Strona główna » Pakowanie emocjami » Paryska bagietka w papierowej torbie. Historia o tym, jak ważne jest opakowanie

Paryska bagietka w papierowej torbie. Historia o tym, jak ważne jest opakowanie

przez KartoNova
Opublikowany: Ostatnia aktualizacja:
paryska bagietka w papierowej torbie

Wyobraź sobie leniwy poranek w mieście zakochanych. Wstajesz dość późno, bo nigdzie nie musisz się spieszyć. Powoli odsłaniasz zasłony w hotelowym oknie, z dołu słychać ulicznego grajka. Jest piękny, słoneczny dzień, w oddali widzisz wieżę Eiffla.


Zaczyna doskwierać Ci głód… Co dobrego możesz zjeść na śniadanie w Paryżu? Jasne, że pyszną, świeżą bagietkę!
Wybierasz się więc do pobliskiej piekarni, gdzie wita Cię rozkoszny zapach świeżych wypieków i aromatycznego espresso. Czy życie może być lepsze?

I tu rozpoczyna się koszmar. Otrzymujesz wytęsknioną, ciepłą bagietkę w… plastikowym worku. Czar pryska, a głód mija. Biegniesz do hotelu, pakujesz się i wracasz do domu.

Jaki z tego morał?

Opakowanie jest ważne. Tak, OPAKOWANIE JEST WAŻNE.

Powyższa historia Cię nie przekonuje? Pomyśl w takim razie o amerykańskich filmach. W końcu odzwierciedlają one nasze oczekiwania względem rzeczywistości.

Wyobraź sobie szczęśliwą rodzinę, która wraca z zakupów. Czy niosą je oni w brzydkich, plastikowych reklamówkach? Jasne, że nie – są one zapakowane w estetyczne, papierowe torby.

Jeżeli to dla Ciebie zbyt abstrakcyjne przykłady, przypomnij sobie ostatni raz, gdy zamawiałeś jedzenie na wynos. Czy otrzymałeś obiad w przezroczystej reklamówce, czy może jednak w papierowej torbie?

Zastanów się teraz, jak Twoje doświadczenia różniłyby się w powyższych przypadkach? Który rodzaj opakowania oceniasz lepiej?

Papierowa torba? Tak – i to z nadrukiem!

Osobiście uwielbiam otrzymywać upominki w papierowych torbach. Chętnie wykorzystuje je również, aby nosić do pracy pyszny lunch. Nie mówiąc już o tym, że oczekuje, że to właśnie w nich kurier dostarczy mi jedzenie z restauracji…

Papierowe torby są po prostu ładne. I przy tym takie minimalistyczne!
Aby dodać torbie dodatkowego blasku, umieść na niej nadruk. Jaki? Jaki tylko chcesz! Dzięki temu zwiększysz rozpoznawalność swojej firmy, a klienci zyskają oryginalne i niezapomniane doświadczenia!

Do tej pory skupiałam się tylko na estetycznych walorach papierowych toreb. Warto jednak powiedzieć sobie o nich jeszcze jedną rzecz – są ekologiczne! Podlegają recyklingowi – w 100%. Co więcej, możesz je wykorzystywać wielokrotnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować w nich komuś prezent lub użyć do zapakowania drugiego śniadania. Sama tak robię!

Dlaczego opakowanie jest ważne?

Jeszcze pytasz?

Może powiem Ci po prostu, co może się stać, jeśli będziesz przykładać się do sztuki estetycznego pakowania:

  • Dasz klientowi do zrozumienia, że jego doświadczenia są dla Ciebie ważne.
  • Wykorzystasz kolejny sposób na budowanie rozpoznawalności swojej marki.
  • Pokażesz, że zależy Ci na losie naszej planety (jeśli wybierzesz rozsądnie!)
  • Nie będziesz musiał wstydzić się opinii ani zdjęć na Insta! Nie mówiąc już o unboxingu…

Podsumowanie

Opakowania mają moc! A papierowe torby są na to najlepszym przykładem. Są one nieodłącznym dodatkiem do wielu produktów – nie zawiedź oczekiwań swoich klientów i wyposaż się w nie już dziś!


Nie znalazłeś kartonu dopasowanego dla Twojego biznesu? Skontaktuj się i powiedz czego potrzebujesz. Jesteśmy producentem opakowań i postaramy się pomóc. Znajdziemy alternatywę w ofercie naszego sklepu Kartony24.eu lub wyprodukujemy karton szyty na miarę.

Może cię zainteresować

NEWSLETTER

Wejdź do kartonowego świata, w którym znajdziesz nowości produktowe, promocje i inspiracje.
To prawdopodobnie najlepszy newsletter wśród kartonów. Dołącz.

Śledź nas