Strona główna » E-commerce » Jak zapakować paczkę do paczkomatu?

Jak zapakować paczkę do paczkomatu?

przez Pudłowy
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
jak zapakowac paczke do paczkomatu

Kupujący coraz chętniej wybierają możliwość odbioru swojej przesyłki z paczkomatu. Wszystko to ze względu na fakt, iż jest to wygodny i bardzo elastyczny sposób na odbiór paczki. Przesyłki są realizowane w tempie ekspresowym, a sam odbiorca nie musi się dostosowywać do wizyty kuriera. Jak zapakować paczkę do paczkomatu? Dowiedz się z mojego artykułu.

Paczkomaty i ich popularność

Nie da się ukryć, że popularność paczkomatów rośnie, dlatego też każdy właściciel e-commerce powinien być na bieżąco z informacjami na ten temat. O tym, że zaletą paczkomatów jest wygoda, wspomniałem już we wstępie. To jednak nie koniec zalet tego rozwiązania. Sprawdź, co dokładnie wpływa na fakt, że odbiorcy chętnie wybierają paczkomat jako sposób dostawy:

  • Niski koszt dostawy – paczkomaty są zdecydowanie tańsze niż usługi kurierskie.
  • Szybka dostawa – paczkomaty działają bardzo prężnie i w przeciwieństwie do Poczty Polskiej, nie wymagają długiego oczekiwania na przesyłkę.
  • Elastyczność – mimo że kurier dostarcza nasze przesyłki pod same drzwi, to czekanie na jego wizytę może być kłopotliwe (szczególnie dla osób pracujących). Z paczkomatu możemy odebrać przesyłkę kiedy chcemy i o której godzinie mamy na to ochotę. Gdy termin na jej odebranie zmierza ku końcowi, klient otrzymuje przypomnienie, co sprawia, że jest to jeszcze wygodniejsze rozwiązanie.
  • Dostępność – paczkomatów dookoła jest mnóstwo (szczególnie w dużych miastach), co sprawia, że większość klientów może sobie zamówić przesyłkę niemal pod dom.

Jak zapakować paczkę do paczkomatu Inpost?

W Inpost dostępne są 3 różne gabaryty wielkościowe, dlatego też w magazynie każdego sklepu internetowego warto, aby znalazły się kartony do paczkomatów, które będą dostosowane do każdej wielkości skrytek.

Gabaryt A

Jak zapakować paczkę do paczkomatu, która zmieści się w najmniejszej ze skrytek Inpost? Postaw na dedykowane temu wytrzymałe kartony o rozmiarze wewnętrznym takim jak m.in.

W kartonach o powyższych wymiarach zmieścisz m.in. drobne sprzęty elektroniczne, tablety, ubrania, gadżety, kosmetyki i wiele innych akcesoriów. Pamiętaj, że jeśli wysyłasz produkty delikatne, kruche i te wymagające ubezpieczenia, wykorzystaj folię bąbelkową oraz wypełniacze, które ochronią zawartość przesyłki przed niebezpieczeństwem.

Gabaryt B

Nie ulega wątpliwości, że przesyłki zawierające większą liczbę produktów lub po prostu, towar większych rozmiarów, potrzebuje innych kartonów. Jakie kartony pasują do skrytek gabarytu B? Są to m.in. kartony o wymiarach:

Gabaryt C

Im większa przesyłka, tym większe potrzeby w kontekście opakowania! W tym przypadku możesz się na szczęście zabezpieczyć kartonami o wymiarach takich jak m.in.:

[show_products category=”331″ orderby=”rand” order=”rand” products_limit = „3”]

Jak zapakować paczkę do paczkomatu szybko i sprawnie?

Każdy właściciel e-commerce powinien dbać o to, by procesy w jego firmie były jak najlepiej zoptymalizowane. Kwestia ta dotyczy również samego pakowania, ponieważ to można usprawnić! Wszystko to za sprawą automatycznego kartonu z samoskładającym się dnem o rozmiarze zewnętrznym 630x370x390. Karton ten jest wykonany z tektury trójwarstwowej o gramaturze 400 gr/m2 i pojemności 90 l. Jedną z jego największych zalet jest doskonała wytrzymałość za sprawą zastosowania w nim podwójnego dna. Dzięki temu karton ten nadaje się do pakowania cięższego towaru.

Za sprawą dodatkowych bigów wewnątrz kartonu dużo łatwiej dostosować jego wysokość do pakowanego przedmiotu, zapewniając mu tym samym uniwersalność. Wysokość kartonu można spokojnie zmniejszyć do 230 mm.

Stosowanie tych kartonów wpływa na komfort i efektywność pracy Twojego personelu. Zapakowanie przedmiotu do tego kartonu zajmuje 2 razy mniej czasu, niż do zwykłego. Korzyść z tego rozwiązania wynosi również sam odbiorca. Wszystko to za sprawą specjalnych uchwytów, które ułatwiają wyciągnięcie przesyłki ze skrytki Paczkomatu oraz jej przeniesienie.

Podsumowanie

Dalej zastanawiasz się, jak zapakować paczkę do paczkomatu? W takim razie z teorii pora przejść do praktyki! Nie czekaj i przekonaj się sam, że jest to łatwiejsze niż myślisz. Wyjdź naprzeciw swoim klientom, oferując im tę wygodną możliwość, a z pewnością zostanie to docenione!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas