Strona główna » E-commerce » 5 rozwiązań influencer marketingu dla e-commerce

5 rozwiązań influencer marketingu dla e-commerce

przez dr Box
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
influencer marketing e commerce

Sposobów na promocję marki w Internecie jest całe mnóstwo, a w ostatnim czasie jednym z najprężniej rozwijających się trendów jest influencer marketing. Współpraca z wpływowymi twórcami w sieci ma wiele zalet, a do najważniejszych zaliczamy zwiększenie rozpoznawalności marki oraz sprzedaży, a także wsparcie działań SEO. Jeżeli rozważasz wdrożenie influencer marketingu dla e commerce, poznaj 5 dobrych praktyk, które powinieneś wykorzystać w kampanii!

Co należy wiedzieć o influencer marketingu dla e commerce?

Influencer marketing to inaczej sposób na reklamowanie marki lub konkretnego produktu poprzez nawiązanie współpracy z wpływowym twórcą internetowym, który gromadzi wokół siebie dużą społeczność. Grupę tych osób zasilają blogerzy, vlogerzy oraz użytkownicy Instagrama. Influencerzy mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe swoich obserwatorów. Tworząc materiały o charakterze poradnikowym, mają wiele możliwości, jeśli chodzi o lokowanie produktu lub reklamę natywną.

Podział influencerów

Influencerów możemy podzielić ze względu na:

 • Zasięg – w tym przypadku mowa o mikro-influencerach (od 500 do 10 000 obserwujących), makro-influencerach (od 10 000 do 1 000 000 obserwujących) oraz mega-influencerach (powyżej 1 000 000 obserwujących).
 • Formę współpracy – początkujący influencerzy rozliczają się przeważnie barterowo, a więc za swoją pracę otrzymują konkretny produkt. Coraz bardziej popularną formą rozliczenia staje się również system prowizyjny, czyli ustalony wcześniej % od sprzedaży. Twórcy, którzy gromadzą wokół siebie dużą i lojalną społeczność, rozliczają się na podstawie stałego cennika.
 • Medium – influencerzy są tam, gdzie ich odbiorcy, a więc wyróżniamy: Blogerów, YouTuberów, Instagramerów, Facebookowiczów, Twitterowców, Snapchaterów oraz TikTokowców.
 • Motywację – każdy z twórców postanowił rozpocząć swoją działalność w sieci z konkretnego powodu (nie chodzi tu o kwestie finansowe). Jedni uchodzą za artystów, inni za ekspertów, aktywistów, czy też lifestylerów.

Influencer marketing dla e commerce – garść statystyk

Największą zaletą współpracy z influencerem przy promocji marki jest duża wiarygodność jego komunikatów. Opinia wpływowej osoby jest nie tylko bardziej autentyczna od tradycyjnych reklam, ale owocuje dużo większym zaangażowaniem odbiorców. Influencer marketing przypomina marketing rekomendacji, jednak koncentruje się wyłącznie na opinii wpływowych internautów. Poniżej kilka dowodów na to, że influencer marketing dla e commerce to dobry pomysł.

 • 70% nastolatków ufa influencerom bardziej niż celebrytom.
 • 86% kobiet korzysta z mediów społecznościowych, aby uzyskać poradę zakupową.
 • 49% kupujących uzależnia swoje decyzje zakupowe od rekomendacji influencerów.
 • 1$ wydany na kampanie IM przynosi zysk w postaci 6,5 $.
 • 57% marek z branży fashion & beauty decyduje się na Influencer Marketing.
 • 60% konsumentów zostało zainspirowanych wpisem na blogu lub w mediach. społecznościowych do przejścia na stronę sklepu internetowego.
 • 71% marketerów wierzy, że współpraca z influencerami wzmacnia biznes.

[show_products product=”3446,3455,3462″]

Influencer marketing dla e commerce – dobre praktyki

Skoro już wiesz, że warto skorzystać z influencer marketingu dla e commerce, dowiedz się, jak robić to dobrze! Oto nasze wskazówki.

1. Wybierz influencera, który pasuje do Twojej marki

Bardzo ważne jest to, aby postawić na osobę, której charakter działań będzie tożsamy z Twoim sklepem internetowym. Dzięki temu łatwiej będzie zbudować wiarygodność wokół Twojej marki, a ponadto – trafisz do właściwej grupy docelowej.

2. Przedstaw jasno oczekiwania i słuchaj sugestii influencera

Dopilnuj wszystkich szczegółów i jasno komunikuj swoje oczekiwania względem prezentacji produktu w sieci. Influencerzy z dłuższym stażem będą mieć zapewne swoje rekomendacje, ponieważ znają swoich odbiorców. Słuchaj ich sugestii, a z pewnością wypracujecie znakomity efekt.

3. Wyróżniaj się w sieci za pomocą opakowania

Zadbaj o każdy szczegół w prezentowaniu swoich produktów, a dzięki temu skutecznie wyróżnisz się na tle konkurencji. Jednym z rozwiązań jest spersonalizowany karton, który pojawiając się na zdjęciu lub w filmiku influencera, od razu zwróci na siebie uwagę odbiorców. Opakowanie zgodne z identyfikacją wizualną marki, to absolutny strzał w dziesiątkę – szczególnie, gdy influencer prezentuje… unboxing!
W naszym sklepie oferujemy możliwość personalizacji opakowań kartonowych „Label box”. Dzięki temu systemowi możemy dla Ciebie przygotować specjalne etykiety samoprzylepne z wybranym nadrukiem. Jest to łatwy, a zarazem niskobudżetowy sposób na wyróżnienie przesyłki.
Drugim rozwiązaniem jest wydruk na kartonach, który możemy zrealizować zgodnie z Twoją wizją. Niezależnie od tego, czy będzie to minimalistyczne logo, czy zadruk całego pudełka.
Ciekawą możliwością jest wykorzystanie taśmy z indywidualnym nadrukiem, która również może wywołać efekt wow podczas unboxingu!

4. Przygotuj strategię

Nie działaj chaotycznie. Możliwe, że do współpracy będziesz musiał zaprosić więcej niż jednego influencera, aby osiągnąć zamierzone efekty (dotyczy to przede wszystkim współprac z twórcami o mniejszych zasięgach). Ułóż plan od A do Z – nie pozostawiaj niczego przypadkowi.

5. Mierz efekty

Zastanawiasz się zapewne – jak? W przypadku influencer marketingu e-commerce weź pod uwagę takie wskaźniki jak m.in. reakcje, sprzedaż (w GA możesz ją przefiltrować przez źródło), zasięg (informacja o tym, z jakiego źródła użytkownik trafił na Twoją stronę).

Podsumowanie

Skoro już wiesz, jak skutecznie korzystać z influencer marketingu dla e-commerce, to do dzieła! Pokaż unikalne paczki i ich zawartość całemu światu!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas