Strona główna » Pakowanie emocjami » 3 sposoby jak pakować książkę na prezent

3 sposoby jak pakować książkę na prezent

przez KartoNova
ekologiczne pakowanie książki na prezent

Jak zapakować książkę w papier nacinany?

Pakowanie książek na prezent to temat, który ostatnio zyskuje na popularności, więc pomyślałam, że poczytam trochę, zgłębię temat (i nasz magazyn) i podzielę się z Wami moimi przemyśleniami.

Uwielbiam pakować prezenty, a połowę szafek w moim mieszkaniu zajmują wstążki i różne rodzaje papieru. Jednak zawsze wydawało mi się, że książki to taki prezent, którego nie trzeba pakować i wystarczy je po prostu wręczyć.

Nie lubię standardowych rozwiązań, więc niechętnie sięgam po torby prezentowe z sieciówek. Książka to prezent, który nie wymaga od nas większego wysiłku, dlatego przynajmniej poprzez pakowanie książki na prezent, chcę pokazać, że daję coś od siebie.

Co zatem wybieram najczęściej jeśli czeka mnie pakowanie książki na prezent? Nacinany papier, lub, jak sama lubię go nazywać, papier o strukturze plastra miodu. To jest absolutny hit, mówię Wam. Po rozciągnięciu, nacinany papier od Kartony24 potrafi dwukrotnie zwiększyć swoją objętość i długość i wtedy naprawdę wygląda jak ogromny plaster miodu. Jeśli nie do końca radzicie sobie z mierzeniem, wycinaniem, docinaniem i klejeniem w miarę estetyczny sposób, nacinany papier dopasuje się do książki tak, aby nie było widać ewentualnych krzywo dociętych boków.

papier nacinany biały do pakowania

papier nacinany biały do pakowania

Jeśli czeka Was pakowanie książki na prezent do wysyłki, nacinany papier naprawdę dobrze zabezpieczy Waszą przesyłkę i świetnie sprawdzi się jako ekologiczny i nietuzinkowy zamiennik tak popularnej obecnie folii bąbelkowej. Pakowanie książki na prezent w nacinany papier i owinięcie jej nim dwa lub trzy razy chroni ją lepiej przed różnymi czynnikami zewnętrznymi niż tektura czy wspomniany foliopak, ponieważ idealnie dopasowuje się do jej kształtu. Nacinany papier nie zwiększa również znacząco wagi całej przesyłki, ponieważ jest bardzo lekki.

Mając naprawdę spore porównanie do innych sposobów pakowania, nacinany papier najlepiej oddaje idę rozpakowywania i czekania na to co jest w środku. Owijając książkę w nacinany papier dajemy drugiej osobie prawdziwą radość z tego, co czeka na nią pod ostatnią warstwą papieru.

Papier nacinany 20/25

Papier nacinany
25cm/25m

sprawdź

Papier nacinany 30/100

Papier nacinany
30cm/100m

sprawdź

Papier nacinany 30/100

Papier nacinany
30cm/100m

sprawdź

Jak zapakować książkę w papier pakowy?

Pakowanie książki na prezent to również czynność, którą można wykonać mając pod ręką odpowiedni papier pakowy. A jeśli jest to papier pakowy kraft, to już w ogóle inna historia. Pewnie zdziwi Was, że w pełni popieram ten rodzaj papieru. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nieważne nad czym pracuję, kluczowym kryterium doboru materiałów jest zawsze oryginalność, barwy i odrobina szaleństwa. Okej, ale wiecie jak to jest, im człowiek starszy, tym bliżej mu do bezpiecznych rozwiązań. A papier pakowy kraft jest bezpieczny. Co to oznacza w praktyce? Jeśli nie jesteście wprawni w pakowaniu prezentów w kreatywny sposób, nie jesteście pewni czy dane elementy będą do siebie pasować, lub po prostu nie możecie znaleźć papieru ozdobnego i wstążki, które nie wyglądają jak z bazaru – kupujcie papier pakowy kraft, którego w sklepie Kartony24 mamy na kilometry!

papier pakowy kraft do pakowania

Pakowanie książki na prezent w papier pakowy kraft to bezpieczna i elegancka opcja. Jeden kolor, eko look i miła tekstura. Wystarczy taśma, zwykła lub papierowa, nożyczki i może jakaś linijka i ołówek dla tych, którzy lubią gdy wszystko jest zapakowane dokładnie.

Zaufajcie mi, żaden kolorowy papier do pakowania dostępny w supermarkecie nie będzie tak elegancki jak nasz papier pakowy kraft. Eko design to najbardziej niewymuszona forma elegancji. I wiecie… w obecnych czasach papier pakowy kraft to bardzo (jeśli nie najbardziej) budżetowa opcja, w porównaniu do cen kolorowych i błyszczących papierów pakowych.

Jeśli czeka Was pakowanie książki na prezent i wysyłka, przed umieszczeniem książki w pudełku zapakujcie ją w papier pakowy. Ostatnio mam lekką fazę na styl boho i jeśli tak jak mi również wam odpowiada ta stylistyka, sięgnijcie właśnie po ten typ papieru pakowego. Oprócz walorów estetycznych, papier pakowy kraft zabezpieczy Waszą książkę lub książki przed ewentualnymi uszkodzeniami, które mogłoby mieć miejsce podczas transportu.

Papier pakowy w roli ECO 50cm/100m

Papier pakowy ECO 50cm/100m

sprawdź

Papier pakowy w roli KRAFT 55cm/50m

Papier pakowy KRAFT 55cm/50m

sprawdź

Papier pakowy w roli KRAFT 75cm/50m

Papier pakowy KRAFT 75cm/50m

sprawdź

Jak zapakować książkę w torbę papierową?

I mam jeszcze trzecią propozycję, typowo dla tradycjonalistów, czyli torba papierowa 180x80x225. Jeśli lubicie ideę wręczania bliskim prezentu w torbie, ale męczą Was te nachalne nadruki z sieciówek czy hipermarketów, pakowanie książki na prezent w torbę papierową dostępną w trzech kolorach może przypaść Wam do gustu.

Wiadomo jak jest, nie każdy jest dobry w prace manualne, nie każdy ma pomysł co, jak i gdzie pozaginać, żeby książka zawinięta w ozdobny papier dobrze się prezentowała. Również nie każdy ma w domu taśmę klejącą, albo nie wie gdzie ją ma – a to znacznie komplikuje sprawę. A torba papierowa 180x80x225, nie dość, że ma najbardziej uniwersalny wymiar, to wystarczy po prostu włożyć do niej książkę i to wszystko! Można wręczać.

Pakowanie książki na prezent dla prawdziwych moli książkowych ma tę zaletę, że obdarowany zwraca zdecydowanie większą część uwagi temu co w środku opakowania, a nie samemu opakowaniu. Oczywiście są osoby dla których ważne jest również samo odpakowywanie, powiedzmy to sobie szczerze – liczy się tylko książka.

papier nacinany biały do pakowania

Tak sobie teraz myślę, że chyba każdy ma domu taką szufladę lub szafkę na torebki papierowe. I jak przychodzą święta, imieniny, urodziny i jakieś inne okazje, to zaczyna się jedno wielkie buszowanie w poszukiwaniu torebki, która się nada. Ta za biała, ta za szeroka, ta z Mikołajem nie bardzo na urodziny w sierpniu. A jeśli w takiej szafce czy szufladzie znalazłaby się wspomniana przeze mnie torba papierowa 180x80x225, to macie pewność, że możecie ją wykorzystać niezależnie od okoliczności. Pakowanie książki na prezent w torbę papierową często było dla mnie problematyczne, ponieważ lubię gdy ten element dekoracyjny okrywający książkę jest maksymalnie do niej dopasowany – dlatego zawsze tak bardzo lubiłam rozwiązania opisane powyżej. Natomiast gdy torba papierowa 180x80x225 po raz pierwszy trafiła w moje ręce to absolutnie przepadłam. Jest to idealny rozmiar dla każdej książki, nie za mały, nie za duży. I jest eko!

Granatowa torba papierowa 240x100x320

Torba papierowa
granatowa
240x100x320

sprawdź

Pudrowo różowa torba papierowa 240x100x320

Torba papierowa
pudrowo-różowa
240x100x320

sprawdź

Zielona torba papierowa 240x100x320

Torba papierowa
zielona
240x100x320

sprawdź

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas