Strona główna » Pakowanie emocjami » Mity pakowania – Mit 3: To tylko kartony – nieważna część sprzedaży.

Mity pakowania – Mit 3: To tylko kartony – nieważna część sprzedaży.

przez KartoNova
mity pakowania kartony podstawa sprzedaży online mit 3

Dzisiaj znowu będzie o tym dlaczego pakowanie paczek zaczyna się od właściwego kartonu (a kończy na odpowiednim wypełnieniu). Ale już uspokajam, to ostatni (przynajmniej na ten moment) wpis z tej serii.

Czy też tak macie, że czujecie ekscytację na to co zastaniecie w paczkomacie lub otrzymacie od kuriera? A ja jak zwykle mam na odwrót. Idąc do paczkomatu zastanawiam się, czy znowu dostanę paczkę ciasno zafoliowaną w czarny stretch, której da radę tylko nóż do tapet mojego chłopaka. A gdy w końcu uporam się z folią, będę musiała się przekopywać przez stare pocięte gazety, które „zabezpieczają” moje zamówienie. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy musiałabym zrobić zwrot, bo przecież to pudełko, w którym przyszły produkty potraktowałam uprzednio nożem do tapet.

To tylko karton!

O masz! A ten dalej swoje. Tylko? A może aż? I w tym tkwi cały problem. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jest spora różnica pomiędzy tym co myśli lub czuje sprzedawca, a tym co myśli lub czuje Klient. Sprzedawcy bardzo często patrzą na Klientów przez własny pryzmat, przez pryzmat własnego ja, własnego poczucia estetyki. “Według mnie to tylko karton, więc według Klienta również”. Ale w życiu chyba ze wszystkim tak jest i my również często patrzymy na innych przez pryzmat własnego ja. I dlatego często nie rozumiemy potrzeby drugiej strony i czujemy jakbyśmy zderzali się że ścianą. Dokładnie tak jak teraz.

Ale wracając do kartonów. O tym jak ważne jest samo pakowanie pisałam już wielokrotnie, choćby w swoich wpisach o pakowaniu biżuterii i pakowaniu bielizny oraz w poprzednich tekstach z cyklu mity pakowania. I powtórzę po raz kolejny – pakowanie paczek do wysyłki ma znaczenie. Nawet jeśli jako sprzedawca będziesz musiał dopłacić kilka groszy do lepszych opakowań, niż te które masz teraz – serio, warto.

gwarancja ponownego zakupu - jakość kartonu ma znaczenie

Te kilka groszy więcej za odpowiednie opakowania do przesyłek nie są odczuwalne dla sprzedawcy w kontekście wydatków, ale są odczuwalne dla Klienta. Te kilka groszy więcej o których mowa, to lepszy unboxing, a co za tym idzie – lepszy customer experience.

  1. Lepszy, bo Klient nie musi się mocować z taśmą lub folią.
  2. Lepszy, bo Klient otrzymuje paczkę, która jest schludna.

A lepszy customer experience to ponowne zakupy w Twoim sklepie. A chyba o to nam chodzi, nie?

Customer experience – zależy od Ciebie!

Ten moment, gdy Klient otwiera paczkomat lub odbiera paczkę od kuriera, buduje pierwsze wrażenie o sprzedawcy (czyli o Tobie). Nieważne czy zamawiam bieliznę, czy nowe pędzle i farby, to jak paczka będzie zapakowana, pokaże mi czy sprzedawca jest staranny, dokładny, czy jednak robi wszystko na odwal. Konkurencja na rynku jest ogromna, sprzedawcy wysyłają paczki najszybciej jak to możliwe, więc kolejnym elementem weryfikującym czy wrócę do tego sklepu czy nie, jest brak bylejakości podczas przygotowywania mojej paczki.

Skoro w tych samych, lub minimalnie większych pieniądzach mogę mieć schludną paczkę, którą otwieram jednym pociągnięciem zrywki, albo czarne foliowe zawiniątko, które ciężko otworzyć, to wybór jest prosty. Oczywiście porządny karton to nie wszystko. Jednak jest to pierwszy krok, must have, bez którego nie można mówić o dobrym pierwszym wrażeniu. Jeśli pominiemy ten aspekt, nic nam nie dadzą dodatki wewnątrz kartonu takie jak bibuła czy kolorowy papier pakowy, ponieważ już zbombardowaliśmy paczkę nożem do tapet.

Od czego zacząć przygodę z lepszym pakowaniem?

Pakowanie paczek do wysyłki to istotny element sprzedaży, ponieważ – być może wbrew temu co myślisz, wpływa na to czy Klient do Ciebie wróci. Tylko pomyśl, czy te kilka groszy więcej na kartonie nie jest warte gwarancji, że osoby, które kupiły coś u Ciebie po raz pierwszy, znowu do Ciebie wrócą? Skorzystaj z błędów, które popełniają inni sprzedawcy i bardzo małym nakładem finansowym zapewnij sobie większy ruch w sklepie i portfolio stałych Klientów.

Jeśli Twoja konkurencja nie umie w pakowanie paczek do wysyłki, wykorzystaj to dorzucając kilka groszy więcej do dobrego pudełka. „Moment, jak kilka groszy?” No tak, im więcej zamawiasz, tym taniej cała impreza Cię wychodzi. W Kartony24 możesz od razu zamówić całą paletę kartonów, bo takie ilości też mamy. Jeśli Cię przekonałam i czujesz, że możesz i chcesz pakować lepiej, ale nie wiesz od czego zacząć, mogę od razu zaproponować Ci dwa rozwiązania: kartony fasonowe i kartony klapowe.

Te dwa typy kartonów to taki idealny starter pack, pierwszy krok, który błyskawicznie zwiększy jakość customer experience wśród Twoich Klientów. Zacznij od lepszych pudełek, tylko tyle, albo aż tyle. Karton fasonowy to szare pudełko fasonowe, dzięki któremu będziesz mógł całkowicie zrezygnować z taśmy. Rozwiązuje to od razu dwa problemy:

  1. Nie musisz kupować taśmy.
  2. Klienci nie lubią taśmy – zwłaszcza kilometrów taśmy przez które muszą się później przedzierać i jeszcze uważać, aby niechcący nie uszkodzić zawartości paczki podczas otwierania. Sama nigdy nie mam pod ręką nożyczek (zapewne dlatego, że nigdy nie odkładam ich na miejsce).

Lista kartonów fasonowych dostępnych w ofercie Kartony24.eu

Kartony fasonowe brązowe Kartony fasonowe białe
160x110x70 160x110x70
180x120x40 180x120x40
200x140x60 200x150x50
200x150x50 200x200x70
200x200x70 250x200x50
220x120x80 300x200x70
230x160x20 310x220x55
240x200x80 350x250x90
250x160x100 400x300x70
250x200x50
280x200x80
300x200x70
310x220x55
310x220x60
350x250x90
380x300x80
400x300x70

Idąc dalej, kartony fasonowe są proste, przez co są schludne. A schludność jest teraz w modzie. I to jest słowo klucz. Nasze pudła swoją prostotą budują pierwsze wrażenie u Klienta, który otwierając paczkomat, albo odbierając paczkę od kuriera otrzymuje coś eleganckiego, a nie tekturę byle jak owiniętą taśmą. Ten karton to pierwsze wrażenie o Twojej firmie, Twoja wizytówka którą wręczasz Klientowi na odległość.

Karton fasonowy jest solidny – pakujesz, zamykasz i puszczasz w świat. Wyprodukowaliśmy go z porządnej tektury, która przetrwa transport nawet na drugi koniec świata. Jeśli jednak czujesz, że bez taśmy nie dasz rady, karton klapowy może być czymś co Ci się spodoba. Karton klapowy z paskiem klejowym zamiast taśmy.

Jestem pewna, że pierwsze co przyszło Ci teraz to głowy to “eee… dziwny ten karton”. No tak, uprzedziliśmy Cię o krok i dodaliśmy taśmę, a właściwie klej za Ciebie. Po co to wszystko? Pasek klejowy skraca czas, który Ty lub Twoi pracownicy muszą przeznaczyć na pakowanie, ponieważ wystarczy jedynie go oderwać i docisnąć klapę. Dzięki temu zaklejenie zajmuje kilka sekund. I tyle samo czasu potrzebuje Klient na otwarcie paczki, ponieważ pudełko wyposażyliśmy w zrywkę. Zero nożyków do tapet, nożyczek czy innych wynalazków, których znalezienie zawsze zajmuje masę czasu. Dzięki zrywce paczkę można od razu otworzyć w aucie i nie czekać aż dojedziemy do domu i chwycimy za coś co pomoże uwolnić się spod kilometrów taśmy. To jak? Dorzucasz kilka groszy, aby zapewnić sobie stałe portfolio Klientów?

Lista kartonów klapowych z paskiem klejowym i zrywką dostępnych w ofercie Kartony24.eu

E-box – karton klapowy z paskiem klejowym i zrywką
220x120x80
280x200x80
300x200x190
380x300x80
400x300x190

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas