Strona główna » Przewodnik po wysyłkach » Jak wysłać felgi? Wysyłka felg – poradnik od A do Z

Jak wysłać felgi? Wysyłka felg – poradnik od A do Z

przez Kartonsky
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak wysłać felgi

W dzisiejszych czasach przez Internet możemy kupić niemal wszystko, a już na pewno – części do samochodu. Poszukiwanie specjalistycznego towaru takiego jak m.in. felgi samochodowe to wcale nie taka łatwa sprawa. Na szczęście sama wysyłka tego produktu nie musi spędzać snu z powiek nadawcy. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami! Jak wysłać felgi, aby bezpiecznie dotarły do odbiorcy? Zostań z nami i dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!


Przejdź do następnych akapitów:

1. Dlaczego felgi mogą generować problem podczas wysyłki?
2. Jak przygotować felgi do wysyłki?
3. Jakie formalności należy dopełnić, czyli co zaznaczyć zamawiając kuriera?

Wysyłka felg – co należy wziąć pod uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że felgi samochodowe należą do towarów, które wymagają specjalnej obsługi oraz opieki. A zamawiają je wszyscy – klienci indywidualni, mechanicy oraz sklepy motoryzacyjne. Szczególna obsługa tego typu przesyłek wynika z uwagi na ich ciężar oraz podatność na uszkodzenia w trakcie transportu. W końcu felgi mają być wizytówką samochodu, a więc wszelkie porysowania nie wchodzą tutaj w grę.

Biorąc pod uwagę powyższe, firmy kurierskie przygotowują dla nadawcy konkretne zalecenia w kontekście pakowania takiej przesyłki. Warto mieć na uwadze, iż niewłaściwie zapakowane felgi samochodowe mogą nie zostać przyjęte przez kuriera, co generuje kolejne problemy. Jak temu zapobiec, a jednocześnie być spokojnym, że przesyłka dotrze w nienaruszonym stanie? Podążaj za naszymi wskazówkami!

Przygotuj starannie przesyłkę

Nie da się ukryć, że to od sposobu zapakowania przesyłki zależy, czy felgi trafią do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Od czego w takim razie zacząć, aby cały proces zakończył się sukcesem? Zastosuj się do poniższych punktów!

  1. Towar zapakuj w specjalny karton na felgi.
  2. W razie konieczności wypełnij przesyłkę skropakiem lub folią bąbelkową.
  3. Dokładnie zaklej swoją przesyłkę taśmą i zamów kuriera!

Wysyłka felg nie musi być wcale kłopotliwa, gdy zaopatrzysz się w karton dedykowany temu produktowi. Karton na felgi o odpowiednim rozmiarze, dzięki swojej silnej konstrukcji pozwoli Ci bezpiecznie zapakować przesyłkę. W naszej ofercie znajdziesz kartony dedykowane felgom o rozmiarach 15’’-16’’, 17’’-18’’ oraz 19’’-20’’. Każdy zestaw zawiera 4 kartony wykonane z 5-warstwowej tektury, która zapewni bezpieczeństwo zawartości zarówno w trakcie transportu, jak i przechowywania. Dla pewności kartony posiadają wygodne bigi, dzięki którym można dostosować wysokość w zależności od rozmiaru felgi.

kartony na felgi

Kartony na felgi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły bezpiecznie dotrzeć pod drzwi odbiorcy. Jeżeli należysz do grona osób, które maksymalnie dbają o bezpieczeństwo, w naszej ofercie znajdziesz również też skropak, którym możesz wypełnić wolną przestrzeń w pudełku. Takie rozwiązania zawsze minimalizują ryzyko uszkodzenia na różnych etapach transportu do klienta.

Kartony z felgami są już mocno zaklejone taśmą? Jeśli tak, to pora zamówić kuriera!

Jak wysłać felgi kurierem?

Jeżeli chcesz wysłać felgi kurierem, zwykle musisz zacząć od wyceny swojej przesyłki. W tym przypadku bardzo ważne jest to, abyś dokładnie wymierzył paczkę. Jeżeli nie wpiszesz dokładnych parametrów i okażą się one znacznie większe, niż zakładałeś przy wycenie, przewoźnik może wystąpić o dopłatę do transportu. Wyceniłeś sumiennie przesyłkę i wybrałeś przewoźnika? Doskonale, możemy przejść dalej!

1. Dokładnie uzupełnij formularz nadania

Każdy formularz posiada pewne stałe elementy, a jednym z nich jest NADAWCA. W tym polu wpisujesz swoje dane oraz dokładny adres odbioru przesyłki. Pamiętaj, że nie musi to być Twoje miejsce zamieszkania – przesyłkę możesz nadać z dowolnego miejsca, które będzie dla Ciebie dogodne. W większości formularzy w tym miejscu powinieneś również poinformować kuriera, w jakim przedziale czasowym w ciągu dnia chciałbyś nadać przesyłkę. Jeżeli wolisz sam dostarczyć przesyłkę do punktu przewoźnika, to oczywiście też masz taką możliwość. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu.

W polu NADAWCA jesteś również zobowiązany do podania danych kontaktowych takich jak numer telefonu lub adres e-mail. W ten sposób otrzymasz potwierdzenie nadania swojej przesyłki, a ponadto kurier będzie mógł się z Tobą skontaktować.

Kolejnym stałym elementem w przypadku takiego formularza jest ODBIORCA. W tym przypadku analogicznie jak powyżej jesteś zobowiązany do uzupełnienia wszystkich danych kontaktowych  osoby, która ma odebrać paczkę. Pamiętaj, że podanie numeru telefonu odbiorcy może wpłynąć na sukces doręczenia przesyłki.

[show_products category=”342″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

2. Określ zawartość przesyłki

Skoro już poprawnie zaadresowałeś przesyłkę, to pora na zamieszczenie informacji dotyczących jej zawartości. W tym wypadku wystarczy, że wpiszesz „felgi”. Jeżeli wysyłasz przesyłkę tak, jak radziliśmy powyżej, czyli w kartonie, nadaj ją jako przesyłkę standardową.

3. Dopełnij formalności

To już prawie koniec! Jeżeli uzupełniłeś wszystkie niezbędne dane, uwzględniając również formę płatności, pora na wydrukowanie listu przewozowego (niektórzy przewoźnicy robią to sami, więc dokładnie zapoznaj się z treścią potwierdzenia nadania przesyłki).

Wszystko się udało? Gratulacje! W takim razie możesz oczekiwać na przyjazd kuriera.

Podsumowanie

Jak widzisz, wysyłka felg nie należy do skomplikowanych procesów i wcale nie musi być stresująca. Kluczem do sukcesu w kwestii bezpiecznego transportu jest w tym przypadku specjalny karton oraz właściwe wypełnienie, aby maksymalnie ochronić felgi przed uszkodzeniem. Jeżeli mimo to niepokoi Cię kwestia wysyłki, zawsze możesz nakleić na pudełku informację o delikatnej zawartości przesyłki.

Mając to na uwadze, kurier z pewnością będzie się obchodził z Twoją paczką jeszcze delikatniej. Naklejki, podobnie jak kartony na felgi i wypełniacze znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Powodzenia!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas