Strona główna » Pakowanie emocjami » Zabłyśnij na insta dzięki… zadowolonym klientom!

Zabłyśnij na insta dzięki… zadowolonym klientom!

przez KartoNova
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
zablysnij na instagramie

Troska o jak najlepsze doświadczenia zakupowe klientów ze sklepem internetowym to coraz ważniejszy trend, odpowiadający za sukces w branży e-commerce. Współczesne sklepy internetowe powinny oferować nie tylko produkty, ale również miłe wrażenia. Zastanawiasz się, jak temu sprostać? Co robić, aby Twoi klienci byli zachwyceni zakupami i dzielili się tymi wrażeniami z innymi? Sprawdźmy!

Instagramowa rewolucja

Boom na media społecznościowe trwa w najlepsze i umówmy się – to się prędko nie zmieni. Z perspektywy branży e-commerce to dobry sygnał, ponieważ im więcej kanałów marketingowych, tym więcej konwersji. Aby móc jednak odnieść sukces za pomocą najnowszych trendów, trzeba wiedzieć, co robić i w jaki sposób.

Wyobraźmy sobie markę XYZ, która oferuje modne ubrania dla kobiet, które wcale nie są lepsze od asortymentu marki ABC. Niemniej jednak to marka XYZ odnosi sukcesy – mówi o niej coraz więcej osób, a klientki nie przestają się zachwycać przesyłkami, które dostarcza im kurier. W czym tkwi sekret tego fenomenu? We wrażeniach klienta! Jak to wygląda w praktyce? Już opowiadam.

W ostatnim czasie zamówiłam sobie kosmetyki do naturalnej pielęgnacji. Skusiłam się na promocję z okazji Black Friday i stało się. Zamówienie zostało przyjęte, płatność zrealizowana, dostawa następnego dnia. Sklep, w którym nabyłam zestaw kosmetyków nie zawiódł mnie w żadnym aspekcie. Przesyłkę odebrałam we wskazanym terminie, a to, co zobaczyłam przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania.

Jak została zapakowana przesyłka?

Kiedy zobaczyłam przesyłkę, pomyślałam: Miło, że tak się starają. Nadruk na kartonie wyraźnie wyróżnia tę markę na tle konkurencji, ponieważ nie spotkałam się z tym wcześniej. Wielki plus za to. Jak się okazało, był to początek góry lodowej. Zabrałam się za rozpakowywanie paczki. W środku oprócz kosmetyków znalazłam sianko – przepiękne wypełnienie nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z produktów był owinięty wstążką z nadrukiem, co prezentowało się przepięknie. Dodatkowo, znalazłam kartkę z życzeniami, która była zaadresowana bezpośrednio do mnie. Naprawdę poczułam się ważna i… doceniona jako klient.

Co mogłam zrobić w tej sytuacji? Miała dwa wyjścia. Albo podzielić się tym z innymi, albo zapomnieć o całej sprawie. Uznałam jednak, że tak kreatywne pomysły powinny trafić do większej liczby odbiorców i pokazałam moim followersom na Instagramie, co znalazło się w mojej paczce. Reakcje moich znajomych (tych bliższych i dalszych) niesamowicie mnie zaskoczyły. Pojawiło się mnóstwo pytań typu Współpracujesz z tą marką? To przesyłka specjalna? Musiałaś wydać określoną kwotę na to cudo? Na każdą z tych wątpliwości mogłam odpowiedzieć przecząco, ponieważ sam zakup nie pochłonął mojego miesięcznego budżetu na przyjemności, a jestem zwykłym klientem – nie żadnym Influencerem.

A wiesz, co jest najlepsze? Oznaczyłam tę markę w relacji, a w prezencie (zupełnie niespodziewanie) otrzymałam zniżkę na kolejne zakupy i mnóstwo próbek ich nowości. Dobro popłaca! Serio. 😊

[show_products product=”3568,3570,3583″]

Jak zadowolić klienta? Moje przemyślenia

Opowiedziałam Ci już moją historię, która mam nadzieję, że Cię w pewien sposób zainspiruje. W związku z tym, zbierzmy sobie kilka dobrych praktyk, które mogą pomóc Ci pozyskać lojalnego klienta:

  • oznaczaj swoją markę wszędzie (choćby nadrukiem na kartonie)
  • wybierz karton, który będzie się prezentował elegancko, postaw na jakość
  • zadbaj o estetyczne zapakowanie przesyłki, aby klient poczuł się doceniony
  • nawiązuj do real time marketingu nawet w kwestii opakowania (jeśli zbliżają się święta, zainwestuj w karton świąteczny)

Co możesz dzięki temu zyskać?

Zadowolonego klienta, który zechce się dzielić czymś miłym ze światem. Osoby, które korzystają z Instagrama, chętnie dzielą się w postach i relacjach miłymi doświadczeniami. Dostarczając im tak piękne przesyłki, dostarczasz im również content, który później jest dystrybuowany w mediach społecznościowych zupełnie za darmo. Wzmianki o Twojej marce, które pojawiają się naturalnie to bardzo ważny czynnik w kontekście budowania świadomości na jej temat. Nie ignoruj zatem trendu, który może przekształcić się w podstawowe działanie.

Podsumowanie

Czy już wiesz, jak łatwo zaistnieć na Instagramie bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Mam nadzieję, że tak! Bierz się zatem do pracy i obserwuj wzrastającą liczbę nowych i powracających klientów w Twoim sklepie.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas