Strona główna » E-commerce » Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
kosmetyki wysyłka

Branża kosmetyczna jest jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi przemysłu w skali globalnej. Każdego dnia setki tysięcy paczek z kosmetykami podróżuje po całym świecie, dlatego bardzo ważne jest, aby ich zawartość była odpowiednio zabezpieczona. W tym artykule podpowiadamy, jak zapakować kosmetyki do wysyłki kurierem, i przygotowaliśmy listę niezbędnych produktów, które Ci w tym pomogą.

Pakowanie kosmetyków – najważniejsze informacje

Wprawdzie producenci kosmetyków projektują nie tylko piękne, ale i trwałe opakowania na swoje kosmetyki, jednak długa podróż, często w trudnych warunkach, może po prostu uszkodzić pudełko lub sam kosmetyk. Mimo najtrwalszych opakowań, wstrząsy i uderzenia mogą bardzo szybko doprowadzić do rozlania się kosmetyku lub jego pokruszeni, dlatego zanim przystąpisz do pakowania kosmetyków, dokonaj ich oceny – zobacz, czy producent zadbał o kartonowe opakowania. Jeśli nie, to tym bardziej dołóż wszelkich starań, aby zabezpieczyć kosmetyki. Zwracaj uwagę na produkty płynne, które mogą się rozlać i zanieczyścić inne produkty, a w najczarniejszym scenariuszu – nawet zabrudzić inne paczki, które będzie przewoził kurier. W przypadku płynów zastosuj dodatkowe zabezpieczenie folią typu stretch.

Odpowiedź na pytanie, jak zapakować kosmetyki do wysyłki, jest prosta. Potrzebujesz przede wszystkim dobrej jakości produktów do pakowania przesyłek. Poniżej prezentujemy 5 produktów, które będą Ci potrzebne do bezpiecznego pakowania kosmetyków do wysyłki.
1. Kartony fasonowe – to eleganckie kartony o płaskiej formie, przeznaczone do wysyłania produktów o zbliżonym kształcie lub mniejszych gabarytów. Ich atutem jest łatwość składania. Nie potrzebujesz do nich wielu metrów szarej taśmy, która, umówmy się, z elegancją ma niewiele wspólnego.
2. 5-warstwowe – to kartony do zadań specjalnych. Postaw na nie, gdy liczba produktów w Twojej paczce jest duża, a ich sumaryczna waga jest spora i pudełko wymaga zwiększonej wytrzymałości. W kartony 5-warstwowe zapakujesz też szczególnie kruche i delikatne przedmioty – jak flakony z perfumami.
3. Etykiety ostrzegawcze – zaopatrz się w nie, jeśli planujesz wysyłkę szklanych elementów. To ważne, bo da sygnał kurierowi, żeby traktował ostrożnie Twoją paczkę i nie narażał jej na uszkodzenia mechaniczne.
4. Folia bąbelkowa – to absolutny must-have podczas zabezpieczania produktów. Owiniesz w nią kosmetyki, a pęcherze powietrza dadzą im bezpieczną amortyzację przed wstrząsami i uderzeniami. W naszej ofercie znajdziesz różnej szerokości rolki z folią bąbelkową, więc bez trudu dobierzesz jej wielkość do gabarytów swoich produktów.
5. Koperty bąbelkowe – przydadzą się, jeśli wysyłasz drobne kosmetyki, takie jak kredki czy małe akcesoria kosmetyczne. Dzięki takiej kopercie w szybki sposób, w dosłownie kilka sekund, Twoja paczka jest zabezpieczona i gotowa do wysyłki.

[show_products product=”3568,3570,3583″]

Pakowanie kosmetyków w 5 krokach

Kiedy już zgromadzisz potrzebne produkty do przygotowania paczek, czas na działanie. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik, z którego dowiesz się, jak bezpiecznie zapakować kosmetyki do wysyłki kurierem.

Krok I – zabezpiecz kosmetyk

Sprawdź, czy dany kosmetyk jest zamknięty, wieczko do końca dokręcone. To dobry moment na to, żeby sprawdzić, czy pompka w buteleczkach z płynami jest zablokowana. Nie pozbywaj się oryginalnych opakowań kosmetyków – będą dodatkowym zabezpieczeniem. Owiń każdy przedmiot w folię bąbelkową i zaklej taśmą (to uchroni przed odwinięciem się folii).

Krok II – dobierz odpowiedni karton

Bardzo ważne jest, żeby wielkość kartonu, do którego zapakujesz swoje kosmetyki była odpowiednia. Co to oznacza? Zwróć uwagę na to, żeby po zapakowaniu owiniętych w folię bąbelkową przedmiotów, w pudełku pozostała wolna przestrzeń, którą wypełnisz specjalnymi, miękkimi wypełniaczami. Dzięki nim kosmetyki będą zabezpieczone dodatkową amortyzacją. W zależności od gabarytów Twojej wysyłki, możesz wybrać różnego rodzaju kartony. W przypadku niedużych przesyłek sprawdzą się kartony fasonowe, które oprócz tego, że w bardzo prosty sposób złożysz je w kilka chwil, to dodatkowo prezentują się niezwykle estetycznie. Nadadzą się do wysłania paczek przeznaczonych na prezent. Kartony 5-warstwowe to z kolei propozycja dla większych i cięższych przesyłek, w przypadku których liczy się wytrzymałość kartonu lub do wysyłki wyjątkowo kruchych i delikatnych, które wymagają szczególnego zabezpieczenia.

Krok III – wypełnij wolną przestrzeń w kartonie i zamknij pudełko

Czas na amortyzację. Do tego użyj jednego z wypełniaczy, które znajdziesz w naszej ofercie. Może to być skropak, wypełniacz silikonowy lub papierowy. Wybór należy do Ciebie, ważne, by zapakowane przedmioty nie obijały się o siebie. Na koniec zaklej pudełko taśmą, by nie otworzyło się podczas transportu.

Krok IV – etykiety ostrzegawcze

Jeśli w Twojej paczce znajdują się opakowania szklane, to koniecznie naklej na karton naklejkę ostrzegawczą. Dzięki temu kurier będzie zwracał uwagę na taką paczkę i potraktuje ją z uwagą.

Jak zapakować kosmetyki – podsumowanie informacji

Mamy nadzieję, że teraz już dokładnie wiesz, jak zapakować kosmetyki do wysyłki w bezpieczny sposób i jakich materiałów użyć przygotowania paczki.


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas