Strona główna » Pakowanie emocjami » Pomysły na oryginalne prezenty dla pracowników

Pomysły na oryginalne prezenty dla pracowników

przez KartoNova
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
oryginalne propozycje prezentów dla pracowników welcome box

Drobne upominki dla pracowników

Powiedzieć, że prezenty dla pracowników wręczane z różnych okazji stają się coraz bardziej popularne to jak nie powiedzieć nic. Prezenty dla pracowników to obecnie standard w każdej firmie dbającej o employee experience – bez względu na to czy jest to korporacja, czy raczkujący start-up. A okazji do dawania prezentów nie brakuje.

Współczesny rynek pracy jest bardzo wymagający dla… pracodawcy! Naprawdę. Teraz to kandydat przebiera w ofertach a nie pracodawca w kandydatach. Dobra wypłata to już za mało aby przyciągnąć i przede wszystkim zatrzymać pracownika. Oprócz finansów, pracownicy stawiają na dobrą atmosferę w miejscu pracy. Od czego w takim razie warto zacząć budowanie przyjaznej atmosfery? Bardzo popularny jest obecnie welcome box.

Welcome box to świetna sprawa, bo, jak sama nazwa wskazuje jest to prezent powitalny, który nowy pracownik otrzymuje w pierwszym dniu pracy. Czasami są to gadżety firmowe, czasami coś więcej, ale sami przyznajcie, że taka niespodzianka na starcie to super sprawa. Pierwszy dzień w nowej firmie jest zazwyczaj stresujący, gdy siadamy do pustego biurka i nikogo nie znamy w pokoju.

Do tej pory byłam przekonana, że welcome box to logowany kubek, długopis, notes albo inny “niezbędny” firmowy gadżet. Jednak ostatnio przeglądając internet natrafiłam na naprawdę świetne inspiracje w tym temacie i byłam pozytywnie zaskoczona kreatywnością firm. Zobaczcie zresztą sami, na przykład ten welcome box od Virtuslab:

Prezenty dla pracowników: welcome pack w firmie Virtuslab. Źródło: post Maja Gojtowska na Linkedin.

W Virtuslab osoby zajmujące się employee experience postawiły na coś więcej niż garstka gadżetów kupowanych hurtowo. Mamy tu dobrej jakości odzież i plecak.

W welcome box od Human Group, oprócz standardowych gadżetów znalazły się słuchawki Bluetooth:

welcome pack human group

Źródło: post Agnieszka Rawska na LinkedIn.

Czym kierować się przy tworzeniu upominku dla pracownika jakim jest welcome pack, tak aby faktycznie osiągnąć zamierzony efekt? Wydaje mi się, że warto kierować się dokładnie tą samą zasadą, co przy wyborze prezentów dla bliskich: prezent ma się podobać obdarowanemu, a nie obdarowującemu.

Karton fasonowy 350x250x90

Karton fasonowy 350x250x90

sprawdź

Karton fasonowy 380x300x80 z paskiem klejowym i zrywką

Karton fasonowy 380x300x80

sprawdź

Karton fasonowy biały 400x300x70

Karton fasonowy 400x300x70

sprawdź

 

Śmieszne prezenty dla pracowników

Czy welcome pack może być śmieszny? Przyznam, że to trochę ryzykowne zagranie i nigdy nie ma pewności, że dział HR trafi akurat w gust nowego pracownika z żartem. Podpowiadam: raczej nie trafi (pozdrawiam naszą kochaną Marzenkę z HR).

Jednak znalazłam firmę w której HR stąpał po cienkim lodzie wybierając welcome pack i nie utonął. Gdy zobaczyłam to zdjęcie na www.majagojtowska.com to mało nie padłam ze śmiechu:

Kuboty dla programistów

Kuboty dla programistów w firmie Droids on Roids. Źródło: www.majagojtowska.com

Kuboty dla programistów, tego po prostu nie dało się zrobić lepiej. Oczywiście oprócz klapek Kubota mamy tu również bluzę, czapkę i standardowo kubek. Wszystko w firmowych kolorach.

A co z innymi okazjami do dawania śmiesznych prezentów w firmie? Zauważyłam ostatnio świetny trend wręczania pracownikowi prezentu na “nową drogę życia” i bynajmniej nie mam tu na myśli zawarcia małżeństwa… Zobaczcie sami:

Prezent dla osoby odchodzącej z pracy

Prezent dla osoby odchodzącej z pracy. Żródło: crazyshop.pl

Czy to nie jest rewelacyjne? Sama chciałabym dostać coś takiego odchodząc z poprzedniej pracy. Ciekawą alternatywą dla takich plakatów i kartek są kubki pożegnalne, chociaż sama nie chciałabym pić kawy z takiego będąc w nowym miejscu pracy:

Prezent pożegnalny dla pracownika kubek

Prezent pożegnalny dla pracownika – śmieszny kubek. Źródło: www.mygiftdna.pl

A święta i mikołajki? Tutaj też można zdać się na kreatywność. A jeśli dodatkowo w firmie jest osoba, która potrafi stworzyć taki obrazek, to warto zlecić to jej, niż komuś z zewnątrz:

karykatury pracowników wręczane na mikołajki

Karykatury pracowników wręczane na Mikołajki Źródło: www.zewecki.pl

W przypadku tego typu prezentów opakowania świąteczne są już raczej zbędne, chyba, że chcemy dołożyć do paczki jakieś słodycze lub mniejsze gadżety. Jeśli natomiast stawiacie na klasykę w temacie prezentów świątecznych, warto sięgnąć po opakowania świąteczne, nawiązujące graficznie do barw firmowych.

Słodkie prezenty dla pracowników

Przeglądając Instagram i LinkedIn zauważyłam, że w wielu firmach pracowników obdarowuje się “na słodko”. Upominek dla pracownika gdzie to czekolada lub inne słodkości grają główną rolę stają się coraz bardziej popularne:

Czekolada świąteczna ręcznie robiona na prezent z podpisem od www.mojagwiazdka.pl

Wiadomo, że każdy prezent cieszy, ale nic nie cieszy tak bardzo jak świadomość, że ktoś w nasz prezent włożył minimalny wysiłek. Dlatego wybierając czekoladę jako upominek dla pracownika, warto poszukać takich ręcznie robionych, w pięknych opakowaniach i z polem do wpisania dedykacji. Te od www.mojagwiazdka.pl robią naprawdę niezłe wrażenie.

Oczywiście czekolada jako upominek dla pracownika może kojarzyć się z czymś banalnym i oklepanym, jednak jeśli dobrze poszukacie w internecie – wcale nie musi tak być. Sami zobaczcie:

Czekoladki Welcome in our team znalezione na www.chocolissimo.pl

Zauważyłam, że pakując słodkie upominki dla pracowników, firmy najczęściej sięgają po torby prezentowe. Osobiście, najbardziej podobają mi się te ekologiczne, zrobione z szarego lub białego papieru, z delikatnym firmowym nadrukiem, który nie bije po oczach. No coś niesamowitego. I wiadomo – wszyscy dostają dokładnie to samo i nie ma problemu. W dodatku spójny nadruk na torbach prezentowych podbija branding firmy i pokazuje, że prezent jest od szefa (nawet jeśli szef nic nie wie o prezentach 🙂 ). Jak tak teraz myślę, to wybierając torby prezentowe chyba żadna firma nie kupuje ich już w sieciówkach. Każdy sięga po te personalizowane.

Oryginalne prezenty dla pracowników

I na sam koniec – oryginalne prezenty dla pracowników. Tutaj nie ma lekko. Naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć coś, czego jeszcze nie było, a z drugiej strony coś co nie będzie zbędnym kurzołapem. W Media Expert możemy znaleźć karty podarunkowe kierowane do pracowników firm:

Karty podarunkowe do popularnych sklepów zyskują na popularności. Żródło: Media Expert

Innym popularnym, ale ciągle oryginalnym prezentem dla pracowników są bilety do kina, teatru lub opery. I pomysł sam w sobie jest dobry, pod warunkiem, że mamy pewność, że dana osoba korzysta aktywnie z tego typu rozrywek.

Podsumowując, okazji do wręczania prezentów lub upominków nie brakuje. Warto dbać o employee experience pracowników na różne sposoby, zaczynając od welcome boxa, a kończąc na (oczywiście miejmy nadzieję, że nie) prezencie pożegnalnym.

Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas