Strona główna » Kartonowe porady » Tekturowe skrzynki lub inne kartony dla branży ogrodniczej

Tekturowe skrzynki lub inne kartony dla branży ogrodniczej

przez dr Box
tekturowa skrzynka na warzywa i owoce dla ogrodu i sadu

Ogrodnictwo i sadownictwo kojarzy nam się z tekturowymi skrzynkami. To taki znak rozpoznawczy tej branży. Ktoś mknie przez plac targowy z kartonową skrzynką jabłek w rękach, ktoś inny pakuje do skrzynki sadzonki kwiatów, a jeszcze inny wybiera z nich warzywa do siatki. My nie mamy w naszej ofercie skrzynek tekturowych, bo wiemy, że można szybciej, bezpieczniej i pewniej. Jak? O tym kilka linijek niżej.

Dlaczego właściwie kartony dla ogrodnictwa, a nie inne opakowania dostępne w sklepach?

Odpowiedź jest bardzo prosta – karton jest prawdopodobnie najbardziej naturalnym produktem, jest przyjazny środowisku, a gdy nie jest nam już potrzebny, bardzo łatwo go zutylizować, ponieważ do jego produkcji używa się surowców wtórnych. W Kartony24 mamy przeróżne typy opakowań, ale jeśli na myśl przychodzą nam stricte kartony dla ogrodnictwa, zawsze polecamy klientom kartony ogrodnicze 5-warstwowe. Dzięki wykorzystaniu mocnej tektury, kartony są sztywne, wytrzymałe i niestraszne im ogrodowe warunki. Oczywiście, owoce, warzywa, kwiaty… wszystko to zapakujesz do każdego pojemnika, ale to właśnie w kartonach płody rolne “oddychają” i są mniej narażone na obicie czy zgniecenie. Dzięki dopływowi i przepływie powietrza, przechowywanie i transport właśnie w kartonie zapewnia warzywom, owocom i kwiatom optymalne i bezpieczne warunki.

Tekturowe skrzynki lub inne kartony dla branży ogrodniczej

Co jest jednocześnie bardzo ciężkie i wyjątkowo delikatne? Kilka(naście) kilogramów jabłek, albo innych owoców lub warzyw. Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem stoiska na placu targowym lub lokalnym ryneczku, czy może posiadasz ogromną firmę ogrodniczą, w każdym przypadku uprawiane przez Ciebie owoce i warzywa wymagają specjalnej ochrony w transporcie do klienta i przez klienta.

W dzień targowy, gdy ruch już zaniknie bliżej popołudnia, na placu zawsze zostają jakieś kartonowe skrzynki, z których sporo sprzedawców ciągle korzysta. Nie będę oczywiście nikogo krytykował, bo każdy korzysta z tego co dla niego najwygodniejsze, ale skoro są lepsze rozwiązania to warto o nich napomknąć. Może akurat jakiś przedsiębiorca przypadkiem zmieni swoje nawyki biznesowe na lepsze.

Karton 5-warstwowy 250x150x150

Karton fala EB
250x150x150

sprawdź

Karton 5-warstwowy 350x250x250

Karton fala EB
350x250x250

sprawdź

Karton 400x300x200 fala C

Karton fala C
400x300x200

sprawdź

Jak pakować duże ilości warzyw i owoców?

Tak, żeby przetrwały transport. Dlatego kartonowa skrzynka nie jest do końca trafionym rozwiązaniem i nie zawsze się sprawdzi. Jeśli naładujemy wszystkiego z tak zwaną “górką”, istnieje dość spore prawdopodobieństwo, że owoce niepostrzeżenie potoczą się wzdłuż placu targowego przy jednym niewłaściwym ruchu. Co więcej, samo dźwiganie tekturowej skrzynki nie jest zbyt komfortowe, ponieważ krawędzie wżynają się w dłonie.

Zwróć uwagę, że pakowanie ma równie duże znaczenie w sprzedaży stacjonarnej, co w wysyłkowej. Obecnie każdy chce być eko, nie dlatego, że jest to modne – jest po prostu zdrowe. Ludzie zamawiają coraz większe ilości warzyw i owoców z dostawą wprost pod drzwi. Jednak warto pamiętać o tym, że firmy kurierskie nie akceptują kartonowych skrzynek i w sumie trudno byłoby oczekiwać aby jednak akceptowały… Ale do czego zmierzam. Jeśli kupujesz osobno kartonowe skrzynki do sprzedaży stacjonarnej i kartony do sprzedaży wysyłkowej, rozważ wykorzystywanie tych drugich w obu przypadkach.

pakowanie warzyw i owoców w wytrzymałe kartony dla ogrodu i sadu

Przede wszystkim będzie to dla Ciebie oznaczało mniejsze wydatki, ponieważ w Kartony24 im więcej sztuk tego samego produktu kupujesz, tym mniej płacisz za sztukę. Wybierając nasz flagowy karton 5-warstwowy, otrzymujesz produkt wykonany z mocnej pięciowarstwowej tektury o fali EB, dzięki której cała konstrukcja znacząco zyskuje na wytrzymałości. Decydując się na ten właśnie produkt, masz pewność, że zawartość przesyłek, które otrzymają klienci, dotrze do nich w nienaruszonym stanie.

Ale to nie wszystko. Decydując się na karton 5-warstwowy, a nie kartonową skrzynkę, masz pewność, że klient ponownie go do czegoś wykorzysta. Być może do przechowywania drobnych szpargałów ogrodowych lub do bardziej praktycznych zadań jak ściółkowanie. Kartonowa skrzynka niestety się do tego nie nadaje i ciężko będzie znaleźć jej drugie życie.

Wybierając karton 5-warstwowy masz pewność, że całość jest porządnie zabezpieczona i minimalizujesz ryzyko niezadowolenia u klienta, który nie będzie marudził pod nosem, że słabo to wszystko zapakowane.

Karton ogrodniczy na sadzonki kwiatów

Pasjonaci ogrodnictwa w wersji minimum, którzy nie mają przydomowego ogródka lub działki rekreacyjnej, myślą tylko o jednym, gdy kalendarz wybija pierwszy dzień wiosny – czas zaplanować tegoroczną aranżację balkonu.

Wiosenna aranżacja balkonu trwająca zwykle do późnej jesieni wymaga zakupu mniejszej lub większej liczby roślin balkonowych. Wędrując po lokalnym placu targowym, nie sposób zapakować rośliny do reklamówki, a kartonowa skrzynka też wydaje się średnio wygodna. Jeśli kupujemy rośliny stacjonarnie w sklepie ogrodniczym, bezpieczniej jest zapakować wszystko w kartony ogrodnicze, niż kartonowe skrzynki, a do samych kartonów również więcej się zmieści. Do kartonowej skrzynki klient będzie mógł zapakować tylko jedną “warstwę” sadzonek, a do kartonu ogrodniczego już więcej.

Dodatkowo, kartonowe skrzynki występują raczej w jednym, uniwersalnym rozmiarze, podczas gdy kartony ogrodnicze w Kartony24 są dostępne w różnych kształtach. A jeśli jednak nie znajdziesz interesującego Cię rozmiarów w naszym asortymencie, bo szukasz na przykład opakowań kwadratowych, albo raczej – sześciennych, wystarczy, że podasz w kreatorze wymiary, a my przygotujemy wycenę i stworzymy Twój wymarzony karton. Dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. A im więcej zamówisz, tym mniej zapłacisz za jedną sztukę.

Zatem… jeśli pakować cokolwiek w branży ogrodniczej, to tylko w kartony. Są wygodne, uniwersalne i bezpieczne. Nie jest to kolejny typ opakowania, które trafi na śmietnik, bo mocny karton, taki z którego nie wypada dno a ścianki się nie chwieją, można ponownie wykorzystać. Czy to do przechowywania przeróżnych rzeczy na działce, w przydomowej komórce lub do organizacji ogrodu i grządek, albo po prostu jako dodatek do kompostownika – bo dlaczego nie?

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas