Strona główna » E-commerce » 4 pomysły na niezapomniany unboxing paczek

4 pomysły na niezapomniany unboxing paczek

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
unboxing pomysły

Każdy z nas pewnie chociaż raz w życiu widział film unboxingowy. Nic dziwnego – jest to coraz bardziej popularny trend w Internecie, szczególnie w serwisie YouTube. W czym tkwi jego sekret? Dlaczego filmy unboxingowe są tak często wyświetlane? Jak Ty możesz swoim klientom zapewnić niezapomniane doświadczenia unboxingowe? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Unboxing – o co w tym wszystkim chodzi?

Unboxing czyli dosłownie „wyjmowanie z pudełka”, „odpakowywanie” to po prostu film pokazujący, jak osoba otwiera paczkę, którą dostała, i opisuje jej zawartość. Choć od kilku lat jest to jeden z wiodących trendów w marketingu, to wcale nie jest on taki nowy. Pierwszy film w serwisie YouTube z użyciem słowa „unboxing” pojawił się już w 2006 roku i dotyczył Nokii E61.

Filmy unboxingowe najczęściej dotyczą zabawek dla dzieci. Najpopularniejszy film z tej kategorii, przedstawiający odpakowywanie jajek niespodzianek z Angry Birds zanotował już ponad 111 milionów wyświetleń! Dużym zainteresowaniem cieszą się również unboxingi elektroniki – szczególnie smartfonów, konsoli i komputerów – a także kosmetyków, biżuterii i ubrań.

Dlaczego unboxing jest tak popularny?

Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze: potencjalni klienci mogą dokładnie poznać produkt, zanim się zdecydują na jego zakup. Autorzy tego typu filmów ze szczegółami przedstawiają zawartość pudełka, w dziennym świetle pokazują jak dany przedmiot wygląda. Opisują go z punktu widzenia użytkownika, pokazują, jak wygląda rzeczywisty produkt, bez marketingowej mowy-trawy i photoshopa – wiemy przecież, że częstą praktyką jest retuszowanie zdjęć produktów w sklepach internetowych. Autorzy filmów często też (szczególnie w przypadku elektroniki) opisują specyfikację techniczną prezentowanych przedmiotów. Co ważne – opowiadają też swoje wrażenia i emocje, jakie towarzyszą spotkaniu z produktem, a my przecież lubimy emocje!

Po drugie: oglądanie unboxingowych filmów samo w sobie jest rozrywką. Ile razy zdarzyło Ci się oglądać odpakowywanie produktów nie z Twojej półki cenowej? No właśnie! Jak dzieci, lubimy przecież czasem patrzeć na przedmioty, na które nas po prostu nie stać. Tak samo jak oglądamy programy motoryzacyjne o ekskluzywnych samochodach, czy przyglądamy się witrynom sklepowym. Unboxing video można porównać z odpakowywaniem prezentów pod choinką. Ile temu towarzyszy ekscytacji i wzruszenia?

[show_products product=”3446,3455,3462″]

Jak Ty możesz swoim klientom zapewnić niezwykłe doświadczenia unboxingowe?

1. Produkt świetnej jakości

Podstawą dobrego wrażenia jest Twój produkt. Musisz mieć świadomość tego, że jeśli oferujesz rzeczy, do których jakości sam nie jesteś przekonany, to klient tym bardziej nie będzie. W takim przypadku video unboxingowe może wręcz działać na Twoją niekorzyść. I nie pomoże wtedy nawet najładniej zapakowane pudełko. Jeśli jednak jesteś pewny swoich produktów, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by wywrzeć dobre wrażenie na swoich klientach.

2. Opakowanie – wyróżnik Twojej marki

Zakupy w Internecie są coraz popularniejsze – jest to duży plus, ale też wyzwanie. Sprawia to, że Twoi klienci dostają bardzo dużo podobnych do siebie paczek. Jeśli i Ty wyślesz taką samą zwykłą, szarą paczkę zaklejoną taśmą, to nic nie zyskasz.

Spróbuj się wyróżnić! Pierwszym i podstawowym krokiem jest odpowiednie opakowanie – spersonalizowany karton. Ozdób wysyłane przez siebie pudełka zgodnie z identyfikacją wizualną swojej marki. Dobierz pasującą grafikę czy hasło reklamowe, które Ci przyświeca. Niech Twoje przesyłki będą inne niż wszystkie!

Żeby Ci w tym pomóc, stworzyliśmy w naszym sklepie system personalizacji opakowań kartonowych „Label box”. Jest to nasze nowatorskie rozwiązanie, w ramach którego przygotowujemy specjalne samoprzylepne etykiety z wybranym przez Ciebie zadrukiem. Możemy je nakleić w każdym miejscu na pudełku. To łatwy i niskobudżetowy sposób na wyróżnienie swoich przesyłek.

Innym rozwiązaniem w naszym sklepie jest wydruk na kartonach. Na Twoje zamówienie, umieścimy na kartonach grafiki, jakie tylko będziesz chciał. Czy to będzie minimalistyczne logo Twojej marki, czy zadruk całego pudełka – wykonamy go dla Ciebie. Wystarczy, że opowiesz nam o swoim zamyśle.

3. Zadbaj o dodatki

Najważniejszą funkcją kartonu jest oczywiście zabezpieczenie jego zawartości, ale zapraszamy Cię do pójścia dalej. Pomyśl nad tym, jak możesz zapakować przedmioty, żeby zagwarantować klientom efekt wow? Może to będzie dodatkowy arkusz papieru, który owija całą zawartość paczki? A może kartka z cytatem lub pozdrowieniami dla klienta? Pamiętaj, że na pozytywny unboxing experience składa się dużo małych elementów. Zadbaj o każdy z nich i pokaż klientowi, że jest dla Ciebie ważny, a sprawisz, że wróci do Twojego sklepu.

4. Bądź spójny w komunikacji

Ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz – pamiętaj, żeby Twoja komunikacja była spójna! Jeśli wysyłasz produkty eko, to dużym faux pas będzie wysyłka produktów w folii bąbelkowej… Owiń ją lepiej w ekologiczny papier, wypełnij paczkę eko wypełniaczem i zaklej papierową taśmą. Efekt gwarantowany. Więcej o tym przeczytasz w artykule jak pakować zgodnie z duchem zero-waste.

Podsumowanie

Wiesz już, jak zagwarantować swoim klientom niezwykłe unboxing experience. Do dzieła! Teraz możesz wejść we współpracę z influencerem, który pokaże Twoje paczki całemu światu.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas