Strona główna » E-commerce » Jak zabezpieczyć paczkę? Bezpieczne pakowanie przesyłki kurierskiej

Jak zabezpieczyć paczkę? Bezpieczne pakowanie przesyłki kurierskiej

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak zabezpieczyć paczkę

Sztuka pakowania nie kończy się na włożeniu produktu do kartonu. Potrzebujesz przecież gwarancji, że klient otrzyma przesyłkę bez najmniejszych uszkodzeń. Właśnie w tym celu stosuje się różnego rodzaju wypełniacze i zabezpieczenia, dzięki którym towary bezpiecznie podróżują po całym kraju, a nawet globie. Poznaj najlepsze metody na zabezpieczenie przesyłek kurierskich!

Sposoby na zabezpieczenie paczek

Materiałów, których możesz użyć, aby produkty dotarły do klienta w nienaruszonym stanie, jest naprawdę wiele. Poniżej omawiamy każdy z nich i podpowiadamy, kiedy zdecydować się na dane rozwiązanie.

Wypełniacze

Wypełniacze, jak sama nazwa wskazuje, wypełniają one pustą przestrzeń. Umieszcza się bezpośrednio w kartonach, aby ograniczyć przemieszczanie się produktów. Eliminują one ryzyko wszelkich uszkodzeń oraz zarysowań.

1. Skropak
Skropak to wypełniacz, którego największą zaletą jest jego bardzo niska waga. Dzięki temu nie zwiększa on wagi przesyłki. Ponadto skropak jest przyjazny dla środowiska. Wytwarza się go ze skrobi, co wiąże się z tym, że bardzo szybko ulega biodegradacji. Strukturą przypomina gąbkę, dzięki czemu ochroni nawet najbardziej delikatne przedmioty.

Użyj go do zabezpieczenia, jeśli wysyłasz szklane lub ceramiczne produkty, biżuterię i wszystkie inne akcesoria, które łatwo uszkodzić. Skropak z łatwością wypełnia nawet najmniejsze luki, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku towarów o nieregularnych kształtach.

2. Wypełniacz papierowy
To po prostu ekologiczny papier, z którego możesz skorzystać, aby owinąć przedmioty lub wypełnić puste przestrzenie w kartonach. Jest to wypełniacz uniwersalny, możesz go użyć do zabezpieczenia praktycznie każdego produktu. Bardzo często używa go się jednak do owijania kubków, szklanek, filiżanek, talerzy i innych delikatnych przedmiotów.

Wypełniacz papierowy sprzedawany jest w postaci rolki, co umożliwia jego wygodne stosowanie.

3. Wypełniacz piankowy
W przeciwieństwie do wypełniaczy opisanych powyżej, ich gąbkowego brata nie możemy określić mianem ekologicznego. Jest on jednak niezawodny, zwłaszcza gdy mowa o produktach z branży RTV/AGD.

To sprężyste i odkształcalne pianki, które świetnie sprawdzają się w roli ochroniarza przeróżnych przedmiotów. Najczęściej wykorzystuje się je jednak do zabezpieczenia kosztownych i wrażliwych na wstrząsy produktów. Wspomniałem już o elektronice, ale wypełniacz piankowy warto stosować także, aby zabezpieczyć dzieła sztuki, donice, wazony, ceramikę czy inne delikatne elementy wystroju wnętrz.

Folie

Folie do pakowania można wykorzystać zarówno do owijania produktów, jak i całych przesyłek. Na jaki rodzaj warto postawić?

1. Folia bąbelkowa
Wbrew pozorom folii bąbelkowej nie wykorzystuje się jedynie w celu odstresowania. Dzięki właściwościom amortyzującym, zapewnia ona skuteczną ochronę delikatnym produktom. Jest również wyjątkowo wytrzymała i odporna na rozdarcia.

Doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie nawet tak kruchych przedmiotów, jak szklanki czy kieliszki. Przyda się także w przypadku wysyłki wszelkich innych towarów wrażliwych na wstrząsy – jak na przykład elektronika.

Jako ekologiczną alternatywę dla folii możesz wykorzystać papier pakowy.

2. Folia stretch
Folia stretch świetnie sprawdza się jako dodatkowe zabezpieczenie kartonu. Pomoże ona przede wszystkim w ochronieniu produktów przed wilgocią. Korzystanie z niej ułatwia fakt, że z jednej strony pokryta jest klejem.

Używa się jej również do owijania przesyłek wysłanych bez pudełka – jak np. karmy dla zwierząt czy żwirki dla kotów. Stosuje się ją także do zabezpieczania produktów wielkogabarytowych, takich jak meble czy materace. Jej kolejnym zastosowaniem jest ochrona towarów na paletach, które dzięki użyciu folii nie będą przemieszczać się podczas transportu.

[show_products product=”3623,3627,3628″]

Jak zabezpieczyć paczkę? Dodatkowe wskazówki

Na użyciu wypełniaczy zabezpieczanie przesyłek się nie kończy. Oto, co jeszcze powinieneś zrobić, by klient otrzymał produkt w idealnym stanie:

Dobierz odpowiedni rozmiar i rodzaj kartonu.

Jeżeli wybierzesz zbyt duży karton, aby dobrze zabezpieczyć paczkę, będziesz musieć inwestować w nadmierną liczbę wypełniaczy. Z kolei zbyt małe opakowanie może przyczynić się do zgniecenia produktów.

Odpowiednio zaklej przesyłkę.

Szczelne zaklejenie kartonu to podstawa skutecznego zabezpieczenia. Użyj do tego profesjonalnej taśmy klejącej.

Oznacz opakowanie.

Korzystaj z etykiet, aby poinformować kuriera i klienta, jaką zawartość kryje przesyłka. To szczególnie ważne w przypadku transportu rzeczy kruchych czy dokumentów.

Korzystaj z akcesoriów ułatwiających pakowanie.

Nikt nie lubi niekończącej się zabawy z taśmą klejącą, dlatego radzę zaopatrzyć się w wygodny dyspenser, dzięki któremu zaoszczędzisz sporo czasu. A jeżeli używasz folii stretch, przyda Ci się z kolei dyspenser do folii stretch.

Podsumowanie

Wierzę, że zabezpieczanie przesyłek nie ma już dla Ciebie tajemnic. Troszcząc się o ich bezpieczeństwo, nie zapominaj także o kwestiach estetycznych. Może skusisz się na wykorzystanie kartonów lub taśm z nadrukiem?


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas