Strona główna » Kartonowe porady » Garść pomysłów na ekologiczne pakowanie

Garść pomysłów na ekologiczne pakowanie

przez Papa Stretch
ekologiczne pakowanie przesyłek

To, czy Klient skorzysta z Twojej oferty nie zależy już wyłącznie od ceny produktu, a od tego jak go zapakujesz. I wcale nie chodzi o to, żeby pakować “im więcej, tym lepiej” ani upychać do środka tony materiałów reklamowych. Zamiast wysyłania towaru w najtańszych plastikowych opakowaniach, można wysyłać z szacunkiem do środowiska. Pakowanie produktu w sposób przyjazny dla środowiska nie jest wcale trudne, potrzebne są tylko chęci!

Jak pakować ekologicznie?

Ekologicznie, estetycznie, ekonomicznie? Oczywiście to jest możliwe.

Po pierwsze: minimalizuj ilości opakowania.
Staraj się używać jak najmniej opakowania, aby zmniejszyć ilość odpadów zgodnie z zasadą zero waste. Można to osiągnąć poprzez używanie elastycznych opakowań, które dopasowują się do kształtu produktu, dzięki temu znacznie ograniczysz odpady.

Po drugie: korzystaj z materiałów biodegradowalnych.
Papier, tektura, plastik pochodzący z recyklingu to przykłady materiałów, które mogą być używane do ekologicznego pakowania produktów. Kartonowe pudełka dostępne w naszej ofercie posiadają certyfikat FSC, co jest gwarantem zrównoważonej gospodarki leśnej.

Po trzecie: korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku.
Kartonowe pudełka wyprodukowane z materiałów biodegradowalnych znacznie wpłynął na zmniejszenie ilości odpadów.

Po czwarte: wybieraj ekologiczne wypełniacze.
Ekologiczne wypełniacze wykonane są z papieru pochodzącego z makulatury lub innych odpadów z recyklingu, które później mogą zostać ponownie wykorzystane, wszystko w zgodzie ze środowiskiem. Papierowe wypełniacze dostępne w ofercie Kartony24 zwrócą uwagę Twoich Klientów a przy tym będą przyjazne dla środowiska.

Po piąte: informuj Klientów o rodzaju wykorzystywanych opakowań.
Liczysz się ze środowiskiem i dbasz, aby nie produkować kolejnych ton plastikowych śmieci? Podczas wysyłki stawiasz tylko i wyłącznie na eko rozwiązania? Brawo! Teraz tylko pamiętaj aby stale informować o swoich działaniach konsumentów. Pokaż, że wybierasz świadomie w trosce o środowisko.

Ekologiczne wypełniacze.

Oprócz biodegradowalnego kartonu, drugą składową eko pakowania są ekologiczne wypełniacze.

Zastanawiasz się, czy można zastąpić czymś tak popularną folię bąbelkową do pakowania delikatnych przedmiotów? Oczywiście, że mamy na to swój sposób! Papier nacinany to elegancki zamiennik wspomnianej folii bąbelkowej. To papier o strukturze plastra miodu, który po rozciągnięciu zwiększa prawie podwójnie swoją objętość i działa na podobnej zasadzie jak bąbelki, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się do zabezpieczenia delikatnych i kruchych przedmiotów. No i jest eko!

Papier nacinany do pakowania 30cm/100m biały

Papier nacinany do pakowania 30cm/100m biały

sprawdź

Papier pakowy w roli KRAFT 55 cm/50m

Papier pakowy w roli KRAFT
55 cm/50m

sprawdź

Papier pakowy w roli ECO 200mm/450mb

Papier pakowy w roli
ECO
200mm/450mb

sprawdź

Pozostając w temacie papieru, nie można zapomnieć o drugim eko wypełniaczu jakim jest papier pakowy w roli lub w kartonie, który umożliwia łatwe dozowanie potrzebnej ilości papieru, dzięki czemu wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie pójdzie jak po maśle. Oprócz tego papier pakowy można wykorzystać do owinięcia poszczególnych przedmiotów w przesyłce.

papier pakowy kraft w roli do pakowania przesyłek

Mówiąc o papierowych wypełniaczach nie może oczywiście zabraknąć naszego faworyta – zygzaków SizzlePak! Bardzo dobrze zabezpiecza produkty przed uszkodzeniem w transporcie, oraz zapobiega przemieszczaniu się przedmiotu w kartonie. Ten rodzaj wypełniacza to doskonałe rozwiązanie dla paczek, które nie tylko muszą być wypełnione ale muszą dobrze wyglądać. Zdecydowanie nie można mu odmówić stylowego wyglądu.

Popularnym rodzajem wypełnienia, przyjaznym dla środowiska będzie również skropak, potocznie nazywany piankowymi chrupkami. To wypełniacz pochodzenia roślinnego, który po wykorzystaniu, świetnie nadaje się do kompostowania.

ekologiczny wypełniacz papierowy

Opakowania ekologiczne – tego oczekują Klienci.

Każdy biznes online pakuje w kartony. Nie bez powodu. Pudełka kartonowe przeznaczone dla e-commerce wyprodukowane są z biodegradowalnych materiałów, dzięki czemu możliwe jest ich przetworzenie i ponowne wykorzystanie. Oprócz kartonów, świetnym wyborem będą papierowe torby. Torebki papierowe również są wielokrotnego użytku. Większość Klientów zwraca szczególną uwagę na to, w czym i jak został zapakowany otrzymany produkt. Z racji globalnego problemu z utylizacją śmieci przykładają do tego aspektu szczególną uwagę. Ekologiczne opakowanie to obowiązkowy punkt do spełnienia.

Klienci oczekują od ekologicznych opakowań że będą one:

  • przyjazne dla środowiska – bez zawartości szkodliwych substancji w opakowaniach, wykonane z materiałów biodegradowalnych, recyklingowych lub ponownie wykorzystywanych,
  • wydajne – zapewnią odpowiednią ochronę produktu przez długi okres czasu,
  • wielokrotnego użytku – zminimalizują ilość odpadów,
  • estetyczne – atrakcyjne i przyjazne dla oka opakowania,
  • dostępne i przystępne cenowo – opakowania ekologiczne powinny być dostępne w różnych sklepach a cena nie powinna być znacznie wyższa od tradycyjnych opakowań.

Co więcej, Klienci oczekują również od producentów opakowań kartonowych, że producenci będą ich informować o tym, jakie działania podejmują, aby zminimalizować wpływ opakowań na środowisko. Jesteś eko? Mów o tym i dziel się swoimi działaniami z innymi.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas