wysyłkowe do Paczkomatu

Jeśli mowa o kartonach wysyłkowych do paczkomatu, wybór nie jest łatwy, ale wiem, że jak zawsze świetnie sobie poradzisz i wybierzesz dokładnie to, czego potrzeba Twojej firmie. Żeby ułatwić Ci to zadanie, przeprowadzę Cię przez wszystkie najlepsze opcje, z których możesz skorzystać szukając kartonów do paczkomatów. Pominiemy dzisiaj kwestie rozmiarów, bo wiadomo, że jeśli wysyłamy paczkomatem, to do dyspozycji mamy tylko trzy gabaryty – ale nad rozmiarami pochylimy się w innym wpisie.

To, jakie kartony do paczkomatów InPost wybierzesz, jest tak naprawdę zależne od Twoich osobistych preferencji, które można podzielić na trzy sposoby zadając następujące pytania:

  1. Czy istotna jest dla Ciebie taśma i czy masz czas aby oklejać nią paczki?
  2. Czy ważne jest dla Ciebie aby paczka była dodatkowo zabezpieczona foliopakiem?
  3. Czy kluczowa jest dla Ciebie szybkość pakowania, a następnie otwierania paczek przez Klienta?

Myślę, że jeśli czytając powyższe zapytania, przy którymś stwierdzisz “tak” lub “chyba tak”, to możesz potraktować to jako pewnego rodzaju podpowiedź, w którą stronę pójść podczas przeglądania kolejnych stron opisujących kartony do paczkomatów InPost. Żeby nie zasypywać Cię masą informacji, mam dla Ciebie trzy propozycje. Każda z nich się sprawdzi, chociaż każda ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – bez względu na to co przykuje Twoją uwagę, będzie to dobry wybór. Przecież sam wiesz najlepiej jak sprawić, aby Klienci byli zadowoleni, a paczki dochodziły bezpiecznie.

Dobrze, to przejdźmy zatem przez wszystkie możliwości jedna po drugiej.

Punkt pierwszy – taśma

Jeśli czujesz, że każdy karton przed umieszczeniem w paczkomacie musi być oklejony taśmą, aby zapewnić paczce bezpieczeństwo – wybierz klasyczny karton klapowy. Jest produkowany w klasycznych rozmiarach, dlatego zapakujesz do niego prawie wszystko.

gabaryt A karton klapowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost A 600x350x70

sprawdź

gabaryt B karton klapowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost B 640x380x190

sprawdź

gabaryt C karton klapowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost C 640x380x410

sprawdź

 

Karton klapowy

Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, to najbardziej uniwersalne pudełko z czterema klapami na górze i czterema na dole. Po zapakowaniu, wymaga zabezpieczenia taśmą.

Tabela kartonów klapowych w danym gabarycie Paczkomat InPost


Punkt drugi – foliopak

Jeśli zabezpieczenie paczki taśmą nie jest dla Ciebie priorytetem i wolisz gdy całość jest umieszczona w foliopaku, który chroni karton przed zamoknięciem, myślę, że możesz rozważyć karton fasonowy.

gabaryt B karton fasonowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost B 350x250x90

sprawdź

gabaryt A karton fasonowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost A 380x300x80

sprawdź

 gabaryt A karton fasonowy inpost paczkomat

Karton paczkomat InPost A 400x300x70

sprawdź

 

Karton fasonowy

Karton fasonowy nie wymaga taśmy, ponieważ posiada odpowiednio zaprojektowane wbudowane zamknięcie, dzięki czemu całość trzyma się bez użycia kleju. Wystarczy włożyć do niego zawartość, zamknąć, nałożyć foliopak i wysłać.

Tabela kartonów fasonowych w danym gabarycie Paczkomat InPost


Punkt trzeci – czas, czas, czas

Jeśli to czas jest dla Ciebie priorytetem i nie chcesz używać ani taśmy, ani foliopaków – lub chcesz z nich zrezygnować na koszt czegoś szybszego – sprawdź czym jest e-box karton z paskiem klejowym i zrywalna taśmą. To najszybsze ze wszystkich rozwiązań dostępne na rynku.

karton fasonowy z paskiem klejowym wysyłka inpost paczkomat

e-Boxy
kartony wysyłkowe


sprawdź

E-box karton wysyłkowy

E-box karton wysyłkowy to karton wyposażony w pasek klejowy i zrywalną taśmę. Dzięki tym dwóm elementom, pakowanie zajmuje chwilę, a otwieranie paczki nie wymaga noża czy nożyczek. To rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.

Tabela kartonów e-Boxy wysyłkowe w danym gabarycie Paczkomat InPost

Pamiętaj – każdy z opisanych powyżej kartonów do pakowania będzie świetnym wyborem, bez względu na który się zdecydujesz. Sam wiesz najlepiej, co należy usprawnić. Postaw na swój komfort i wygodę.

Najlepsze kartony wysyłkowe do paczkomatu?

W Kartony24 mamy wszystkie trzy rodzaje kartonów wysyłkowych do paczkomatu. Prawdę mówiąc mamy ich jeszcze więcej, ale dzisiaj skupiamy się na tych trzech najpopularniejszych i jednocześnie tych spośród których najtrudniej wybrać.

E-box karton wysyłkowy, karton fasonowy i karton klapowy. Znasz już mocne strony każdego z nich. Co mają wspólnego?

  • są wykonane z trzech różnych wariantów tektury: o fali B, fali C i fali EB
  • produkujemy je w Polsce z zachowaniem najwyższych standardów
  • są eko – w 100% podlegają recyklingowi

Klikając tutaj znajdziesz wszystkie kartony do paczkomatów InPost, które oferujemy w sklepie Kartony24. Natomiast gdybym miał osobiście wybrać, w który karton pakować przesyłki dla Klientów, wybrałbym e-Box karton wysyłkowy. Dlaczego? Ponieważ według mnie jest najszybszy i najwygodniejszy. Nasi Klienci również kupują go u nas coraz częściej.

Wypełniania do paczek wysyłanych InPost.

Skoro już jesteśmy w temacie wysyłania paczek za pośrednictwem automatów Paczkomat InPost, oprócz tego co na zewnątrz, warto również wspomnieć o tym co wewnątrz. Jesteś (lub wkrótce będziesz) w posiadaniu świetnych kartonów, może zatem warto pomyśleć o jakimś wypełnieniu?

Jeżeli kwestia bezpieczeństwa ma dla Ciebie większe znaczenie niż kwestie estetyczne, skropak będzie doskonałym dopełnieniem procesu wysyłkowego. Przedmioty szklane, delikatne i o nieregularnych kształtach warto zabezpieczyć skropakiem, który produkowany jest ze składników przyjaznych dla środowiska i ulega całkowitej biodegradacji.

Oprócz skropaku, w Kartony24 mamy również inne wypełniacze, które zapewnią dodatkowe bepieczeństwo produktom pakowanym w kartony wysyłkowe do paczkomatu, na przykład wypełniacz papierowy w różnych kolorach. Wypełniacz papierowy to nic innego jak sprasowane, karbowane elementy papieru, które podwajają swoją objętość… nie zwiększając swojej wagi. Jeśli nie chcesz zwiększać wagi paczki i jej kosztu, wypełniacz papierowy to lekki i bezpieczny sposób pakowania produktów.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas