Strona główna » Pakowanie emocjami » Jak oryginalnie zapakować książkę?

Jak oryginalnie zapakować książkę?

przez KartoNova
oryginalne pakowanie książek dla księgarni wysyłka

Dzisiaj znowu będzie o książkach. Ale co ja mogę? Ostatnio wyszło tyle nowości, że przez cały wolny czas pochłania mnie czytanie. Moi znajomi to również zaczytani pasjonaci z nosami w książkach, więc gdy ktoś z nas ma urodziny, albo pojawia się jakaś inna specjalna okazja to każdy wie co kupić. Jeśli nie możemy się zobaczyć i prezent dociera do solenizanta pocztą, stawiamy na oryginalne sposoby pakowania oferowane przez księgarnie. I o tym będzie dzisiejszy wpis.

Wybór opakowania

W co pakować książki do wysyłki? Zasadniczo, księgarnie mają dwa ulubione produkty z których korzystają pakując książki do wysyłki:

  1. karton fasonowy
  2. karton klapowy

A co jeśli każdy karton na książki w który pakujesz książki dla klientów, mógłby być opatrzony własnym nadrukiem? Karton na książki, to po prostu karton na książki. Jednak zwykły i niewyróżniający się karton na książki można małym kosztem zmienić w karton z własnym nadrukiem, który zatrzyma uwagę na dłużej.

I taki na przykład, karton fasonowy z nadrukiem, swoją drogą mój ulubiony sposób pakowania książek. Otwieranie takiego kartonu to sama radość. A jeszcze jak księgarnia ma własny nadruk na kartonie, to cały mój customer experience jest absolutnie kompletny.

karton fasonowy z własnym nadrukiem

Karton klapowy z nadrukiem to też fajne rozwiązanie i topowe księgarnie też bardzo często z niego korzystają.

Nie umiem tego nawet jakoś sensownie wyjaśnić, ale gdy książki docierają do mnie spakowane w karton z własnym nadrukiem, personalizowanym typowo pod księgarnię, czuję, że mam do czynienia z godnym zaufania sprzedawcą. Pomyśl o tym w ten sposób. Gdy odbieram z paczkomatu kolorowy karton na książki przygotowany przez grafika typowo dla Twojej księgarni, spójny z identyfikacją wizualną Twojej firmy, przyciąga on wzrok innych maniaków książkowych, którzy znają Twoją księgarnię. Taki zabieg wzmacnia w nich podświadomie przekonanie, że kupują książki we właściwym miejscu, bo inni też tam kupują. A to wszystko tylko dlatego, że książki są włożone w karton z własnym nadrukiem. Ale to nie wszystkie korzyści jakie możesz zyskać wybierając karton z własnym nadrukiem.

Klienci chętniej pokażą się w internecie z książkami z Twojej księgarni, bo będą chcieli wpisać się w obecne trendy i oczywiście pokazać z czymś, co jest modne. Wiadomo, jesteśmy tylko ludźmi. A im więcej zdjęć na instagramie, tym większa retencja w Twoim sklepie. I tu koło się powoli zamyka, bo im częściej Twoje logo będzie powtarzać się w mediach społecznościowych, tym więcej osób będzie chciało mieć coś właśnie z Twojej księgarni. W końcu jest modna. Zatem, karton z własnym nadrukiem to:

  • pozytywne emocje u klienta – mam ja i inni też, czyli to musi być dobre
  • zwiększona retencja w sklepie – wszyscy chodzą z tymi pudełkami, sprawdzę co to
  • nowe opinie na temat Twojej firmy / Twojego produktu w social mediach – skoro tak się postarali, to ich pochwalę
  • uwaga klienta skupiona nie tylko na produkcie ale też swojej marce – klient ponownie wróci do czegoś co pozytywnie mu się kojarzy i do tego co zapamiętał
  • przewaga konkurencyjna – inni nie mają kartonu z własnym nadrukiem

Wybór wypełnienia

Po wyborze opakowania, czas na wybór wypełnienia. Wysyłka książek na prezent rządzi się swoimi prawami. Oczywiście wiadomo, że najważniejsza jest książka, ale czasem warto zrobić minimalnie więcej, aby klient poczuł się wyjątkowo, zwłaszcza gdy bliscy nie mogą wręczyć mu prezentu osobiście.

Gdy ja albo moi znajomi zamawiamy książki na prezent to wybieramy księgarnie, które wykorzystują w standardzie takie wypełnienie jak wypełniacz papierowy, bibuła do pakowania lub sizzlepak, albo przynajmniej oferują taką opcję na życzenie. Obecnie księgarnie walczą o klienta i to serio widać. Cena to jedno, ale my, nałogowi czytacze literatury wszelakiej lubimy gdy to wszystko jest ubrane w jakieś ramy. Wybór, zamówienie, oczekiwanie i otrzymanie wymarzonej lektury jest jak dobre opowiadanie. Ma wstęp, zaskakujące rozwinięcie i koniec.

Wypełniacz papierowy w kartonie 200 mm / 250 mb

Wypełniacz papierowy
200 mm / 250 mb

sprawdź

SizzlePak brzoskwiniowy

Wypełniacz
SizzlePak
brzoskwiniowy

sprawdź

Bibuła do pakowania ecru

Bibuła do pakowania ecru
50×70 cm

sprawdź

Ja tu tak mówię o tych walorach estetycznych, o customer experience, ale podstawową rolą jaką pełni wypełnienie, jest zapewnienie bezpieczeństwa przesyłce. Oczywiście o gustach dyskutować nie sposób i nawet bym nie śmiała, dlatego każdy z trzech typów wypełnienia dostępnego w Kartony24 (wypełniacz papierowy, bibuła do pakowania, sizzlepak) przede wszystkim zapewnia maksymalne bezpieczeństwo książkom, na tym się skupiliśmy. A że tych typów jest trzy, to każdy znajdzie swoich amatorów.

Wypełniacz papierowy to klasyk. Jest jak zbroja dla książek. Jeśli wypełnisz nim wolne przestrzenie w kartonie, książki ani drgną, nie zaszkodzą im również czynniki zewnętrzne. Jest to najbardziej uniwersalny typ wypełniacza i jednocześnie najmocniejszy. Pasuje do wszystkiego dzięki neutralnej barwie

Bibuła do pakowania to element dodający lekkości i subtelności każdej przesyłce. Uwielbiam gdy książki przychodzą do mnie owinięte w delikatną bibułę z naklejoną naklejką z logiem firmy. Oczywiście jest to sposób pakowania książek, który zajmuje najwięcej czasu, ale efekt jest znakomity. Być może wielu z Was myśli, że jak bibuła to tylko dla kobiet. No come on, nic bardziej mylnego. W ofercie Kartony24 znajdziecie również szarą i czarną bibułę, która idealnie nada się do pakowania powieści kryminalnych. I cała przygoda z książką zaczyna się już w momencie odpakowywania.

Ostatni typ wypełniacza, który też dobrze sprawdza się przy pakowaniu książek, jest SizzlePak. Zawsze mnie fascynuje to w jaki sposób działa. Wiadomo, pudło książek mało nie waży, za wysyłkę kurierską płaci się od kilograma, dlatego jeśli każdy kolejny gram jest na wagę złota, warto wybrać wypełniacz, który niepotrzebnie nie wpłynie na ciężar całości. A sizzlepak podwaja swoją objętość z każdym ruchem dzięki swojej karbowanej strukturze, a waga pozostaje bez zmian. Sizzlepak to urocze, karbowane paski papieru, które idealnie dopasowują się do wnętrza przesyłki. Moi znajomi uwielbiają przekopywać się przez sizzlepak do książki, która znajduje się na samym dnie. Ach, to budowanie napięcia. Oczywiście ze względu na różne gusta, Sizzlepak w Kartony24 mamy w czterech kolorach: brązowym, różowym, brzoskwiniowym i żółtym. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas