Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Wysyłka szklanych przedmiotów – jak zapakować i wysłać szkło?

Wysyłka szklanych przedmiotów – jak zapakować i wysłać szkło?

przez Kartonsky
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
wysylka szklanych przedmiotow

Przy przeprowadzkach jednym z wyzwań jest bezpieczne zapakowanie szklanych przedmiotów. Podobnie sytuacja się ma, gdy chcemy je po prostu wysłać pocztą czy kurierem. Jak to zrobić, by delikatne szło nie uległo zniszczeniu? Dowiesz się z tego poradnika. Zapraszamy do lektury.

Wysyłka szklanych przedmiotów – czego będziesz potrzebował?

Zabierasz się za pakowanie delikatnego szkła? Musisz się zaopatrzyć w kilka akcesoriów, które zminimalizują ryzyko zniszczenia Twoich przesyłek.

Po pierwsze – dobrej jakości karton. Oczywistym jest to, że jego rozmiar należy dopasować do ilości szkła, które zamierzasz w niego zapakować. Pamiętaj jednak, żeby typ kartonu dopasować także do ciężkości przedmiotów. Do wysyłki szkła, które bywa ciężkie, polecamy Ci kartony 5-warstwowe. W takim pudełku spokojnie prześlesz całą zastawę stołową czy na przykład ciężkie szklane elementy dekoracyjne do domu. Świetnie do pakowania szkła nadadzą się także nasze kartony przeprowadzkowe.

Następną rzeczą, o której musisz pamiętać przy wyborze kartonów, jest ich wielkość. Oczywiście nie mogą być one zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże. Jeśli nie zapakujesz ich do pełna, Twoje szklane przedmioty będą luźno poruszały się po pudełku, a to najprostsza droga do zniszczeń.

Po drugiefolia bąbelkowa lub papier pakowy. To Twoje must-have przy wysyłce szkła. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest owijanie każdego szklanego przedmiotu papierem albo folią bąbelkową oddzielnie. W ten sposób oddzielasz delikatne elementy od siebie, przez co uniemożliwiasz stukanie jednego o drugi w transporcie i minimalizujesz ryzyko pęknięć i zarysowań. Folia bąbelkowa to naszym zdaniem najbezpieczniejsza opcja, szczególnie jeśli wysyłasz przedmioty o nieregularnych kształtach, ale jeśli szukasz rozwiązania less waste wybierz papier pakowy.

Po trzeciewypełniacz do kartonów. Przy pakowaniu szkła bardzo ważne jest wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie. Musisz zapobiec poruszaniu się elementów w pudełku. Do tego właśnie służą różnego rodzaju wypełniacze. Jednym z nich jest skropak. Ekologiczny, biodegradowalny, świetnie dopasowuje się do kształtu przedmiotów, więc łatwo wypełnisz nim każdą szczelinę w paczce. A jeśli lubisz papier, to polecamy Ci wypełniacz papierowy. Korzystanie z niego polega po prostu na ugniataniu papieru tak by szczelnie wypełniał karton.

Po czwarte – odpowiednie oznaczenie. Chcesz mieć pewność, że przewoźnik będzie się dobrze obchodził z Twoją paczką? Powiadom go o jej zawartości. W tym celu przydadzą Ci się odpowiednie etykiety ostrzegawcze z napisami, na przykład „Ostrożnie szkło” albo „Nie rzucać”. Dzięki takiemu oznaczeniu kurier będzie wiedział, że musi się z Twoją przesyłką obchodzić ostrożnie.

Pakowanie szkła w praktyce

Już wiesz, czego będziesz potrzebował do zapakowania szkła. Czas to wykorzystać w praktyce. Niestety pakowanie szklanych przedmiotów jest często czasochłonne i wymaga wykonania kilku kroków. Po pierwsze każdy szklany przedmiot oddzielnie owiń folią bąbelkową lub papierem. Jeśli wysyłasz talerze, to wystarczy, że każdy z nich oddzielisz skrawkiem folii i ułożyć je na sobie. Kubki, szklanki czy nieregularne szklane elementy owiń ściśle folią i najlepiej zaklej łączenie taśmą klejącą, aby się nie rozkleiły.

Następnym krokiem jest ułożenie szkła w kartonie. Rozmieść je równomiernie po całym pudełku, by nie przeciążać żadnej jego strony i nie narażać go na rozerwanie. Pamiętaj, żeby rzeczy układać tak, by zostawiać jak najmniej wolnej przestrzeni. Gdy już to masz za sobą, zasyp pudełko wypełniaczem po brzegi. Możesz go wsypać i utrząść, tak by mieć pewność, że wypełniacz trafił w każdy zakamarek.
Ostatnim krokiem jest zamknięcie paczki, szczelne zaklejenie jej taśmą klejącą (i folią stretch, jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, że Twoja paczka na przykład nie zamoknie w trakcie transportu) oraz naklejenie na nią etykiet ostrzegawczych dla przewoźnika. Widzisz? Proste.

Podsumowanie

Po lekturze tego artykułu już wiesz, jak bezpiecznie przewozić szkło. Wszystkie akcesoria, o których pisaliśmy, możesz kupić w naszym sklepie kartony24.eu, do którego serdecznie Cię zapraszamy.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas