Strona główna » Kartonowe porady » Jak ekonomicznie i tanio zapakować przesyłkę?

Jak ekonomicznie i tanio zapakować przesyłkę?

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
ekonomiczne-pakowanie-wysylek

Rozsądne zarządzanie wydatkami to fundament sukcesu każdej firmy. Okazuje się, że w branży e-commerce sporo zaoszczędzić można na samych pakowaniu towarów. Umiejętny dobór rodzaju kartonu do produktu może sprawić, że pod koniec miesiąca na Twoim koncie będzie zostawać coraz więcej środków. Jakimi zasadami warto się zatem kierować? Poniżej znajdziesz sposoby, które pomogą Ci ekonomicznie pakować przesyłki. Zaznaczamy jednak, że “tanio” nie znaczy “gorzej”. Chodzi w końcu o to, by oszczędzać, ale nie kosztem potrzeb i oczekiwań klientów. Zapraszamy do lektury!

Tanie pakowanie – najważniejsza zasada

Ekonomiczne pakowanie przesyłek wcale nie polega na nieustannym główkowaniu i szukaniu sprytnych rozwiązań. Tak naprawdę jest to bardzo proste – wybieraj kartony i akcesoria, których rzeczywiście potrzebujesz.

Jeżeli kwestie związane z finansami są dla Ciebie priorytetowe, możesz zrezygnować z różnych ozdobników i nadruków na pudełkach. Pamiętaj jednak, że mogą być one istotnym wyróżnikiem Twojej marki – w tej sytuacji musisz zadecydować, co tak naprawdę się opłaca.

Postaraj się również nie zamawiać nadmiaru opakowań. To prawda, że warto mieć zapas, jednak posiadanie liczby kartonów, która np. dwukrotnie przekracza liczbę produktów w magazynie, to niepotrzebny wydatek. Choć oczywiście warto mierzyć wysoko!

Odpowiedni rozmiar kartonu kluczem do sukcesu

Przemawiają za tym co najmniej dwa argumenty. Po pierwsze, mniejsze kartony to tańsze kartony. Dopasowanie wymiarów produktu do wymiarów pudełka pozwoli Ci więc zaoszczędzić.

Co więcej, dzięki temu unikniesz również konieczności kupowania wypełniaczy. Właściwy rozmiar opakowania pozwoli na ograniczenie ich liczby, a jednocześnie umożliwi bezpieczny transport towarów

Ekonomiczne pakowanie lekkich przedmiotów

W ofercie sklepu Kartony24 znajdziesz zarówno 3, jak i 5-warstwowe kartony. 5 warstw to oczywiście większa wytrzymałość – jednak w przypadku lekkich towarów po prostu jej nie potrzebujesz. Kartony 3-warstwowe sprawdzą się równie dobrze, nie obciążając przy tym Twojego budżetu.

Dobrym pomysłem będzie więc dokonanie podziału na lekkie i cięższe produkty i dobór kartonów na podstawie ich wagi.

Postaw na tradycyjne rozwiązania

To prawda, że kartony fasonowe otwierają się w łatwiejszy sposób i niektórym mogą wydawać się bardziej atrakcyjne wizualnie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że są droższe niż kartony klapowe, które wciąż pozostają najpopularniejszym rodzajem opakowań. Pozwalają one na bezpieczne i estetyczne pakowanie przesyłek.

Co ważne, klienci są do nich przyzwyczajeni i ich wybór na pewno nie zadziała na niekorzyść Twojej marki. Pamiętaj tylko, by używać do ich klejenia solidnych taśm.

[show_products category=”331,330,332″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Bo szary też jest piękny!

Czy kolor ma znaczenie? To dziś dość kontrowersyjne pytanie, jednak my ograniczymy się do rozpatrywania tego zagadnienia jedynie w kontekście kartonów. Podpowiemy, że kartony szare są tańsze od białych i to w nie powinieneś zainwestować, jeśli zależy Ci na jak najtańszej opcji.

Pamiętaj o zasadach zero waste

Oszczędność często idzie w parze z troską o środowisko. Dobór kartonów w odpowiednim rozmiarze sprawdza, że marnuje się mniej surowca. Pamiętaj także, by nie stosować przesadnej liczby wypełniaczy.

A jeżeli chcesz mieć pewność, że zamówienie będzie w 100% dostosowane do Twoich wymagań, możesz rozważyć skorzystanie z indywidualnego rozwiązania. Przejdź do formularza wyceny, by poznać szczegóły.

Jak tanio wysłać paczkę?

Ekonomiczne pakowanie to jedno. By cały proces dostarczania towarów do klienta był jak najbardziej oszczędny, warto pochylić się także nad kwestią wysyłki przesyłek. Tanie wysyłanie paczek oczywiście ściśle wiąże się z pakowaniem.
Na polskim rynku funkcjonuje co najmniej kilka godnych uwagi firm kurierskich. Cenniki w każdej z nich minimalnie się różnią, jednak czynniki, które wpływają na cenę wysyłki są takie same, czyli:

  • rozmiar przesyłki,
  • waga,
  • rodzaj opakowania,
  • kształt (standardowy/niestandardowy).

Ponownie potwierdza się więc zasada, by nie pakować produktów w zbyt duże kartony – jest to nieopłacalne pod każdym względem.

Tanie pakowanie – podsumowanie

Oszczędności są ważne. Pamiętaj jednak, że Twoim priorytetem powinno być zawsze to, by przesyłka w idealnym stanie dotarła do klienta. Bezpieczeństwo przede wszystkim! W przeciwnym razie koszty związane ze zwrotami i reklamacjami sprawią, że zamiast oszczędności będziesz notować straty.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas